anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar nie zgodny z opisem, co mam zrobić?

elzinka16
#7 Wielbiciel#

Hej zakupiłam 30.11. plastelinę . Na opisie jest plastelina 9 razy jakąś kolorowa i 19 z brokatem.  Nie ma informacji że cena jest za 1 sztuke. Zakupiłam więc 24 sztuki w cenie 49.99. odbieram dzisiaj przesyłkę okazała się jedna plastelina.  Oczywiscie mam screeny aukcji . ( Aukcja została zmieniona chwilę po zakupie i opłaceniu mojego zamówionego towaru na 24 sztuki ) na opis za cena za 1 plastelinę. Nie zostałam poinformowana o tym.ze aukcja dotyczy jednej plasteliny poprostu towar zist wysłany. Opis jest nie zgodny. Co.mam zrobić ? 

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

Client:39437616
#9 Pomysłodawca#

Kupujesz i wiesz ale ale w tym momencie jednak nie wiedziałaś? XD Skoro wiesz to jakim cudem opis wprowadził cię w błąd? Wszystko tak kupujesz bez zastanowienia?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

elzinka16 masz prawo domagać się doprowadzenia zamówienia do zgodności z opisem lub zwrotu równowartośći brakujących elementów .Jesli sprzedający deklaruje zwrot środków zgódź się , ale dyskusję zamknij dopiero jak otrzymasz środki . Jako konsument nie masz obowiązku znać ceny rynkowej produktu i nie można tu mówić o próbie wykorzystania .

oznacz moderatorów

elzinka16
#7 Wielbiciel#

Więc czekać na allegro ? Czy coś mu napisać ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Napisz mu, aby Ci wysłał pozostałe 23 sztuki lub oddał 48 zł. Potem poproś o pomoc Allegro. Towaru nie odsyłaj.

oznacz moderatorów

elzinka16
#7 Wielbiciel#

chce otrzymać towar który zamówiłam i zapłaciłam Lub zwrot za towar. Dobrze ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

elzinka16 tak

oznacz moderatorów

elzinka16
#7 Wielbiciel#

Dobrze akceptuje zwrot za towar proszę o wysłanie odstąpienia od umowy przez allegro

 Taka odpowiedź dostałam. Czy muszę wysyłać przedmiot czy co ? Co mam odpisać ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

elzinka16 masz rozpoczętą dyskusję to tam prowadź konwersację . My nie możemy wypowiadać się w imieniu sprzedawcy .

oznacz moderatorów

elzinka16
#7 Wielbiciel#

Tam wiem odstepujac od umowy muszę wysłać produkt ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

elzinka16 pytaj o wszystko sprzedawcy , dyskusja ma pomóc Wam dojść do porozumienia .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Sprzedający zrobił źle, że nie próbował odkręcić swojego błędu przed wysłaniem towaru. Choć jak znam życie guzik by to dało 😂

Ostatnio wystawiłam sobie zarąbiście aukcję :

https://allegro.pl/oferta/stulecie-winnych-trylogia-albena-grabowska-9943316061

Zamiast 1 książki za 29 zł, wystawiłam 29 po złotówce. Zorientowałam się dopiero po zakupie. Próbowałam przepraszać i powoływać się na błąd ale nie było litości😊

Wysłałam jak było i nawet nie chodzi o komentarz negatywny, ale wyobraziłam sobie, że aukcja trafia tutaj i @xyz96  zaczyna się nade mną pastwić 🤣😂😂

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Ojej, ale to miłe 🙂 Nad Tobą wyjątkowo się nie pastwię, gdyby doszło do takiej sytuacji, kupujący byłby wysłany na drzewo 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Miałaś już to tutaj napisane. On Cię nie może zmuszać do odstąpienia od umowy i nie musisz niczego odsyłać.

Napisz mu, aby Ci wysłał pozostałe 23 sztuki lub oddał 48 zł. Potem poproś o pomoc Allegro. Towaru nie odsyłaj.

Nie pisz nic poza tym. Czekaj na Allegro.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@elzinka16  Sprzedawca popełnił błąd w opisie takie rzeczy się zdarzają i nie powinnaś domagać się dosłania tych 23 sztuk ale owszem sprzedawca jest zobowiązany naprawić swój błąd i zwrócić ci poniesione koszty wraz z kosztami odesłania tej którą ci wysłał. 

oznacz moderatorów