anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy i firmy które zasługują na negatywną opinię a żądają usunięcia negatywnej oceny

PodhalanStyl
#7 Wielbiciel#

Wymieniajcie tu firmy które po wystawianiu im negatywnej opinii kazały wam ją zmienić, lub nawet zastraszać sądami itp. których powino się omijać szerokim łukiem, które za wszelką cenę chcą was udupić, nawet wysyłają pogróżki listownie i zmuszają was do usunięcia złej opini bo jak nie to to lub tamto! zastraszają paragrafami i/lub sądem! bo dla nich liczy się tylko i wyłącznie zysk, same 5-gwiazdki a obsługę klienta, czas czy jakość towaru mają głęboko w dupie! a musieliście już zakończyć dyskusję pomocy allegro i nie możecie już wrócić do tej dyskusji by prosić allegro o pomoc, więc tutaj proszę opisujcie swoje negatywne doświadczenia podając pełną nazwę firmy z allegro aby innych przestrzegać przed nimi czy potencjalnymi oszustami również. Bo niestety allegro jak do tej pory nie zrobiło jeszcze przycisku do blokowania całkowitego sprzedawcy aby nie mieć z nim więcej styczności! 

 

Pewna firma zaczęła mnie zastraszać listami i straszyć sądem za to że wystawiłam negatywną opinię o tej firmie! nie mam zamiaru ulegać niczyim presjom ani zastraszaniu sądami za prawdę! i nie mam zamiaru jeździć po całej Polsce za waszą urażoną dumą! żyję w wolnym kraju i mam prawo oceniać tak jak uważam podług moich doświadczeń z wami, a nie na czyjeś zadanie i nie życzę sobie więcej żadnych zastraszających listów sądami czy czymkolwiek bo jak nie to ja też mam broń i zgłoszę to do uokiku i zobaczymy kto jest na prawie! na wasze żądanie mam fałszywie kłamać? w imię czego? w imię ochrony waszej reprezentacji której i tak nie macie? mam w dupie waszą reputację tak jak wy moją, jak tak traktujecie klientów i wysyłacie listy polecone z pogróżkami i cytatami z kodeksu ja też wam mogę coś zacytować a ten papier jest tyle warty co srajtaśma po użyciu!

A cytat z Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych obowiązującego również w Polsce dotyczący swobody wyrażania opinii jest taki:

Dz.U.1977.38.167 - Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych otwarty do podpisu w Nowym Jorku dnia 19 grudnia 1966 r.

  • 1. Każdy człowiek ma prawo do posiadania bez przeszkód własnych poglądów.
  • 2. Każdy człowiek ma prawo do swobodnego wyrażania opinii; prawo to obejmuje swobodę poszukiwania, otrzymywania i rozpowszechniania wszelkich informacji i poglądów, bez względu na granice państwowe, ustnie, pismem lub drukiem, w postaci dzieła sztuki bądź w jakikolwiek inny sposób według własnego wyboru.
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

@PodhalanStyl taki post będzie pewnie naruszał prawo, Ty masz prawo oceniać a sprzedawca ma prawo w sądzie dochodzić usunięcia czy odszkodowania a to trzeba poprzedzić listem, są już wyroki że sprzedawcy wygrali, więc puki nie masz wyroku lub sprawy w sądzie nie podawaj publicznie danych sprzedawcy 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@PodhalanStyl  napisała:

Wymieniajcie tu firmy które po wystawianiu im negatywnej opinii kazały wam ją zmienić, lub nawet zastraszać sądami (...) podając pełną nazwę firmy...


a zaraz potem:


@PodhalanStyl  napisała:

Pewna firma zaczęła mnie zastraszać...


Jeśli chcesz być wiarygodna, to sama powinnaś wymienić pełną nazwę tej firmy. Najlepiej załączając pisma, które rzekomo od nich dostałaś. Inaczej ten temat będzie wyglądać na marną prowokację wymierzoną w kupujących.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:109199213 nic ten post nie wniesie bo regulamin zabrania podawania danych i loginów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@kostas11 Danych osobowych i loginów faktycznie nie wolno podawać. Ale odnośniki do aukcji są dozwolone, a aktywni forumowicze często o nie proszą.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Taka lista by się przydała, nie chciałbym kupować u takich sprzedających. Ale na tym forum to nie przejdzie. Zawsze przed zakupem możesz patrzeć na liczbę usuniętych opinii.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

smiechłem, jak małe dziecko

„Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”

@PodhalanStyl otrzymałeś pisma i dokumenty od firm, gdzie były podane przepisy na jakie się powołują

wg Ciebie one nie obowiązują?

każdy kij ma dwa końce

wg Ciebie w/w firmy mogą także z pełnym podaniem danych napisać podobne info o Tobie

bo przecież mają prawo do prawo do posiadania bez przeszkód własnych poglądów i prawo do swobodnego wyrażania opinii; prawo to obejmuje swobodę poszukiwania, otrzymywania i do rozpowszechniania wszelkich informacji i poglądów, bez względu na granice państwowe, ustnie, pismem lub drukiem, w postaci dzieła sztuki bądź w jakikolwiek inny sposób według własnego wyboru

„Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie” oznacza, że jeśli ktoś traktuje kogoś źle, to ten postąpi podobnie, odpłaci się tym samym, odwzajemni się złem za zło. Przykłady użycia: Nie powinnaś się dziwić, że tak cię potraktował, w końcu jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Żeby było sprawiedliwie należałoby też piętnować kupujących którzy mają swoje za uszami:

1 wyłudzanie kasy z pok

2 wyłudzanie rabatów pod groźbą umieszczenia negatywa lub oczekiwanie kasy za ściągnięcie negatywa

3 kupujacych i zwracających non stop towary narażajac sprzedawców na koszty

4 odsyłających zniszczony / uszkodzony towar potem wyłudzajacych pok 

5 kupujacych zakładających dyskusję że towar w paczce dotarł uszkodzony po ponad tygodniu od odebrania paczki bo im się nie chciało sprawdzić stanu przesyłki 

6 kupujących wystawiających negatywy niezgodne z prawdą lub nie w tych kategoriach np negatywna opinia dotycząca jakości towaru w opiniach o sprzedającym

Najsprawiedliwiej byłoby gdyby kupujący też zbierał negatywy od sprzedawców i dostawał baniki nawet permanentne na zakupy a konto na dane osobowe się zakłada to już taki by nie podziałał na allegro i nie przycwaniaczył

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak na razie to sprzedawcą reguły allegro zabraniają prawie wszystkiemu ale bronić swojego wizerunku na drodze sądowej nikt nie może zabronić.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@PodhalanStyl wystarczy nie wystawiać opinii wyssanych z palca. Gdybyś wystawiała je rzetelnie to żaden sąd by ci nie był straszny.

Zastraszanie obowiązującym prawem? Niezły oksymoron.

oznacz moderatorów