anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający straszy mnie sądem za to, że wystawiłem negatywny komentarz.

ZIelonyKojot
#8 Zapaleniec#

W zamian za wystawienie negatywnego komentarza, sprzedawca straszy mnie sądem. Czy to praktyka zgodna z prawem ?


"


WEZWANIE DO USUNIĘCIA SKUTKÓW NARUSZENIA DÓBR OSOBISTYCH
(usunięcie negatywnego komentarza)

Zgodnie z dyspozycją art. 24 § 1 kodeksu cywilnego w zw. z art. 43 kodeksu cywilnego żądam zaniechania kreowania nieprawdziwych i szkalujących moje dobre imię sformułowań oraz niezwłocznego usunięcia skutkow naruszenia moich dobr osobistych poprzez usunięcie negatywnego komentarza zamieszczonego przez Pana w dniu 29.04.2020 r. opublikowanym na stronie Allegro.pl
Naruszenie godności osobistej innej osoby w jakikolwiek sposob, a więc rownież za pośrednictwem Internetu, jest naruszeniem dobr osobistych w rozumieniu prawa cywilnego.
Mając na względzie specyfikę działalności prowadzonej przy użyciu sieci Internet, gdzie podstawową determinantą w podjęciu decyzji o zawarciu umowy jest opinia wyrażana przez kupujących, wskazuję, że na skutek negatywnych oraz nieuzasadnionych wpisow zamieszczonych na stronie Allegro.pl firma [edcyja] narażona jest na utratę dobrego imienia, czci i godności jako rzetelny oraz uczciwy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą od wielu lat, a także na szkody majątkowe poprzez generowanie straty w obrotach handlowych. Zależność pomiędzy ilością sprzedawanych produktow oraz rodzajem otrzymywanych komentarzy lub opinii jest bezsprzeczna.
Do wyrażania opinii o produktach służy zakładka oceń produkt a nie komentarz do transakcji. Sprzedawca nie jest producentem sprzedawanego przedmiotu aby obarczać go niespełnionym oczekiwaniami w kwestii cech produktu. Wszelkie zarzuty przedstawione przez Pana w treści komentarza są cechami produktu ktore wyraźnie przedstawione są w treści aukcji. Bezzasadny jest także zarzut o braku jakiegokolwiek przewodu HDMI ktory zgodnie z treścią aukcji nie jest częścią zestawu gdyż zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia producent nie dołącza go do zestawu.
Ponadto, bezzasadne obniżanie oceny poprzez wystawienie jednej gwiazdki zarowno w odniesieniu do czasu wysyłki jaki kosztu dostawy jest zwykłą złośliwością z Pana strony a nie realną oceną transakcji ktora nie ma nic wspolnego z rzeczywistością. Termin nadania przesyłki nastąpił zgodnie z deklaracją przedstawioną w treści oferty a więc w terminie 24 godzin roboczych a jej koszt nie był w żaden sposob ukryty czy też zatajony aby oceniać go na jedną gwiazdkę, tym bardziej gdzie przesyłka była nadana na warunkach szczegolnych z opcją "ostrożnie szkło".
Wobec powyższego wnoszę o niezwłoczne usunięcie skutkow naruszania dobr osobistych w postaci dobrego imienia i czci, poprzez usunięcie komentarza w nieprzekraczalnym terminie 3 dni od dnia otrzymania niniejszego wezwania jednak nie poźniej niż do dnia 04.05.2020. r., pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego z wszelkimi konsekwencjami prawnymi, w tym ponoszenia kosztow sądowych oraz zastępstwa procesowego oraz skutkami odszkodowawczymi i karnymi.
Zwracam dodatkowo uwagę, że zgodnie z art. 14 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, czynem nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym przedsiębiorcy albo przedsiębiorstwie, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody.
Niniejsze wezwanie jest ostateczne i za takie proszę potraktować także moje stanowisko w tej sprawie.
Brak zadośćuczynienia niniejszemu wezwaniu w terminie, a w szczegolności brak usunięcia wspomnianego wyżej wątku z forum spowoduje już bez dodatkowych wezwań, niezwłoczne skierowanie sprawy do właściwego sądu powszechnego z wszelkimi jej konsekwencjami. "

oznacz moderatorów
148 ODPOWIEDZI 148

_bluemoon86
#8 Zapaleniec#

Życzę dużo zdrówka i dziękuję za udzielone informacje 😉 

oznacz moderatorów

_bluemoon86
#8 Zapaleniec#

Jeszcze mam pytanie. Czy w ogóle allegro jest w stanie na moją prośbę usunąć ocenę ? 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_bluemoon86, oczywiście, kupujący zawsze może poprosić 😛 <bzz bzz> 🐝

oznacz moderatorów

ZIelonyKojot
#8 Zapaleniec#

Ludzie, ale ja nie pytam Was czy mój komentarz był zasadny, poprawny politycznie, tylko czy sprzedawca może mnie straszyć sądem ?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZIelonyKojot, może i on cię nie straszy, tylko ostrzega, bo straszą to bezpodstawnie,
byle usunąć, a tu masz wiadomość wysłaną dokładnie do ciebie 🙂
wg mnie powinieneś usunąć komentarz, a ocenę zostawić, jeśli tak dalej uważasz 🙂

oznacz moderatorów

gpz500
#12 Orędownik#

Ja też nie widzę straszenia. On działa w granicach prawa, a nawet podążył ścieżką przez prawo wyznaczoną w tym celu. Wysłał Ci wezwanie, które należy uznać za ostrzeżenie.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@ZIelonyKojot Niczym nie straszy. Podjął kroki prawne ponieważ został pokrzywdzony przez Ciebie. 

Kupiłeś TV nie taki jak chciałeś. Odesłałeś i otrzymałeś zwrot więc na tym powinien się skończyć Twój komentarz dotyczący transakcji.

Nie przeczytałeś że nie ma kabla dołączonego i obwiniasz o to sprzedawcę, że go nie sprzedawał. Nawet gdyby nie było napisane czy jest kabel to powinieneś dopytać i dokupić.  Teraz sprzęty sprzedaje się bez kabli uniwersalnych np. drukarkę. Często kable zostają po poprzednim sprzęcie. Jest to proekologiczne. 

Obniżyłeś mu oceny subiektywnie czyli bez powodu za dostawę. On łatwo wykaże kiedy i jak szybko wysłał. Teraz on domaga się naprawienia strat, całkiem słusznie.

Z jakiego paragrafu sąd przyznałby mu rację to już sprawa dla prawników.

oznacz moderatorów

gpz500
#12 Orędownik#

Rację przyznałby z faktów. Z paragrafów, to się wyrok dostaje. 

@__RPM_  - trafnie, 10/10

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ciągniecie temat 3 dzień !Facet dostał to co chciał a że nie doczytał to sie wkurzył na sprzedającego a wina była ewidentnie po jego stronie 😍😍😍

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, jedna strona dziennie tak średnio, czyli chyba 30 postów 😄
te serduszkooczne uśmieszki są takie śmieszne 😊 😊 😊

oznacz moderatorów

ZIelonyKojot
#8 Zapaleniec#

RPM. Ja nie pytam czy mój komentarz był zasadny i sprawiedliwy, tylko czy z tego tytułu mogę być pozwany do sądu ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zapomnij o tym, on Cię nie poda do sądu, wysyłając ten rozbudowany tekst liczy na to, że usuniesz komentarz. Gdyby naprawdę chciał Cię podać do sądu, tekst byłby krótki i zwięzły, ograniczyłby się tylko do wezwania do zaprzestania naruszania dóbr osobistych, nie pisałby tych p.i.e.r.d.o.ł o kablach, gwiazdkach itp, 🙂

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@ZIelonyKojot  teoretycznie tak, w praktyce zapewne nie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZIelonyKojot, zrób tak: zadzwoń do sprzedającego i uzgodnijcie sobie 🙂
niech to wyjdzie od ciebie, bo co zrobisz, jak będzie jednak sprawa? 😮
przecież Wielki Obrońca Kupujących ci kasy nie da na to, a może cię podpuszcza? 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ZIelonyKojot Teraz w większości sprzedawcy proszą o usunięcie negatywnego komentarza (mniej niż 5 gwiazdek) Często grzecznie i cos proponują ,rozmawiają ale do sądu nie pójdą ,nie opłaca się a ty jak uważasz że twój komentarz był zasadny to nie masz czego się bać Pozdrawiam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ZIelonyKojot Straszyć może każdy każdego, ale zapewniam Cię, w tym przypadku na straszeniu się skończy 🙂  Już nie takie litanie naszpikowane paragrafami tu były cytowane, pisane pseudoprawniczym językiem. W jednym przypadku nawet moderacja zaleciła tu straszonemu zgłoszenie sprawy do Allegro.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@xyz96  Sprzedawca na wstępie przysłał uzasadnienie i to że jego decyzja jest ostateczna. To więcej niż inni przysyłają.

 

Do sądu może iść, gdzie wypełni formularz na którym są odpowiednie rubryki. Nie musi znać języka prawniczego. Jako roszczenie wpisze usunięcie komentarza. Bez kwotowo więc opłata sądowa mała. W razie wygranej sprawy i tak koszt poniesie Komentator.

 

Koszt ścigania takiej osoby jest znacznie niższy niż kampanii reklamowej. Taka różnica, że kampanię łatwiej zamówić, dwoma kliknięciami i jednym przelewem.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@__RPM_, pamiętasz że xyz jest studentem prawa, tzn chyba on(a?) 🙂
to komentator będzie miał obrońcę z Urzędu AllegroGadańskiego 😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ZIelonyKojot Oczywiście, że może i nawet powinien Cię wcześniej ostrzec co zamierza zrobić. Gorzej byłoby gdyby od razu poszedł do sądu. Niemile byś się zdziwił. Teraz wiesz co może się zdarzyć i pewnie zdarzy. Możesz się przygotować na najgorsze, odłożyć pieniądze, wyczyścić garnitur i wyprasować koszulę, bo w sądzie trzeba wyglądać 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Warto przygotować też zeznanie. Wyobrażam sobie tłumaczenie w sądzie tak: Panie Sędzio. Kiedy kupowałem TV marki Rubin, kupowałem Neptuna, zawsze kabel był. Sądzę że sprzedawca chciał mnie oszukać. Kabel mi się należy.

oznacz moderatorów