anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca żąda dopłaty po zakupie i opłacie za towar

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Piszę jako sprzedawca ale i kupujący na Allegro. Czy zdarzyła się komuś taka sytuacja, że kupił przedmiot, zapłacił po czym otrzymał informację od sprzedawcy że musi dopłacić bo cena mu się pomyliła i wystawił przedmiot za tanio? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Mi się nie zdarzyło,ale opisane były tu takie sytuacje, z tym że sprzedawca zwracał kase i odstępował od umowy.(próbował). Jak się kończyło, nie wiem. Sądzę że kupujący nie otrzymali towaru.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Titanum2017  Jeżeli nie była to jakaś rażąca pomyłka z ceną- to niestety za błędy się płaci i ma wydać zakupiony towar, nie może podnosić ceny po zakupie. Jeżeli ci nie wyśle- potraktuj go odpowiednio w komentarzu

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A jakie ma dla Ciebie znaczenie to, czy komuś zdarzyła się taka sytuacja?

 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

  Skoro zapytał to pewnie ma znaczenie. Choćby czy takie sytuacje często się zdarzają.

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Tak, o to mi chodzi czy często coś takiego ma miejsce i jak sobie z tym poradziliście. Ja poprosiłam o telefon bo  uważam,że łatwiej jest dojść do porozumienia rozmawiając z kimś bezpośrednio ale pani odpowiedziała , dość niegrzecznie że nie preferują kontaktów telefonicznych.  Zaproponowała mi albo dopłatę albo przesyła mniej towaru.  W kolejnym mailu pani stwierdziła, że kupiłam przez przypadek towar którego oni nigdy nie mieli.  Zapytałam więc jak mogą proponować mi przesłanie towaru w mniejszej ilości lub po wyższej cenie skoro go nigdy nie mieli. Dodam, ze chodzi o kwotę 30 zł. Zastanawiam się czy naprawdę warto narażać się jako sprzedający na założenie dyskusji i na negatywa, będąc tzw Super sprzedawcą? 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Titanum2017  Niestety musisz sama podjąć tą decyzję, skoro boisz się odwetu.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Titanum2017 No to masz "gwoździa" i jakbyś mnie o to zapytał- to nie warto, ale to twój "gwóźdź".

oznacz moderatorów

Client:39437616
#9 Pomysłodawca#

@Titanum2017 Idź w zaparte, zawarłaś taką a nie inną umowę ze sprzedającym, zapłaciłaś ma ci wysłać tyle ile chciałaś. Kota 30 zł nie łapie się pod rażącą  pomyłkę w cenie a po prostu cwaniactwo. 

Tak jak piszą inni, otwórz dyskusję, porozmawiaj sobie i opisz wszystko w odpowiednim komentarzu bo z tego co piszesz to sprzedający miał okazję żeby normalnie podejść do sprawy. 

Jako sprzedający bym się nawet nie odezwał w takiej sprawie do kupującego tylko zamiótł pod dywan żeby nie narobić sobie bigosu dyskusją czy też negatywem za moje przeoczenie.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:39437616  Wszystko tak jak słusznie prawisz tylko... @Titanum2017  boi się chamskiego odwetu z tamtej strony, bo kupowała z konta na którym sprzedaje. Jak pisała to niezbyt miła osoba po drugiej stronie.To gwóźdź do trumny.

oznacz moderatorów

Client:39437616
#9 Pomysłodawca#

@pulkownik66  a tu mi umknęło, niedokładnie przeczytałem. To faktycznie kiepska sytuacja, pozostaje chyba poprosić o zwrot i unikać ;/ 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:39437616  O to to- i dobrze go/ją zapamiętać🤔 na przyszłość, jak się będzie robiło zakupy  innym razem😉

oznacz moderatorów