anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca udostępnia możliwość zwrotu tylko 1 dzień.

GermanRc
#9 Pomysłodawca#

Witam , 

Zakupiłam u jednego sprzedawcy produkt. Niestety nie do końca jest taki jakiego się spodziewałam . Otworzyłam aby nie uszkodzić opakowania na przypadek konieczności zwrotu. Sprzedawca nie wystawia faktury ale i paragonu też nie było w opakowaniu. Przesyłkę odebrałam w piątek a dziś chciałam go zwrócić. Sprzedawca udostępnił możliwość zwrotu w ciągu 1 dnia. Czy to jest zgodne z prawem ? Ma taką adnotację : 

Ograniczenie prawa do odstąpienia

Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy oferowana usługa została już wykonana w całości, za wyraźną zgodą kupującego poinformowanego uprzednio przez sprzedającego o utracie prawa odstąpienia od umowy

Myślałam że zawsze jest 14 dni na zwrot przy zakupie na odległość dlatego nawet przy zakupie nie patrzyłam na informację o zwrocie.  Dodam że nie jest to produkt typu płyty CD czy środki higieniczne ani produkt na specjalne zamówienie a zwyczajne plastiki do auta.  Proszę o informację czy jest to zgodne z prawem i czy faktycznie produkt muszę przysłowiowo wyrzucić do kosza. 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mdrogeria
#21 Demiurg#

GermanRc 14 dni tak , ale jeśli kupujesz od firmy , prywatny sprzedawca nie ma obowiązku przyjmowania zwrotów .

oznacz moderatorów

GermanRc
#9 Pomysłodawca#

Problem w tym że nigdzie nie było informacji że to prywatna osoba. Myślałam że jak ktoś ma ponad 100 aukcji i sprzedaje w dużych ilościach to nie jest to prywatna osoba a firma... zresztą od 17 lat na allegro. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@GermanRc Na Allegro może sprzedawać każdy, zwrotów nie musi ale obowiązuje go rękojmia.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@GermanRc podpowiem, że informację o tym czy sprzedający ma konto firma czy zwykłe znajdziesz w zakładce o sprzedającym.
Tutaj konto zwykłe:

la_nika_0-1628680387738.png
A tutaj dla porównania konto firma i zakładka O sprzedającym:

la_nika_1-1628680601538.png

A jeszcze wchodząc w oferty danego sprzedającego, jeżeli to firma to przy loginie jest taka informacja:

la_nika_2-1628680763958.png

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@GermanRc Jeżeli to zakup od firmy-sklepu, masz 14 dni na zwrot towaru, licząc od dnia jego otrzymania. Czy to firma, możesz poznać po jego zapisach w zakładce "O sprzedającym" na aukcji i po kliknięciu "wszystkie przedmioty sprzedającego" na aukcji. Jeżeli to firma, zapis o 1 dniu Cię nie obowiązuje i możesz zwrócić do 14 dni. Jeżeli masz z tym problem, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc Allegro.

Poza tym ten zapis na stronie sprzedawcy wprowadza w błąd przy zakupie rzeczy, bo on dotyczy usług, a Ty nie kupiłeś usługi, tylko przedmiot.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Jak sprzedawca ma zaznaczoną opcję "nie wystawiam faktury" to możesz założyć, ze to osoba prywatna.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@GermanRc  możliwe że to szrot  (stacja demontażu) podejrzewam że to prywatna sprzedaż

oznacz moderatorów

GermanRc
#9 Pomysłodawca#

nie , nowe dekielki do felg. Zapakowane fabrycznie. Nie pochodzi z demontażu.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@GermanRc 
Cytowane przez Ciebie ograniczenie prawa do odstąpienia dotyczy szczególnego przypadku "oferowanej usługi". Tymczasem piszesz  coś o opakowaniu co może wskazywać na zakup towaru. Albo wskazane ograniczenie nie dotyczy tej transakcji, albo opisz jaką usługę rozpakowywałaś "aby nie uszkodzić opakowania"

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

GermanRc
#9 Pomysłodawca#

Nie , to nie była usługa. To towar - rzecz a dokładnie dekielki do felg. W opakowaniu foliowym. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@GermanRc 
to nie była usługa

To ograniczeniem możliwości zwrotu usługi możesz się nie przejmować 🙂

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Na każdej aukcji jest oznaczenie jeśli sprzedającym jest firma.

Następna rzecz - kupując od osoby prywatnej - zwrotu nie możesz zrobić, jeśli tego nie przyjmuje,  lecz jeśli przedmiot był niezgodny z opisem - to zawsze z tego powodu możesz zgłosić reklamację. 

"Niestety nie do końca jest taki jakiego się spodziewałam ." - to, niestety, nie jest powód do złożenia reklamacji przy zakupie od osoby prywatnej. W przypadku zakupu od firmy - to jest to powód do odstąpienia od umowy i zwrotu towaru (nie mylić z samym zwrotem, gdyz nie są one równoważne)

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

czapla17
#7 Wielbiciel#

Mam podobna sytuację.Kupiłam biustonosz sportowy, w rozmiarze S-okazał sie ciut za luźny , czekałam kilka dni az przyjdzie mniejszy aby porównać.Minał tydzień, chciałam zwrócić a tu opcja "zwróć" nieaktywna, widzę że był tylko 1 dzień. Sprzedawca sprzedaje jako firma, wszędzie ma zaznaczone "Firma". Kupowałam z Allegro Smart, z darmową przesyłka i zwrotem.Teraz sprzedawca pisze ze darmowy zwrot był tylko w ciągu 1 dnia. ..Jakaś żenada, w ciągu 1 dnia od odbioru , to ja nie zdązyłam nawet rozpakowac towaru...Nigdy nie zwlekam z odsyłką, ale tym razem czekałam na inny rozmiar i trwało to tydzień....Czy to legalne dac 1 dzień na odstapienie od umowy....?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@czapla17 Podaj mi proszę numer tej oferty.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

czapla17
#7 Wielbiciel#

12878774446

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@czapla17 otwierasz ofertę, wchodzisz w zakładkę zwroty i czytasz: 
"Ograniczenie prawa do odstąpienia
Rzecz, która dostarczona jest w zapieczętowanym opakowaniu, a której po jego otwarciu nie możesz zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę. Np.: bielizna osobista, test ciążowy, końcówki do szczoteczki elektrycznej, soczewki kontaktowe, maseczki." 

Nie ważne jaki jest czas na zwrot, sprzedawca w tej ofercie ograniczył prawo odstąpienia od umowy ze względu na charakter przedmiotu. 

oznacz moderatorów

czapla17
#7 Wielbiciel#

Ok, ale to nie było w zapieczetowanym opakowaniu, zwykła folijka-to jest poza tym outlet, te rzeczy nie posiadaja nawet firmowych opakowań. Zagranie nie fair.

oznacz moderatorów

czapla17
#7 Wielbiciel#

Dowiedziałam sie że mogę zwrócic ,ale na swój koszt, bo na darmowy w ramach smart miałam 1 dzień-czy to zgodne z polityka zwrotów "smart"?

oznacz moderatorów