anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wezwanie do zapłaty

Client:74997564
#1 Nowicjusz#

witam dziś narzeczoną dostała list z allegro z wezwaniem do zapłaty z tym że tam jest podany Nick jakiegoś konta  A ona nigdy konta nie miała i zawsze jak zamawia to bez użycia konta . Kwota jest podana 216 zł A w ostatnich miesiącach za takie pieniądze nic nie zamawialismy . Olać ten list czy co zrobić w tej sytuacji ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:74997564 To prawdopodobnie nie jest list z Allegro, tylko jakaś próba wyłudzenia pieniędzy. Zapytajcie o to Allegro na czacie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d1df83fc-8979-4595-90f6-008242ba2095 Sprawa natychmiast się wyjaśni.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Akurat allegro coś ostatnio się porobiło i rozsyłają "przedsądowe wezwania do zapłaty" za zaległą prowizję. Sam dostałem coś takiego pod koniec maja, bo "do dnia 25 kwietnia nie odnotowaliśmy wpływu kwoty należnej z tytułu świadczonych usług", gdzie - patrząc na wysokość tejże kwoty wymienioną w piśmie - ostatecznie poznałem ją dopiero 1 maja (bo była to prowizja za kwiecień, gdzie pomiędzy 25 kwietnia a 1 maja dodatkowo miałem sprzedaż), gdyż to właśnie pierwszego dnia każdego miesiąca allegro rozsyła mejle pt. "Już czas! Ureguluj rachunek na Allegro" (za poprzedni miesiąc). No przykro mi allegro, ale podróży w czasie jeszcze nie opanowałem😏

PS Prowizję allegro (chyba) od zawsze płaciłem ostatniego dnia miesiąca i nigdy wcześniej nie dostałem takiego papieru, więc coś tam musi być na rzeczy z finansami, że zaledwie tydzień z haczykiem po terminie płatności (który przypada na 14. dzień każdego miesiąca) ślą przedsądowe wezwania do zapłaty (jakoś w czerwcu były inne posty na ten temat na AG), mimo że listów to od 15 lat mi nie wysyłali (prócz jednego z kodem służącym do pozbycia się tzw. kopertki). I to jeszcze mieszając daty, co jest "trochę" nieprofesjonalne.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:74997564 pisz do nas przez formularz w celu wyjaśnienia 🙂 Tak, jak podpowiadają @LEW433 oraz @xyz96.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów