anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam. Czy mieliście Państwo problem z dostawą wynikającą z informacji Allegro "dostawa w sobotę"?

Client:42278334
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

AlePiesio
#13 Ambasador#
Nie.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:42278334 allegro podaje przewidywany czas dostawy a nie gwarantowany wiec czasem jest w sobotę, miałem przypadki że w niedziele wtykali do paczkomatu a czasem była dopiero w poniedziałek, ważne jest czy sprzedawca wysłał na czas resztę ( dostawa to wróżenie z fusów przez allegro ) 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:42278334
#7 Wielbiciel#

Witam. Właśnie miałem dzisiaj rozmowę z pracownikiem Allegro, który starał się wytłumaczyć, że typowanie soboty jako terminu dostawy to sprawa jakichś algorytmów. Zamawiając towar, kieruję się dwoma kryteriami ; ceną i terminem dostawy. Kiedy widzę w czwartek „dostawa w sobotę” to przy akceptowalnej cenie wybieram tego sprzedającego. Nie zdawałem sobie sprawy, że to przez „algorytmy” Allegro będę zrobiony w „konia". Nie kupuję u sprzedających, którzy obiecują przesyłkę w dwa dni a później przedłużają do pięciu czy dziesięciu dni, bo tak naprawdę przedmiotu sprzedaży nie posiadają tłumacząc że sprowadzają ze "swojego” magazynu. To ci, co grają rolę wielkich sprzedawców a siedzą w domu realizując się jako pośrednicy. Dzięki InPost-owi naprawdę dostawałem przesyłki w sobotę od sumiennych sprzedających wysyłających towar do 14..

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:42278334 
Zwracaj uwagę na deklarowany przez Sprzedawcę czas wysyłki (ew. porównaj deklarowany czas wysyłki ze statystyką Allegro: "zwykle wysyła w ciągu ...".
Do przewidywanego terminu dostawy podawanego przez Allegro nie przykładaj większej wagi:
np. w Allegro One Box - Serwis podaje przewidywany termin dostawy "z dnia na dzień", a coraz częściej pojawiają się tu wątki że pomimo natychmiastowej wysyłki przez sprzedawcę - nawet po kilku dniach przesyłki nadal nie ma w docelowym punkcie odbioru.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów