anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca dodał nieważną fakturę co z tym począć?

NeVoN_04
#8 Zapaleniec#

Mam problem,

kupiłem telefon na potrzeby firmy z linku
https://allegro.pl/oferta/smartphone-xiaomi-redmi-note-11-6-128-gb-blue-nfc-12542569624
jest wyraźnie - wysyłka z Polski, faktura VAT

Towar dostałem, jest w ok, wersja na Azję nie Europę
Ale faktura to jest po prostu nielegalna, oto dane sprzedawcy:

HONGKONG SHILIN TRADING CO LIMITED
ROOM 15 11/F CHINA UNITED PLAZA, 1008 TAI NAN WEST
STREET LAI CHI KOK KOWLOON
999077 HONGKONG NUMER RACHUNKU: SL2879689
NIP w Polsce:PL5263509324

NIP nie istnieje w bazie VIES czy GUS.

Telefon jest od pierwszego dnia w rękach pracownika jeżdżącego po kraju, fakturę dostałem później.

Otworzyłem dyskusję z powodu nie dodania dowodu zakupu i nawet otrzymałem odpowiedz:
"Witaj, drogi przyjacielu. Bardzo nam przykro, ale staramy się już o nowy polski NIP. możemy dać Ci zwrot 23% kosztów VAT. Możesz również wybrać opcję zwrotu produktu do nas, a my zwrócimy Ci pełny koszt zamówienia."

Co mam z tym zrobić? Cisnąć Azjatę o legalny dowód zakupu czy nie warte świeczki?


Telefon w stanie używanym może i dam radę ściągnąć ale wolę tego uniknąć.


oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@NeVoN_04, podasz jeszcze numer Twojego zamówienia? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

NeVoN_04
#8 Zapaleniec#

Numer zamówienia 78583b21-4946-11ed-9aa0-d7f6268a3527
Dziękuję za odpowiedz 🙂

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@NeVoN_04, niestety nie mamy uprawnień, aby wyegzekwować poprawną fakturę od sprzedającego. Zachęcam Cię do odniesienia się do propozycji sprzedającego z trwającej Dyskusji. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

NeVoN_04
#8 Zapaleniec#

sprzedający sam oddał mi VAT wystawił kolejną nielegalną fakturę z VAT zwolnionym (bez podania przyczyny).
Paranoja.
Jak ja się skarbowemu uzasadnię z takiej wpłaty dziwnej?
Gdzie to dalej zgłosić? na policję?
Przez ten zakup tylko sobie problemów narobię 😐

oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

 Witaj. Miałem ten sam problem z zakupem na firmę z magazynu Allegro - firma Chinska jak się okazało potem. Moje niedopatrzenie... Po otwarciu dyskusji również podobna wiadomość od Chinczyka, pisałem do Allegro i Allegro jedynie co zaproponowało to zwrot towaru do sprzedawcy... Allegro powinno się brać za te pseudo firmy, które nawet nie potrafią normalnie odpisywać na wiadomości. Trzeba uważać, bo można się nadziać, tymbardziej, że towar sprzedawany z oficjalnego magazynu Allegro. Jak widać Allegro po raz kolejny liczy tylko swoje pieniądze...

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

A czym sie kierowałaś tam kupując a nie w normalnym sklepie internetowym z salonami stacjonarnymi? Bo telefon w jednej z firm kosztuje 1099zł.

oznacz moderatorów

NeVoN_04
#8 Zapaleniec#

Szczerze to nawet nie zwróciłem uwagi na nazwę sprzedawcy a telefony a androidem to zupełnie nie moja bajka.
Sprzedawca miał interesujący mnie model, była odroczona płatność, wysyłka z smart, opinie >99% Nic co by mnie zaniepokoiło...
Teraz już będę wiedział aby szukać tylko u oficjalnych sprzedawców.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Zakup od majfrendów, gwarancja do bramy. Za pół roku zamkną sprzedaż i otworzą nowe konto.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Coraz więcej jest problemów ze sklepem Allegro, omijam ja się tylko da.😁

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Rozumiem. Po nieprzyjemnych sytuacjach zaczniesz zwracać 🙂 A w ogóle...to odpadłem z szukania obudowy na Allegro ide do normalnego sklepu (taki chlew w kategorii) 😞 😞

oznacz moderatorów