anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca zmienil oferte

kadet1212
#9 Pomysłodawca#
  • Hej kupilem 12 szt produkty jako jedno opakowanie. Otrzymalem 6 szt a w miedzy czasie sprzedajacy zmienil oferte na 6 szt. Fakture rowniez dostalem na 6 szt. Otworzylem dyskusje ze sprzedajacym proszac o doslanie brakujacych elementow z zamowienia ale oczywiscie nikt nie odpowiada. Jak to mozliwe ze sprzedawcy z tysiacami poztywmych komentarzy wprowadzaja kupujacych w blad.... Moglbym skorzystac z darmowego zwrotu smart ale obawiam sie ze wtedy strace wszystko.  Coraz czesciej spotkam sie z bledami sprzedajacy ktore o dziwio zawsze sa niekorzystne dla klienta. Czy allegro NIC nie robi z takimi sprawami? Czy sprzedajacy na allegro SA bezkarni?
oznacz moderatorów
74 ODPOWIEDZI 74

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Gdyby sprzedawcy mieli wliczać w koszt błędy produktyzacji Allegro na którą nie ma wpływu to równie dobrze by mogli rozdawać towar za darmo.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@kadet1212 a co masz w zakładce Moje zakupy? Tam jest tytuł oferty napisany przez sprzedawcę.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kadet1212 Problem jest taki jak już ktoś wspomniał - produktyzacja.
Allegro stworzyło sobie katalog produktów do używania którego zmusiło sprzedających i zawiera on masę błędów. Najgorsze jest to, że nawet weryfikując produkt przy wystawianiu aukcji gdzie wszystkie parametry się zgadzają ktoś inny może po czasie zgłosić zmiany w katalogu, zmienić parametry, ilość sztuk itp. i jeśli te zmiany zostaną zatwierdzone to tworzy się problem.

Nie wiemy jak było dokładnie w Twoim przypadku ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że była to wina katalogu allegro - nie wina sprzedawcy i to jest bardzo ważne żeby to zrozumieć.
Sprzedawca odpowiada za tytuł i opis który tworzy sam.
Całą resztę allegro może zmienić bez jego zgody i wpływu ale oczywiście winą za to wszyscy będą już obarczać sprzedającego.
Jakby tego było mało allegro na początku wyświetla tytuł z katalogu a nie tytuł który wpisał sprzedawca.

Ja sam raz padłem ofiarą tego katalogu - wystawiłem konsolę, sprzedała się i niedługo po odbiorze przesyłki dostaję wiadomość "Gdzie są gry które były w tytule oferty?".
Sprawdzam i co się okazuje? Ktoś dodał do tytułu katalogu "+ 5 gier" - i co ja mam wtedy zrobić?


"No coz skoro to problem Allegro. Rozumiem ze allegeo musi pokryc koszt tych brakujacych produktow"

Wszystko ładnie pięknie tylko, że allegro nawet w swoim oficjalnym sklepie w takich sytuacjach powołuje się na błąd i na tym się kończy - były już tu tematy na forum.
Stworzyli sobie "potworka" za którego nie chcą brać odpowiedzialności.

oznacz moderatorów

kadet1212
#9 Pomysłodawca#

Szkoda ze wlasnie z allegro nikt Tu sie nie wypowiedzial....

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@kadet1212 a co allegro ma się tu wypowiadać. Ich stanowisko jest takie, że to sprzedawca blednie podpiął produkt pod ofertę i to jego problem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie sprzedawca błędnie podpiął tylko allegro błędnie produkt stworzyło, w takim przypadku do usranej śmierci sobie może sprzedawca podpinać produkt skoro baza jest zła to i podpięcie będzie złe

oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

zarowki.jpg

oznacz moderatorów

kadet1212
#9 Pomysłodawca#

To jakis zart. Kazdy chyba zgodzi sie ze najbardziej tutaj rzuca sie w oczy 10 szt. 

oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

Najbardziej rzuca się w oczy cena oraz zdjęcie, które pokazuje 1 sztukę.

oznacz moderatorów

kadet1212
#9 Pomysłodawca#

Przy jedenej sztuce moze I jest oczywsty blad ale przy wiekszej ilosci ten obraz sie troche jednak troche rozmydla. Coz cena ktora zaplacilwm za 12 szt wydawala mi sie atrakcyjna. Cena za 6 raczej jest zawyzona. Tak czy owak czuje sie oszukany. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

to nie żart tylko jawne łamanie praw konsumentów

oznacz moderatorów

kadet1212
#9 Pomysłodawca#

Tylko dlaczego do tej pory nie zajely sie tym organyn sciagania. Przeciez to jawne wyludzenia 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A poszedłbyś z tym na policję? Chce ci się o parę złoty plus nalepkę dzielny klient? Podejrzewam że policja zgłoszenie przyjmie i umorzy a uokik na 1 zgłoszenie nie kiwnie palcem, czyli realia po zbóju

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@az1rael

na 1 może nie kiwnie ale na setki/tysiące podobnych jak widać już kiwa.

oznacz moderatorów

kadet1212
#9 Pomysłodawca#

W sumie nie wiem czemu sie dziwie w tym dzikim kraju jak Kowalski wyludzi cos za 100 zl to strasza go 8 ma latami wiezienia. Jak wyludza korporacja milliony to nikogo to nie obchodzi... 

oznacz moderatorów

kadet1212
#9 Pomysłodawca#

Coz dam wam znac co zadecydowalo Allegro. Jednego jestem pewien. Jesli nie wynagrodza mi to jakos sensownie to koncze ze smartem i kupuje prima 🙂

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@kadet1212 

pewnie Cię zmartwię, ale wszystkie nowości allegro kopiuje właśnie od a em a zet  o en więc tam nie jest lepiej.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kadet1212 to jest wina allegro

zgłoś to do uokik inspekcji handlowej

allegro wyświetla oferty kupującym w innej formie niż je wystawili sprzedawcy

konkurencja z primem jest także ułomna - a nawet gorsza

tylko tam kupując w oddziale innym niż pl możesz dostać fakturę na firmę z oddziału polskiego wystawioną w euro z vatem w zł i po niemiecku

 

 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kadet1212  napisał(a):

To jakis zart. Kazdy chyba zgodzi sie ze najbardziej tutaj rzuca sie w oczy 10 szt. 


To nie żart tylko allegro ^^ 
Ale lubię te nowe zmiany, wreszcie ma się zgadzać tylko prowizji a zadowolenie kupującego przestało mieć znaczenie 😁

oznacz moderatorów

kadet1212
#9 Pomysłodawca#

To forum nie ma NIC wspolnego z rzeczywiatoacia. W dyskusji allegro wykazalo ze to sprzedawca linkuje produkt z katalogiem tak wiec ponosi wylaczna ospowiedzialnosc za swoje bledy. Sprzedawca zostal zoobowiazanie do uzupelnienia zamowienia. Troche to trwalo ale zostalo organiete. A to forum to chyba glownie sprzedawcy ktorzy albo lubia oszukowac kupujacych I zwalac wine na allegeo albo popelniaja bledy I nie potrafia sie do nich przyznac. Cierpi na tym niestety reputacja Allegro wiec troche to dziwne ze nie usuwaja wrzodow. 

oznacz moderatorów