anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający ograniczył możliwość zakupów

Kasia3438
#7 Wielbiciel#

Sprzedający ograniczył możliwości zakupów ze względu na negatywne komentarze które wystawiałam za łamanie przez niego regulaminu. Za każdym razem musiałam się domagać zwrotu pieniędzy, bo sprzedający postępował nieregulaminowo. 2 razy skorzystałam z rekompensaty wzamian za usunięcie komentarzy. Ale to nie pomogło i za każdym razem przy zwrocie sprzedający nie dotrzymywał terminie. Co z tym robić- mogę to zgłosić do Allegro?

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz ale nic nie da, po co Ci zakupy od kogoś co lamie regulamin? Kup z innego konta jak masz.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie dziw się że Cię zablokował bo nikt nie lubi jak mu ktoś notorycznie pisze negatywy ,słusznie czy niesłusznie. Jeśli raz się zawiodłaś na tym sprzedawcy to trzeba było przestać u niego kupować i nie było by problemu . Co takiego nieregulaminowego robił że potrzebna była interwencja?

oznacz moderatorów

Kasia3438
#7 Wielbiciel#

Nie zwracal pieniędzy w terminie. Zawsze musiałam do niego pisac czasem grubo po 14 dniach 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To źle robił ale omija się takich sprzedających.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Kasia3438 takich handlarzy należy bezwzględnie tępić i wystawiać negatywy! 😡

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:104371448 No to niech idzie do sądu walczyć o swoje.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

publicznie nie polecasz sprzedawcy

czyli zniechęcasz do zakupów innych kupujących

a potem chcesz u niego kupować ?

coś tu nie gra

oznacz moderatorów

Kasia3438
#7 Wielbiciel#

To jest outlet i często mieli naprawdę fajne ciuszki za grosze 🙂 ale wkurzył mnie ta blokada. A mi chodzi o zasady. Regulamin to regulamin

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kup z innego konta, jak Ci tak bardzo zależy.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Który punkt tego regulaminu łamią? Przeczytałaś go chociaż skoro się na niego powołujesz?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Kasia3438 Regulamin to regulamin. Regulamin pozwala sprzedającemu na ograniczenie możliwości robienia zakupów niektórym klientom. Możesz iść do sądu. Każdy twój zwrot, to koszty dla sprzedającego, dodatkowo rekompensata za usunięcie negatywa, jeszcze podnosi koszty. Nikomu nie jest potrzebny taki klient. 

oznacz moderatorów

Weronkaaaaa
#7 Wielbiciel#

Z tego co Pani powyżej napisała można wywnioskować, że dokonała Pani kilku zakupów i je zwracała. Sprzedający mają obowiązek zwracać wpłatę od 7 do 14 dni roboczych. Wszystkie wpłaty od kupujących pierw przechodzą przez system Allegro i dopiero później trafiają na konto sprzedawcy. Gdy sprzedający zwraca wpłatę, zostaje ona odjęta z jego konta przez Allegro, a Allegro ma obowiązek zwrócić kwotę zwrotu do kupującego maksymalnie w ciągu 7 dni. Także może dlatego czasem Pani zwrot trwał grubo dłużej niż 14 dni. Sprzedający Panią zablokował, ponieważ przez notoryczne zwroty ponosił duże koszty, darmowej dla Pani zabawy tzw. zwrotów oraz był nękany negatywnymi komentarzami. Rozumiem, że dla Pani wykonywanie zwrotów to tez strata czasu, także polecam dokonywania przemyślanych zakupów. Pozdrawiam i polecam dać sprzedającemu święty spokoju, a nie tworzyć nowe konto i ponownie go nękać. 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Weronkaaaaa jeśli jakiś handlarz nie rozumie jak działa Ustawa Konsumencka to niech się w końcu nauczy.

Nie pomyślałaś, że jeśli handlarz napisze w ofercie "rozmiar S" bez podania konkretnych danych to moze byc problem?

 Bo "S" u jednego producenta bedzie mialo xx cm a u drugiego xx+10cm.

Jesli handlarz nie potrafi zmierzyc odziezy i podac konkretnych wymiarow to juz jest jego problem.

A jak jest daltonistą bo zamiast granatowej kurtki wysyła szarą to niech zatrudni osobę ze sprawnym wzrokiem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kasia3438 tylko jedno pytanie - dlaczego w dalszym ciągu chcesz u nie go robić zakupy ?

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

I ty nie widzisz problemu u siebie?

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kasia3438 Zgłosić możesz > tylko po co? > chcesz dokonać następnego zakupu. zwrócić i wystawić negatyw? > sprzedający ma prawo wpisać Cię na listę MNK > możesz dochodzić swoich roszczeń w sądzie > i tak nie wiadomo czy wygrasz > ale możesz próbować > poszukaj innego sprzedawcy > tylko pohamuj swoje negatywy > bo też się skończy MNK.

@LEW433 Nie napuszczaj na zakup z innego konta > to tez się skończy MNK

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Kasia3438 niestety ale to forum opanowali sami spSZedafcy takze zadnej konkretnej pomocy nie otrzymasz.

Zapoznaj się z:

"Art. 135 kodeksu wykroczeń (DzU z 2010 r. nr 46, poz. 275 ze zm.) ten, kto  zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny."

 

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:104371448 Powtarzam > niech idzie do sądu > zobaczymy jaki będzie efekt?

Żadne podawanie tutaj paragrafów nic nie zmieni > wpisana na MNK i po sprawie.

Zostaje tylko sąd.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 na początku jest jeszcze PIH.

oznacz moderatorów