anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

VAT i cło przy zakupach z Chin

Client:44129052
#7 Wielbiciel#

Cześć zakupiłem 2dni temu na allegro 4filtry do teleskopu za 33.52zl darmowa wysyłka z chin

Czy pobierane jest zato VAT i cło 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:44129052 zleży czy prześwietlą i jaką drogą będzie szło, może przejść bez a możesz zapłacić 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44129052
#7 Wielbiciel#

Rozumiem

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:44129052 To może się udać bez, mala kwota.

oznacz moderatorów

Client:44129052
#7 Wielbiciel#

Oki pierwszy raz zamawiałem 

oznacz moderatorów

Client:44129052
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20210226-212744_Allegro.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:44129052 Nie wklejaj zdjęć, są niewidoczne.

oznacz moderatorów

Client:44129052
#7 Wielbiciel#

Oki

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Było niedawno info w tv i gazetach - chyba się nie mylę - jeśli tak, to proszę o sprostowanie.

Vat będzie pobierany od wszystkich przesyłek z poza Unii - już omijając wszelkie limity kwotowe. Nie będzie takowych.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@maxr01 zgadza się, ale chyba dopiero jakoś od połowy roku z tego co pamiętam.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maxr01 tak od 1 lipca 2021 r. ale z tego co czytałem ma być pobierane przez platformy sprzedażowe przy zakupie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44129052
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:44129052 Cło powyżej wartości 150 Euro a vat tylko jeśli na firmę kupiłeś.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:44129052
#7 Wielbiciel#

Na firmę nie kupowałem 

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:44129052 Więc nie masz się co przejmować dodatkowymi opłatami.

Mam nadzieje, że sprawdziłeś czy produkt się nadaje itp. ewentualne reklamacje i zwrot jak wyglądają? 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Pewnie można odesłać na koszt własny na adres w w Chinach. Sprawdź cennik Poczty Polskiej . Może wszystko będzie Ok, i nie będzie problemu. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

przepisy w Polsce jak i na allegro są jasne

sprzedawca ma obowiązek podawać ostateczną cenę brutto

więc takiej oferty nie powinno być w serwisie

allegro olewa temat

możesz śmiało nie odbierać takiej przesyłki lub twierdzić że płatnikiem cła i vatu jest sprzedawca

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

RED - no, to w sumie masz rację.... i sprawa pozamiatana... kupując na All nie obchodzi mnie skąd jest wysyłka. Jak sprzedawca deklaruje wysyłkę z Chin - to jego sprawa. Ja płacę za towar i oczekuje go w zadeklarowanej wpłacie. Myślę też, że nawet uwaga na aukcji, że może wystąpić  potrzeba uiszczenia ewentualnych opłat z tytułu jakichś dodatkowych podatków nie będzie wiążąca.

Po prostu klient zakupił towar za dana kwotę - a po stronie sprzedającego leży to, żeby się wywiązał z zamówienia. Jeśli nie da rady dostarczyć towaru w tej cenie (wszelkie podatki przecież kupującego nie interesują) to powinien poinformować o tym kupującego przed wysyłką. To chyba jest logiczne.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Podsumowując, informacje w stylu " Przy odbiorze przesyłek np. z Chin możesz zapłacić cło i podatek Vat można  zgłaszać jako naruszające regulaminy allegro, kwalifikują się do usuwania z allegro😎

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@BURZYNSKID Tak(tych co mają tam gdzieś w opisie ukryte info o vacie i cle), ale jak już tu nie raz widziałem to walka z wiatrakami, zwykle po usunięciu się zaraz pojawia ponownie 😉 Nie ma określonej liczby zgłoszeń aby na stałe konto zawiesili 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów