anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam. Czy mogę zwrócić zakupioną rzecz po upływie 14 dni jeśli mi nie odpowiada- jest słabejJakosci

Maaadzialenkaaa
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Maaadzialenkaaa o tym może zdecydować tylko sprzedawca , minął ustawowy termin jaki masz na zapoznanie się z produktem .

oznacz moderatorów

Maaadzialenkaaa
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca wypowiedział się, że czas minął 🙂 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Maaadzialenkaaa poza zwrotem / odstąpieniem od umowy / jest jeszcze prawo do reklamacji / rękojmii, jeśli masz zastrzeżenia do produktu skorzystaj .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Maaadzialenkaaa To przez 14 dni produkt był dobrej jakości i nagle stracił jakość ?

oznacz moderatorów

Maaadzialenkaaa
#8 Zapaleniec#

Nie. Moja wina. Paczkę zamówiłam na adres mamy (300 km) mam do niej. Dopiero przyjechałam i zobaczyłam już po upływie 14 dni. Za gapowe się płaci… ale produkt fatalny…

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Maaadzialenkaaa To zrób tak jak napisał @mdrogeria 

oznacz moderatorów

Maaadzialenkaaa
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za radę:-) pozdrawiam 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Ziolko39 I co nie proponujecie "awantury". Dyskusja zła a reklamacja bez powodu dobra!🤔 Ot polska mentalność.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 Ty tu jesteś od namawiania klientów do otwierania dyskusji i wszczynania awantur, wręcz nie śmiemy wchodzić Ci w paradę .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Składając nieuzasadnioną reklamację Kupująca ryzykuje co najwyżej, że reklamacja zostanie po prostu odrzucona. Wszczynając nieuzasadniony spór (też: kłótnię, awanturę) - może skompromitować siebie (i swoje nazwisko) oraz ryzykuje wpisaniem na listę MNK, a chyba nie o to chodzi.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 ale produkt fatalny…więc chyba jakaś podstawa do reklamacji jest. 

(300 km) mam do niej. Dopiero przyjechałam i zobaczyłam już po upływie 14 dni To co jesteś za tym, żeby nic nie robić ? Błąd kupującej, ale ludzie tu piszą o reklamacjach po roku > i co wtedy doradzisz ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z pewnością, decyzja kupującego, podajecie możliwości rozumiem. Miłego 🙂

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Ale na jakiej podstawie można ocenić jakość wykonanie i złożyć reklamacje z tego powodu niemająca porównania z innym produktem (może to ma tak być).

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:44052296 To tak jakbyś zamówił sześcian > dostajesz coś na kształt, ale każda krawędź ma inną długość > to co uznajesz, że jest ok > bo nie masz porównania z innym sześcianem > a może tak ma być ?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Cholera @Ziolko39 aż się za język ugryzłem jak szczękę podnosiłem po tym jak mi opadła 😀

oznacz moderatorów

Maaadzialenkaaa
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za pomoc 🙂 Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Maaadzialenkaaa skłądając reklamację musisz mieć dobry punkt zaczepienia . Nie piszesz dokładnie o co chodzi , piszesz tylko o jakości . Reklamacje dotyczą wady produktu ew. niezgodności z opisem . Czas 14 dni jaki otrzymujesz od Ustawodawcy służy do zapoznania się z produktem i w tym czasie możesz go odesłać bo ! ... nie pasuje mi , nie podoba mi się , albo zupełnie bez przyczyny natomiast reklamację musisz uzasadnić czyli wskazać wadę lub niezgodność z opisem .Sprzedawca w takim wypadku może usunąć wadę , wymienić produkt na właściwy / wolny od wad / lub zwrócić środki , ale decyzja należy do niego .

oznacz moderatorów