anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na pseudo firmę

UczciwyGracz
#1 Nowicjusz#

Witam 

chcialbym przestrzec kupujących przed nieuczciwa [edytowano] firmą [edytowano]

zakupiłem MacBooka air Zwróciłem sprzęt pełnowartościowy i kompletny po 3 dniach a zostało mi 446zl potrącone ze zwrotu podobno na usługę Apple TV aktywowana której nie mam oraz za odesłanie do serwisu na zainstalowanie systemu gdzie jest to pare kliknięć na komputerze 

to jest jedno a dwa ze wyzywają mnie od wandali bo wystawiłem im negatywa próbują się wiec wybielić kłamstwem. komputer odesłany po 3 dniach od nowością  nie zainstalowanym systemem  nazywają wandalizmem [edytowano] gdyby nie pandemia i ograniczony budżet sprawę zgłosiłbym do adwokata dobrego uwaga na ta pseudo firmę 

 

ps. Przepraszam za brak znaków i interpunkcyjnych,  pisze to w emocjach bo nie wierze jak można być tak jawną [edytowano] firmą

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

aragil
#15 Entuzjasta#

UczciwyGracz Jakim prawem nazywasz ich "Oszuści Kłamcy i Złodzieje"? Masz prawomocny wyrok Sadowy?

oznacz moderatorów

UczciwyGracz
#1 Nowicjusz#

Takim prawem ze nie mam wszystkich swoich pieniędzy na koncie! takim prawem ! Nie interesuje mnie czy wierzysz

Dodatkowo jeżeli  myślisz ze pomawialbym randomową firmę o złodziejstwo z nudy

 to nie mamy o czym dyskutować dalej 

 

wystarczy ze ja wiem ze nie mam 446 zł na koncie i jestem pomawiany 

zwrot pomniejszony 446zl = złodzieje 

klamstwo w dyskusji i odpowiedzi na komentarz o poniszczeniu sprzętu - kłamcy 

kłamcy + złodzieje = oszuści 

cos jeszcze ci wytłumaczyć  ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@UczciwyGracz Była otwarta Dyskusja? Prosiłeś tam o pomoc pracownika Allegro? Jakie stanowisko zajął?

Sprzedawca ma prawo pomniejszyć zwracaną kwotę o ile faktycznie doszło do zmniejszenia wartości rzeczy przez kupującego. Zmniejszenie kwoty zwrotu powinno być poparte odpowiednimi wyliczeniami. Jeżeli uważasz, że kwotę pomniejszono nadmiernie i nie zgadzasz się z tym, a w Dyskusji nie udało się dojść do porozumienia, możesz ją po 14 dniach zamknąć jako nierozwiązaną i złożyć wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@UczciwyGracz zanim nazwiesz kogoś oszustem przygotuj wyrok sadu inaczej może Cię to troszku kosztować a po drugie załatw to ze sprzedawcom lub poproś o pomoc rzecznika konsumenta.

Sprzedawca ma prawo potrącić a czy słusznie to może rozstrzygnąć sąd poniżej podstawa prawna 🙂

Art. 34. 1. 
4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące
wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia
charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9.

________
Κώστας
oznacz moderatorów