anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca po raz kolejny wystawia ten sam produkt. Poprzednio sprzedał kosiarkę w licytacji.

MAMY ROZWIĄZANIE!
_Cezary_
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, sprzedający w poprzedniej aukcji sprzedał uszkodzoną kosiarkę następnie wystawił ją ponownie z tym samym opisem. Wysłałem zapytanie jaki jest powód ponownej sprzedaży ale sprzedający unika odpowiedzi. Mam obawy że sztucznie winduje cenę a jak nikt nie przebija do końca aukcji to ponownie wystawia towar. Jak można to zgłosić do allegro? Moim zdaniem to pewna forma oszustwa.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
pinkpink11
#12 Orędownik#

Gdzie leży twój problem?

oznacz moderatorów
_Cezary_
#7 Wielbiciel#

W tym że sprzedający podbija cenę. Chciałem licytować kosiarkę ale skąd mam wiedzieć czy to nie jest manipulacja.

oznacz moderatorów
pinkpink11
#12 Orędownik#

Licytujesz do takiej kwoty za jaką chcesz ją kupić.

oznacz moderatorów
marcokeys
#9 Pomysłodawca#

Może też mieć kilka i wystawiać po jednej sztuce

oznacz moderatorów
_Cezary_
#7 Wielbiciel#

Dokładnie z takim samym uszkodzeniem i tymi samymi zdjęciami miejsca uszkodzenia? Jak wystawi 3 raz to też oznacza że ma 3 takie same kosiarki z identycznym pęknięciem silnika. 

oznacz moderatorów
pinkpink11
#12 Orędownik#

Może to oznaczać cokolwiek np. że ktoś licytuje i za towar nie płaci. Liczysz, że sprzeda Ci taniej czy jak? 😄

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A jaką masz pewność że ten co ją wcześniej kupił nie zrobił tego dla zabawy i po prostu za nią nie zapłacił ? Coraz więcej osób zamiast coś kupować z głową tylko licytują dla zabawy i unikają płacenia a sprzedawca musi wystawiać ponownie.

oznacz moderatorów
_Cezary_
#7 Wielbiciel#

Tak wiem o tym, ale sam się już przekonałem że sprzedający stosują taką praktykę. Licytacja od 1zł przyciąga więcej osób a jak cena nie dojdzie do zamierzonej to sprzedawcy podbijają cenę żeby nie sprzedać. Potem jest informacja że nie doszło do transakcji i wystawiają ponownie.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@_Cezary_ To co napisałeś jest szukaniem "dziury w całym". Chciałeś kupić tą kosiarkę za grosze czy po prostu się nudzisz i szukasz sensacji. Napisz do Allegro, a nie na AG > dadza Ci odpowiedź > tylko gorzej jak nie będzie po Twojej myśli > co dalej zrobisz ?

oznacz moderatorów
Secondspro
#9 Pomysłodawca#

Ktoś tu się bawi w szeryfa Allegro 😅

oznacz moderatorów
_Cezary_
#7 Wielbiciel#

Nie to nie tak, sam kiedyś się przekonałem że inny sprzedawca stosował identyczną metodę. Ciekawy jestem czy można z tym jakoś walczyć. Jak ktoś nie chce sprzedać tanio to przecież może ustawić cenę minimalną. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@_Cezary_ Może wystawia że nikt nie kupił, może nie wysłał bo cena była za niska! Daj taką kwotę ile uważasz za właściwą i już, po co Ci przebijanie.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@_Cezary_ sprzedający w poprzedniej aukcji sprzedał uszkodzoną kosiarkę Skąd wiesz, że sprzedał > może ktoś nie zapłacił > a tłumaczenia z powodów wystawienia nikt nie musi podawać > gdzie tu widzisz oszustwo ? 

"Ktoś tu się bawi w szeryfa Allegro"🤣

oznacz moderatorów
pinkpink11
#12 Orędownik#

Autor wątku ma klasyczny ból lędźwi i zbyt wiele wolnego czasu.

oznacz moderatorów
_Cezary_
#7 Wielbiciel#

A czy allegro jest w stanie sprawdzić czy doszło do naruszenia regulaminu 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@_Cezary_ A od kiedy powtórne wystawienienie przedmiotu jest naruszeniem regulaminu. Masz jakieś dowody na jego złamanie czy tylko "zły sen" ?

oznacz moderatorów
Secondspro
#9 Pomysłodawca#

@Cezary_ ostatnio dużo sprzedawców skarży się, że kupujący nie opłacają wygranych aukcji

oznacz moderatorów