anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca obciąża mnie kosztami zwrotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
mareeush
#3 Debiutant#

Sprzedawca pomimo błędów po jego stronie obciąża mnie kosztami (towar kupiony 22 sty 2023 zakup opłacony allegro pay 4 dni nic się nie dzieje wiec rezygnuje z zakupu zwrot 26 sty 2023 19:38 LYYW/2023). Sprzedawca mimo iż wiedział ze zwrot jest zgłoszony (zadawane pytania typu jak mogę pomóc) wysyła paczkę 27.01.23 . Następnie gdy kurier ją do mnie dostarcza osobiście odmawiam przyjęcia paczki informując kuriera ze jest zgłoszony zwrot. Sprzedawca za nieodebranie przeze mnie przesyłki odciąża mnie kosztami przesyłki zwrotnej tłumacząc że mogłem ją odebrać i potem za darmo odesłać (czy mam obowiązek odbierać takie przesyłki?).  Zakup był za kwotę 88,9 a zwrot to 75,91. Czy mam prawo żądać zwrotu pełnej kwoty?

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33
_Likos_
#20 Guru#

@az1rael  cóż to już daje sie sprawa dla sądu 🙂 i np wówczas wiesz monitoring z poczty.

Natomiast sam nadaje na małej poczcie i szczerze mówiąc to na małych placówkach nadaje sie dużo lepiej niż na dużych. Paczek mniej, nic nie ginie, osobiście znam sie z Panią z okienka i czasem mam paczki zczytane zanim je dowioze na placówke. Dokładnie też wiem kiedy i o której godzinie przesyłkii z poczty sa odbierane a jak mam sporo paczek to Pani z okienka tylko zaciąga dane a po przesyłki podjeżdza na miejsce bus pocztowy i zabiera mi z placu cąłkowicie pomijając placówke i noszenie w obie strony. Oczywiście takie działanie wymagało długieij współpracy bez pomyłki i wzajemnego zaufania niemniej naprawde moim zdaniem małe placówki sa dużo lepsze niż duże.

Wiec tutaj - nie dramatyzowąłbym.

oznacz moderatorów
wypad_com_pl
#11 Animator#

Dokładnie taką sytuację opisałem wcześniej już w jednym z wpisów. Jak sprzedawca nie udowodni że nadał wcześniej niż odstąpienie np. śledzenie przesyłki, papierowe potwierdzenie przyjęcia przez przewoźnika itp. To niestety ale to on będzie pokrywał koszty wysyłki. Takie życie.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Dokładniej mówiąc to chyba nie momencie wysyłki a przekazania przewożnikowi bo jeśli przekaże przewoźnikowi przed odstąpieniem to w tym momencie dochodzi zawarcie umowy na dostawę 

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

@az1rael a czy przypadkiem zawarcie umowy na dostawę nie następuje w momencie wydrukowania etykiety?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@starling_shop wydaje mi się że nie bo nie musisz z niej skorzystać, a jak dasz przewoźnikowi do łapki paczkę to już nie należy do ciebie tylko na czas transportu do przewoźnika

 

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

@az1rael eee... przecież za paczkę do momentu odbioru przez kupującego odpowiada cały czas sprzedawca, nie przewoźnik więc raczej paczka na czas transportu nie należy do przewoźnika.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@starling_shop dokładnie przewoźnik odpowiada za paczkę przed sprzedawcą aż do dostarczenia do kupującego

oznacz moderatorów
mareeush
#3 Debiutant#
towar kupiony 22 sty 2023, a 23 sty 2023, 00:05 Zarejestrowano dane przesyłki,
przesyłka nienadana, a zwrot zgloszony  26 sty 2023 19:38 LYYW/2023)
Paczkę kurier odebrał od sprzedawcy 27 sty 2023,o 13:41
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@mareeush jakim przewoźnikiem to szło?

 

oznacz moderatorów
mareeush
#3 Debiutant#

dpd

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

wiesz że kurierzy potrafią zabrać paczki z firmy i nabić je dopiero po pewnym czasie? a nie od razu przy wydawaniu przez pracownika firmy kurierowi tzn ze to twoje zgłoszenie o zwrocie mogło wpłynąć po odebraniu paczek od sprzedającego lub nawet sprzedający mógł sam zawieść paczki na sortownię i zrzucić do  dpd nawet 2 dni wcześniej bo podjazdy kurierów dpd są płatne. Czyli nie przesądza to o tym że twoje zgłoszenie było pierwsze, jeśli chciałeś mieć pewność należało zadzwonić lub napisać przez panel żeby sprzedawca ci paczki nie wysłał miałbyś podkładkę 

oznacz moderatorów
wypad_com_pl
#11 Animator#

Jako sprzedawca też nam się trafiła kiedyś sytuacja że paczki zawiezione do Urzędu Pocztowego powiedzmy ok. 13 tak aby jeszcze z UP wyszły tego samego dnia. Klient rezygnuje z zamówienia o 15. Natomiast status dla paczki zmienia się o 16:30 jak ktoś w UP zeskanował paczkę jako nadaną. Trudno życie paczka wróci trzeba zacisnąć zęby i żyć dalej. Nie mając potwierdzenia że nadaliśmy paczkę przed rezygnacją nic się nie da zrobić. Jest ryzyko jest zabawa.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Mógł nie wysyłać, skoro nie dotrzymał terminu wysyłki, otwórz dyskusję, z pewnością zrezygnuje z obciążanie Ciebie kosztami:  https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
mareeush
#3 Debiutant#

Dzięki wszystkim ze odpowiedzi

oznacz moderatorów