anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy z Chin, dlaczego są akceptowani?

MAMY ROZWIĄZANIE!
esti_ma
#7 Wielbiciel#

Nie rozumiem, dlaczego pozwala się na zakładanie kont i prowadzenie sprzedaży sklep z Chin? 

Piszą tłumacząc tekst w translatorze. Odsyłka produktu jest praktycznie niemożliwa. Produkty są niezgodne z opisem... O co kaman. Zawsze miałam zaufanie do zakupów na allegro - bo konta były sprawdzone, zero problemów ze zwrotami itp. ale takie cyrki..? Jakbym chciała od Chińczyka to bym na **piiip**s zamówiła...

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34
esti_ma
#7 Wielbiciel#

Też mi odpowiedź. Może i obowiązują, ale nikt tego nie przestrzega. Jak kolega wyżej powiedział - kupujący są przyzwyczajeni że mogą ufać Wam i kupujących - nie muszą się martwić, że kupują w sklepie Krzak - jak ma to miejsce  w wielu sklepach internetowych, które pojawiają się i znikają. Ale tutaj zaczyna się robić to samo.... 

to nie służy Waszemu wizerunkowi. 

Ja za nie małe pieniądze kupiłam, coś zupełnie nie zgodnego z opisem - wartego 5 zł. Ale odsyłanie, będzie mnie kosztować tyle co produkt pewnie. Niestety był to jedyny sprzedawca który to miał wiec zaryzykowałam i ok - to moje ryzyko. Ale uważam, że takie rzeczy nie powinny w ogóle mieć miejsca. 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@esti_ma Taaa, chciałbyś, najtańszy list do 50g nierejestrowany, czyli nie masz dowodu, ze dotarło, to 8 PLN 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Sea_deep_Sea
#7 Wielbiciel#

A nie dziwi Zespołu Allegro, że sprzedający działa od np 2 miesięcy i są tylko dwie oceny, przy tysiącach ofert?

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Widocznie zyski ze sprzedaży towaru z Chin są dużo większe niż straty wizerunkowe.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Było już to nie raz pisane , dla tych Chińskich produktów powinna być odpowiednia podkategoria ,którą by było zaznaczyć by ją omijać lub jak kto lubi takie okazje to by sobie tam coś szukał. Teraz wiele osób pochopnie podchodzi do zakupu a potem rezygnuje bo nie doczytał że towar idzie z Chin.

oznacz moderatorów
marpit
#9 Pomysłodawca#

Dołączając się do tematu zadam kolejne pytania.

Dlaczego chiński sprzedawca https://allegro.pl/oferta/drewniane-chrupki-ze-stalowym-lancuchem-obrotowym-10797250067

może podać fałszywe dane firmowe, nieprawdziwy adres do zwrotów, nie musi podawać warunków zwrotów i reklamacji ani maila czy telefonu a na koniec może wystawiać fałszywe faktury VAT ?

Zakupiłem laser https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/nowe-kupione/5df17531-d8a9-11eb-b9dc-dbb5907a015b

Niby wystawa FV NIP: 91440400MA52C14Q4T, otrzymałem jakiś świstek z danymi z chin i PL VAT Number: 5263260793...  Śmiech, wkleił przypadkowe liczby i na zwrócenie uwagi odpisuje żebym mu podał prawidłowy nip 😄

 



oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@marpit 
Ten sprzedawca deklaruje: "Nie wystawiam faktury"

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
www_bokken_pl
#11 Animator#

@A3dam

Podałem dwóch rożnych sprzedawców.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@www_bokken_pl 
Podałeś jedną ofertę (w której sprzedawca deklaruje, że nie wystawia faktury) i jeden własny zakup (do którego nikt poza Tobą nie ma wglądu).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@marpit, dzięki za sygnał - oferta, którą wskazałeś, została przez nas usunięta, a Sprzedający otrzymał upomnienie. 

Widzę, że w drugiej sprawie prowadzisz już Dyskusję ze Sprzedającym. W razie potrzeby, możesz poprosić o wypowiedzenie się w niej pracownika Allegro.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Remita
#7 Wielbiciel#

I jak się skończyło?

Mam własnie taką fakturę dla księgowej ?

 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Remita 
Mam własnie taką fakturę dla księgowej

Link do oferty ?


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

A nie prościej zamiast narzekać, omijać sprzedawców z Chin. Po co u nich kupować, a potem płakać. Przeczytać dokładnie opis oferty > nie tylko tytuł i cenę > i już "kup teraz" Może będzie drożej, ale bez problemów.

oznacz moderatorów
48318702
#8 Zapaleniec#

KUPOWAŁEM W CHIŃSKIM SKLEPIE I NIE MIAŁEM ŻADNYCH PROBLEMÓW! DZIĘKUJĘ ZA WYKRYCIE SIĘ FIREMEK KTÓRE ROBIĄ TYSIĄC KROTNY NARZUT CENOWY! OD DZISIAJ KUPUJĘ TYLKO U CHIŃSKICH SPRZEDAWCÓW A U WAS NIE KUPIĘ JUŻ NIGDY NIC OSZUŚCI!!!

oznacz moderatorów
misza111
#8 Zapaleniec#

Zgadza się. Nie są w również w stanie podać parametrów sprzedawanego przedmiotu, nie wiedzą co sprzedają. Nie mam czasu na odsyłanie urządzenia. Chcę wiedzieć choćby, czy przedmiot będzie dostarczony w opakowaniu sztywnym czyli w pudełku, uniemożliwiającym uszkodzenie, a nie w foliowej torebce. Na pytanie o kwestię techniczną też brak odpowiedzi, jedynie bredzenie, że wszystko jest na zdjęciach. Na końcu napisali, żebym nie kupowała anteny, bo nie będę zadowolona:) Ale z posiadanych już egzemplarzy jestem zadowolona i chcę mieć pewność, że dostanę dokładnie to co już mam. Nie dotarło:)

oznacz moderatorów