anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar nie zgodny z opisem, co mam zrobić?

elzinka16
#7 Wielbiciel#

Hej zakupiłam 30.11. plastelinę . Na opisie jest plastelina 9 razy jakąś kolorowa i 19 z brokatem.  Nie ma informacji że cena jest za 1 sztuke. Zakupiłam więc 24 sztuki w cenie 49.99. odbieram dzisiaj przesyłkę okazała się jedna plastelina.  Oczywiscie mam screeny aukcji . ( Aukcja została zmieniona chwilę po zakupie i opłaceniu mojego zamówionego towaru na 24 sztuki ) na opis za cena za 1 plastelinę. Nie zostałam poinformowana o tym.ze aukcja dotyczy jednej plasteliny poprostu towar zist wysłany. Opis jest nie zgodny. Co.mam zrobić ? 

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

xyz96
#21 Demiurg#

@elzinka16 Wgląd do aukcji z chwili zakupu masz w zakładce Kupione, po kliknięciu w tytuł oferty.  Jeśli tam masz cenę za 24 sztuki, albo za to, co widać na zdjęciu, a w aukcji to wszystko jest wystawione pod jedną sztuką i nie ma informacji, że cena dotyczy jednej sztuki, to sprzedawca chce Cię oszukać. Cena dotyczyła wszystkich sztuk. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w  nim zgłoś problem i następnego dnia poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Sprzedawca ma obowiązek odpowiedzi w sporze w ciągu 24 godzin. Po otwarciu sporu sprzedawca szybko zmieni zdanie i dośle brakujące sztuki. Jeśli to było Allegro Lokalnie, spór otworzysz tu;  https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

Jeżeli po otwarciu sporu problem nie zostanie rozwiązany, napisz tu ponownie.

oznacz moderatorów

elzinka16
#7 Wielbiciel#
  • zobacz kupiłam to zapłaciłam . Dostałam 1 sztuke Screenshot_2020-12-02-22-58-14-574_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Otwórz spór, tam pracownik Allegro Ci pomoże.

oznacz moderatorów

elzinka16
#7 Wielbiciel#

Nie ma informacji że cena za sztukę. 

oznacz moderatorów

elzinka16
#7 Wielbiciel#

Zmieniona aukcja 

SAVE_20201203_245314.jpg

oznacz moderatorów

elzinka16
#7 Wielbiciel#

Więc powinnam dostać jeszcze 23 sztuki . 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@elzinka16 No nie wiem. Z tego co widzę, to albo sprzedający zgubił jedno zero w cenie, albo wkleił nie ten opis. Znalazłem taką aukcję w archiwum allegro (chyba od tego samego sprzedającego) i tam 24 szt. kosztowały ponad 700 zł (aczkolwiek data oferty to był lipiec 2019).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

elzinka16
#7 Wielbiciel#

Hej. Zgłosiłam spór. Mam możliwość odstąpienia od umowy albo dobiegać się o pokrycie różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionego towaru a produktem który otrzymałam . Co mam rozumiec ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ja nie widzę tej aukcji, zdjęcia są zamaskowane. Moim zdaniem masz prawo domagać się dosłania pozostałych sztuk z oferty, jeśli kupiłaś wszystkie. To jest reklamacja. Nikt nie może Cię zmuszać do odstąpienia od umowy.

oznacz moderatorów

elzinka16
#7 Wielbiciel#

No tak. Nie mają już plastelin. Czekać aż allegro pomoże ? Bo dopiero jutro mogę poprosić pracownika o pomoc 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Poczekaj do jutra i poproś o pomoc Allegro. Pracownik obejrzy aukcję i napisze, jakie powinno być rozwiązanie. Jeśli nie ma już towaru, niech Ci sprzedawca odda większą część ceny, tak, abyś finalnie zapłaciła za jedną sztukę, którą otrzymałaś.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

elzinka16 zaczekaj i poproś administrację o wypowiedź .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@elzinka16 ewidentna próba wykorzystania błędu karton 24 sztuk chodzi po 500 - 600 zł 😄  Nie wierzę że nie wiedziałaś 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

elzinka16
#7 Wielbiciel#

Błąd w opisie i wprowadzenia klienta w błąd. Owszem plastelina nie jest tania bo kupuje i wiem. Ale jako kupujący czytając że jest taka oferta kupuje proste i logiczne 

oznacz moderatorów

artur198613
#11 Animator#

Duża część osób wertuje aukcje szukając i chcąc wykorzystać błąd sprzedawcy.

Czy to zgodne z prawem? Tak

Czy to etyczne? Nie

Ale każdy ma swoje sumienie i wartości.

oznacz moderatorów

elzinka16
#7 Wielbiciel#

Nie  poprostu klient kupuje gdy widzi atrakcyjną ofertę. Sprzedawca mógł napisac ewentualnie zadzwonić o zmianie oferty która została.zmiwnina krótko po moim zakupie czasu mi sporo .ja jestem stratna z czasem na który czekałam z.dziecmi . Ja jak.popelniam.bledy w pracy ponoszę konsekwencjie . 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, już są zdjęcia. Kupiłaś 24 sztuki, sprzedawca tyle powinien wysłać.

Była tu podobna akcja z filiżankami ze dwa tygodnie temu, sprzedawca wystawił dwie, w opisie i tytule też były dwie, na zdjęciu dwie, a wysłał jedną.

oznacz moderatorów

elzinka16
#7 Wielbiciel#

Więc ci.powinnam zrobić ? Jestem w tym zielona .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Poczekaj do jutra na pracownika Allegro. Kupiłaś 24 sztuki a dostałaś jedną.

oznacz moderatorów