anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usuwanie potwierdzenia zakupu to zła droga!

lukpic
#7 Wielbiciel#

Coraz bardziej rozczarowuje mnie podejście serwisu Allegro do układu strony. Jakiś czas temu zauważyłem, że zniknął ekran ostatecznego potwierdzenia transakcji - trzeba przejść jedną stronę mniej, aby nabyć przedmiot. Nie podoba mi się to, bo dużo łatwiej o pomyłkę i przypadkowy zakup. Kiedyś zakup nie za pobraniem opłacało się zwykle (ja przynajmniej tak robiłem) przez link do konta bankowego. Teraz podpiąłem sobie dla wygody kartę bankową, dzięki której nie muszę się już logować do banku. Ale chyba zrezygnuję z tej wygody, bo nie chciałbym przez przypadek kupić jakiegoś przedmiotu za parę tysięcy, w dodatku z natychmiastowym pobraniem środków z konta!

Teraz zauważyłem coś jeszcze gorszego - tak zwany "szybki zakup". De facto będąc zalogowanym na Allegro można kupić przedmiot jednym kliknięciem. Jednym kliknięciem. To ładnie brzmi w reklamie, ale mam nadzieję, że spółka Allegro woli zachęcać do świadomych, przemyślanych zakupów i unikania pomyłek. Tym sposobem tego nie ułatwia.

Moja opinia - nawet jeżeli inni użytkownicy mają lepsze zdanie o tych modyfikacjach, to proszę, aby można było z poziomu ustawień konta zablokować sobie szybki zakup oraz włączyć dodatkowy ekran potwierdzenia transakcji. Dokonujemy tu poważnych zakupów, o czym nawet przypomina napis "Klikając w "Kupuję i płacę" kupujesz przedmiot. Twoja karta zostanie obciążona kwotą zakupu". Niech rozwiązania informatyczne też będą bezpieczne i poważne.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

White_Dove_
#12 Orędownik#

Sam sobie komplikujesz sprawę. Wystarczy nie dodawać karty  by "łatwo i szybko" kupować, Wystarczy "NIE" dodawać Allegro do zaufanego sklepu by nie płacić bez blik i życie staje się spokojniejsze.

Idziesz na łatwiznę- robisz wszystko jednym "klikiem" - licz się z konsekwencjami.

oznacz moderatorów

lukpic
#7 Wielbiciel#

Ale może znajdźmy jakiś kompromis między ręcznym logowaniem do banku i całą resztą, a utratą powagi zawarcia umowy sprzedaży - bo nawet w głupiej grze mam potwierdzenie "czy na pewno chcesz...". Nie ja komplikuję, tylko twórcy Allegro, którzy - moim zdaniem - mieli bardzo dobrze i kompletnie zepsuli.

oznacz moderatorów