anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Telefon wzięty na raty, sprzedawca nie chce zwrócić pieniędzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Qbek1994
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie rok temu zakupiłem telefon na allegro, w opisie aukcji nie było żadnej informacji że telefon jest wzięty na raty przez operatora, od kilku dni zacząłem dostawać powiadomienia ze telefon zostanie zablokowany, najpierw sprzedawca napisał żeby odesłać telefon i jak zostanie zablokowany to zwróci pieniądze, zacząłem później doczytywać ze telefon jest własnością firmy Polkomtel. Sprzedający teraz nie chce mi zwrócić pieniędzy i chce odesłać telefon bo twierdzi ze telefon działa. Ja nie chce siedzieć na tykającej bombie i nie wiedzieć kiedy telefon zostanie zablokowany, Czy sprzedawca moze sprzedawac telefon który nie nalezy do niego?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
pinkpink11
#12 Orędownik#

Alby sprzedawca mógł rozpatrzyć reklamację musisz mu odesłać ten telefon.

oznacz moderatorów
Qbek1994
#7 Wielbiciel#

Tak telefon jest już u sprzedawcy wraz z dokumentem rekojmi 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie może i teraz odesłałeś i to nie reklamacja tylko oszustwo ze strony sprzedającego, wszystko rób przez Allegro, możliwe ze nie będzie chcial ci zwrócić środków.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Qbek1994 
Zapłaciłeś za rzecz prawdopodobnie pochodzącą z przestępstwa (niebędącą własnością sprzedającego). W takich przypadkach aby zmniejszyć ryzyko możliwych zarzutów np. współudziału w procederze paserstwa - zgłasza się sprawę policji, a nie współpracuje z potencjalnym paserem odsyłając mu rzecz będącą własnością innego podmiotu.

Jak sprzedawca odeśle Ci telefon to zgłoś się z nim na policji, a po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia - skieruj się do Allegro POK po pieniądze.
W takiej sytuacji sprzedawca musi Ci oddać nienależne mu pieniądze, które przyjął pomimo nieposiadania praw do udostępnionego Ci telefonu obciążonego prawami osób trzecich.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów