anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

uszkodzona hulajnoga z Chin

kacki85
#1 Nowicjusz#

cześć, kupiłem hulajnoge 2 tyg temu, zapłaciłem z góry, kraj wysyłki Szwajcaria. Po otwarciu paczki, brak 4 śrub do skręcenia kierownicy, a najgorsze że hulajnoga w ogóle nie chce jechać! Włącza się i to tyle. Po wejściu w opcje zwrot zakupu, wyświetla się informacja że należy ją wysłać do Chin!!! Jak to rozwiązać????

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

A3dam
#19 Nestor#

@kacki85 
Po wejściu w opcje zwrot zakupu, wyświetla się informacja że należy ją wysłać do Chin!!! Jak to rozwiązać????

1. Zaleca się czytać takie informacje (o miejscu ew. zwrotu lub reklamacji) PRZED zakupem.
2. Skontaktować się ze sprzedawcą (może zamówi własnego kuriera albo przyśle nową hulajnogę bez konieczności odsyłania starej), a jeżeli nie
to:
3. Wysłać do Chin.


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kacki85 Cześć. 🙂 W przypadku, kiedy produkt jest niezgodny z opisem i nie działa, złóż reklamację u Sprzedającego i odeślij zamówienie do Chin. Sprzedający po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji zwróci Ci koszty, które poniosłeś. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kacki85
#1 Nowicjusz#

no właśnie, a co jeśli nie rozpatrzy reklamacji??? fakt że to moje niedopatrzenie, ale wysyłka towaru była ze Szwajcarii a odesłać mam do Chin - chyba nie powinno tak być prawda?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kacki85 Sprzedający rozpatrzy reklamację. Wstępnie możesz też przesłać mu zdjęcia hulajnogi, opisać problem i poczekać na odpowiedź. 

Informację o tym, że ewentualny zwrot produktu powinien być adresowany do Chin znajdziesz w ofercie z hulajnogą, Sprzedający tego przed Tobą nie zataił. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kacki85 Tak może być, należy czytać ofertę, zakładka zwroty, reklamacje, teraz zacznij od otwarcia dyskusji i tam napisz że składasz reklamację z tytułu rękojmi, ma 14dni na rozpatrzenie: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

kacki85
#1 Nowicjusz#

już tak zrobiłem, wysłałem mu i zdjęcia i film. no nic, będę czekał - nauczka na przyszłość 😞

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kacki85 
wysyłka towaru była ze Szwajcarii a odesłać mam do Chin - chyba nie powinno tak być prawda?

Odesłanie produktu na reklamację mogłoby być nawet na Księżyc (np. jeżeli tam znajdowała by się siedziba sprzedawcy).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów