anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Straszenie sądem przez sprzedawce

wkiara
#8 Zapaleniec#

Witam. Zakupiłam mleczko pszczele. Po zakupie zapytałam czy jest w 100% mleczko pszczele. Nie dostałam odpowiedzi, więc wystawiłam negatywny komentarz. Odniosłam się w nim tylko do tego, że sprzedawcą mi nie odpisał o że znajomy pszczelarz powiedział mi że cena jest niska jak na 100% mleczko. Po chwili dostałam wiadomość, że jest to pomówienie z art 122kk i sprawę kieruje do sądu. Na początku napisałam mu, że czekam na pozew. Ale Wszytko były wysyłane do mojej siostry i nie chce jej robić problemów. Napisałam że usunę komentarz, ale brak odpowiedzi.  Zastanawiam się czy tylko mnie zastraszył, czy faktycznie jest na tyle zdesperowany, że wyśle pismo do sadu

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

xyz96
#21 Demiurg#

@wkiara Teraz wielu sprzedawców tak straszy, ponieważ nie mogą wystawiać negatywów odwetowych za otrzymany negatyw, dawniej mogli. Przesyłają nawet w celu zastraszenia pisma skopiowane z internetu, pochodzące od nieistniejących, lipnych kancelarii prawnych, aby tylko zastraszyć. Jeśli komentarz nie zawiera nieprawdy, opisuje przebieg zdarzeń, jest zgodny z rzeczywistym przebiegiem transakcji, absolutnie go nie usuwaj. Ostrzegasz nim innych kupujących o problemach transakcyjnych - od tego są komentarze. Sprzedawca zapewne nie pójdzie do sądu.

oznacz moderatorów

wkiara
#8 Zapaleniec#

Screenshot_2020-11-18-18-47-53-280_pl.allegro.jpg

 Taki wystawiłam komentarz. Nie odniosłam się do tego że uważam że nie jest to mleczko. Napisałam mu że usunę komentarz. Od razu wysłał mi prośbę o anulowanie. Ale nie zrobiłam tego jeszcze

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
Zdjęcie jest zamaskowane, niewidoczne dla innych. Nie usuwaj komentarza jeśli nie zawiera kłamstw. Nic Ci nie grozi. On tylko straszy, bo nie potrafi inaczej zadbać o swoją jakość sprzedaży.
oznacz moderatorów

wkiara
#8 Zapaleniec#

Po zakupie zapytałam sprzedawcę czy napewno jest to 100% mleczko pszczele, ponieważ rozmawiałam ze znajomym pszczelarzem i powiedział że cena jest dość niska jak za mleczko, ponieważ ciężko się je pozyskuje. Wysłałam wiadomość z zapytaniem, jednak nie otrzymałam odpowiedzi. mleczko będzie dla chorego kota. musi być 100% mleczka. jeśli nie, kot może umrzec. Nie polecam"to mój komentarz

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wkiara No i bardzo dobrze, komentarza nie usuwaj. Jeśli nie otrzymałaś odpowiedzi i to napisałaś w komentarzu, jest to zgodne z prawdą.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@wkiara Jeżeli komentarz nie obraża, to nie masz czego się bać.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@wkiara Rozumiem, że komentarz wystawiłaś jeszcze przed wysyłką, nawet nie widząc tego mleczka na oczy?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

wkiara
#8 Zapaleniec#

@xyz96  dziękuję za odpowiedzi. Sprawę zgłosiłam do allegro. Może będą mogli sprawdzić ile dostała negatywów inile zostało anulowanych. Myślę że nie jestem jedyną osobą,.która straszy. Druga kwestia, chyba poszukam laboratorium, gdzie sprawdza czy to faktycznie mleczko pszczele. Może się okazać ,że tak się zdenerwował bo produkt jest trefny.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wkiara tak samo jak Ty możesz kogoś pozwać tak samo sprzedawca może Ciebie pozwać, czy wygra to zbada sąd, czy to zrobi nikt z nas nie wie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@wkiara Kupiłaś, a dopiero po zakupie pytałaś? Znajomy ci powiedział że to nie 100% mleczko nie widząc go? Od jak dawna nazywają cię "Królową Czarnych List"?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

wkiara
#8 Zapaleniec#

Tak, ale zapytać mogłam prawda? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wkiara Tak, mogłaś i jeśli nie otrzymałaś odpowiedzi, możesz o tym napisać w komentarzu bez żadnych obaw.

oznacz moderatorów

wkiara
#8 Zapaleniec#

Po zakupie zapytałam sprzedawcę czy napewno jest to 100% mleczko pszczele, ponieważ rozmawiałam ze znajomym pszczelarzem i powiedział że cena jest dość niska jak za mleczko, ponieważ ciężko się je pozyskuje. Wysłałam wiadomość z zapytaniem, jednak nie otrzymałam odpowiedzi. mleczko będzie dla chorego kota. musi być 100% mleczka. jeśli nie, kot może umrzec. Nie polecam"

Taki wstawiłam komentarz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wkiara Jeśli to jest treść komentarza, absolutnie nie narusza on żadnych zasad, nie musisz go usuwać. Sprzedawca do sądu nie pójdzie, bo wie, że tylko poniesie koszty sądowe. To tylko straszenie 🙂

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

No i gość dostał negatywa bo nie odpowiedział, czy sierściuch może pić to mleczko. Może jakby wiedział, że jest to sprawa życia lub śmierci-  pewnie by szybko odpisał.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Zapytałbym, w jakim czasie nie odpowiedział(godz, dzień czy tydzień).

oznacz moderatorów

wkiara
#8 Zapaleniec#

4 dni. Ale czy bym poczekala tydzień czy miesiąc to on by nie odpisał. Ma niewiele komentarzy negatywnych i tam też piszą że nie odpisuje na wiadomosci

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wkiara Ma niewiele negatywnych, bo straszy sądami, gdyby nie straszył, miałby znacznie więcej.

oznacz moderatorów

wkiara
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za złośliwość. Napisałam mu w tym pytaniu ,że chodzi o chorego kota. I chciała bym mieć pewność na 100% czy to mleczko pszczele. 

oznacz moderatorów