anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie wysłał produktu i oddał pieniądze - dlaczego?

wielka00
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, zgłaszam taka zaistniałą sytuację. Pierwszy raz zdażyło mi się, że sprzedający zwraca moja wpłatę za zakupione produkty nie informując o tym. A po moim dłuższym oczekiwaniu na paczkę i informacji z konta że otrzymałam zwrot środków, sama postanowiłam się odezwać i zapytać dlaczego taka sytuacja zaistniała?Otrzymuje odpowiedź, że zapasy się wyczerpaly i w pewnym momencie nie miał czego wysyłać. Co najlepsze to następnego dnia aktualizuje ofertę za podwójna cenę. Więc pytam czego ofertę skoro towaru brak i jeszcze chce podwójnie kasować? Jak odczytuje niżej drobnym druczkiem wysyłka 30 maja. SUPER, tylko brać. 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Nie dziw się, tak postępują sprzedawcy gdy sprzedadzą za tanio. Absolutnie nie potwierdzaj, że odstąpiłaś od umowy, że zwróciłaś produkt itp, jeśli otrzymasz od Allegro maila z takim pytaniem, wtedy sprzedawca nie uniknie zapłaty prowizji od sprzedaży, której nie sfinalizował.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@wielka00  zakładając, że nie jest to jakiś kombinator, bo to też się zdarza. Zapewne odpowiedź jest prosta - skończył mu się towar ze starej dostawy, zamówił nowy, ale za dużo większą kasę, podniósł cenę z realizacją od momentu otrzymania nowego towaru. Takie sytuacje się zdarzają.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca zawarł umowę i powinien się z niej wywiązać. Co kogo obchodzi, że skończył mu się towar i kupił następny drożej? A gdyby następny kupił taniej? Jednak kombinator.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96  to jest moja hipoteza, równie dobrze mógłby napisać, że jest na kwarantannie i firma przestała działać. Na jedno wychodzi, zwraca pieniądze i nie wysyła towaru. Przyczyn może być wiele, nie należy zakładać od razu, że to oszust. Jeśli my sprzedający będziemy o sobie tak myśleć, to co dopiero będą myśleć o nas kupujący ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Takie sytuacje będą się obecnie powtarzać nagminnie i trzeba się ich spodziewać

produkcja stoi, dostawy stoją, nasza waluta coraz słabsza

z chin towar dotrze właśnie najwcześniej w maju bo transporty lotnicze nie działają tylko morskie

to nie jest okres na normalne zakupy bo nasze państwo pod płaszczykiem wirusa

zamyka całe branże

Wiesz co to tzw zator płatniczy?

Ciesz się, że Sprzedawca zwrócił Ci pieniądze bo w Sądzie by Ci trudno było udowodnić oszustwo bo tutaj musi on działać z premedytacją, a ciężko mówić o tym gdy rząd mówi nie możesz działać lub pracować.

Wczoraj pojechałem w nocy do Makro

rękawiczki (jakiekolwiek) - nie ma

mąka żytnia - nie ma

żwirek dla kota - nie ma

a to półhurtownia, która zaopatruje małe sklepy - kiedyś był szeroki wybór takich produktów

a teraz pustki

Z tego co widzę my jutro (a właściwie to już dzisiaj) też będziemy zwracać pieniądze za zakupy

bo dla wszystkich nie starczy towaru

 

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@RED: "Ciesz się, że Sprzedawca zwrócił Ci pieniądze bo w Sądzie by Ci trudno było udowodnić oszustwo bo tutaj musi on działać z premedytacją..."

Na szczęście w takich sprawach działa Program Ochrony Kupujących.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Program ochrony kupujacych to jakaś aberracja

Program ochrony Kupujących wymaga zgłoszenia oszustwa na policji

ponadto jest cos takiego

że allegro wystawia fakturę za pieniądze które zwróciło Kupującemu Sprzedawcy

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RED nie jest to prawda, poniżej fragment naszego regulaminu:

 

Zrzut ekranu 2020-04-7 o 10.10.54.png

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

widzę, że na tym forum jest jak w rządowej telewizji

odpowiem jak Kiepski  z serialu

jak nieprawda jak prawda

- co to jest:

- Kupujący jest zobowiązany do przedstawienia allegro złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa na jego szkodę i z jakiego paragrafu ma go złozyć ???!!!!!

lub cyt:

Jeśli wypłacimy Twojemu klientowi rekompensatę w ramach POK, musisz zwrócić tę kwotę na nasz rachunek bankowy.

Zgodnie z pkt 4 Część IV Załącznika nr 9 Regulaminu Allegro, kupujący przenosi na Allegro.pl sp. z o.o. swoje roszczenie względem sprzedającego.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/program-ochrony-kupujacych/jakie-mam-zobowiazania-wzglede...

 

otrzymujecie pałę (dla młodszych jedynkę) za znajomość własnego regulaminu

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RED Dlaczego cytujesz na wyrywki?

"Kupujący jest zobowiązany do przedstawienia Allegro potwierdzenia złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa na jego szkodę przez Sprzedającego organom ścigania (dalej: Potwierdzenie Złożenia Zawiadomienia), chyba że Allegro.pl postanowi o rezygnacji z tego wymogu, w przypadkach gdy decyzja o przyznaniu rekompensaty Kupującemu nie budzi wątpliwości (w szczególności gdy Towar nie został dostarczony Kupującemu)."

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

dlatego piszę że u was jak w tvpis z tarczą antykryzysową niby coś jest ale tego nie ma

w ilu procentach zrealizowanych zgłoszeń nie było potrzebne zgłoszenie oszustwa na policji?

dlaczego stosujecie regres zwrotu kosztów od sprzedawcy?

dlaczego ten regres zwrotu kosztów nie jest stosowany po wyroku sądowym?

bo czytałem, że Ci co nie oddali środków mieli blokowane konta

do czego jest potrzebna procedura zgłoszenia oszustwa na policje? - według mnie tylko po to jako dupochron przed roszczeniem Sprzedawcy - Kupujący składając takie oświadczenie podkłada się prawnie gdyby tego oszustwa nie było

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@RED 

Odpowiedzi na twoje pytania są tym wątku: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupuj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/k%C5%82opot-ze-sprzedaj%C4%85cym-... 

Znasz je, bo się w nim udzielałeś. I jak widać, w przypadkach niebudzących wątpliwości POK działa bez zgłaszania sprawy organom ścigania.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Ja się nie zgadzam jako Sprzedawca by allegro traktowało mnie jako oszusta

i zalecało Kupującym jako metodę rozwiązywania sporów metody z Kodeksu Karnego

mimo, że w większości wypadków są to sprawy cywilne.

Jakiś czas temu zadałem serie pytań serwisowi i odpowiedzi mnie przeraziły

bo nie ma podstaw prawnych do takiego działania

 

@Client:79179573 

był przypadek że ktoś sprzedał na allegro smartfona

Kupujący go zniszczył 

sprzedawca odrzucił reklamację a kupujący nawet nie odesłał towaru

potem był pok i regres z allegro

sprzedawca protestował to jego konto zostało zawieszone

i się pytał allegro - jeżeli przejęło regresem umowę Kupującego to czy odda mu smartfona

kto umie używac gogla to znajdzie sobie tą sprawę i jest ich więcej

 

 

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@RED 

 

"

produkcja stoi, dostawy stoją, nasza waluta coraz słabsza

z chin towar dotrze właśnie najwcześniej w maju bo transporty lotnicze nie działają tylko morskie "

 

Transport lotniczy funkcjonuje normalnie 😉 dziś przyleciała paczuszka z Francji zamówiona o 16:00 wczoraj była u mnie o 10:00 dzisiaj. Nie sądzę aby tylko transport lotniczy z Chin został zatrzymany. 

 

Euro już spada , po świętach będzie już na pewno bliżej 4,40 aniżeli 4,60. 

 

Jedyne co na razie stoi to gastronomia, hotelarstwo , branża turystyczna fryzjerzy, kosmetyczki  i galerie handlowe

 

Obracam się w branży przemysłowej , póki co żadnej paniki . Wręcz przeciwnie 🙂 

Przemysł nie zawali się po trzech tygodniach, teorie co może się stać jak to się przedłuży są różne, na razie nie ma co siać fermentu

oznacz moderatorów