anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z obsługą na allegro, czy tylko ja mam z nimi problem?

mistralv
#8 Zapaleniec#

Piszą z nimi mam poczucie straconego czasu.

Nie potrafią sensownie odpowiedzieć na zadane pytanie i w dodatku każdy pisze coś innego

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mdrogeria
#21 Demiurg#

mistralv tak , masz rację . Jeśli możesz napisz o swoim problemie tu na Gadane , wypowiedzą się sprzedawcy , kupujący oraz moderatorzy .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mistralv Standard Allegro 🙂 Musisz umiejętnie zadawać pytania. Jednoznacznie. 

oznacz moderatorów

musujaca79
#7 Wielbiciel#

To prawda...jakoś ostatnio szwankuje obsługa. Ja z dwoma osobami rozmawiałam i każda mówi co innego

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mistralv przykro mi, że miałeś takie doświadczenia. Postaram się pomóc i wyjaśnić tą sprawę.
Jeżeli chodzi o zamówienie z Allegro Lokalnie z dnia 29.11.2021 to sprzedający nie wprowadził Cię w błąd.
Na Allegro Lokalnie nie ma systemowego zwrotu wpłaty, dlatego sprzedający poprosił o Twój numer konta. Numer oferty Allegro Lokalnie wygląda inaczej, niż na Allegro, w tym wypadku tak:

la_nika_0-1638874859737.png

Nie udostępniamy danych osobowych ani kupujących ani sprzedających. Możesz bez obaw podać numer konta do zwrotu sprzedającemu na czacie Allegro Lokalnie.
Rozumiem, że jesteś niezadowolny z tego, że sprzedający przekazał Ci, że nie może sfinalizować transakcji i wysłać przedmiotu. Możesz założyć dyskusję i w niej wyjaśnić ten problem.
Jeśli będziesz miał pytania, chętnie pomogę! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mistralv
#8 Zapaleniec#

Skoro piszecie że nie udostępniacie danych (kolejna bzdura) to jak kupujący wie gdzie ma wysłać przesyłkę. Ja nikomu po zakupie nie wysyłam adresu do wysyłki, to wy wysyłacie sprzedającemu moje dane. A na wypadek zwrotu towaru to do kogo niby mam wysłać paczkę?

Ja jako kupujący też mam prawo wiedzieć od kogo kupuję. Nawet nie wiem czy warto kupować od takiego sprzedawcy. Brak jakichkolwiek ocen sprzedających. Być może właśnie taka ocena spowodowała by że nie licytowałbym i nie kupił. Czy tak trudno było kupującemu wycofać wszystkie oferty i zakończyć aukcję skoro wiedział że nie sprzeda. I jakoś zawsze po zakończeniu licytacji towar się uszkadza, psuje, znika albo pojawia sie po 3 miesiącach jako nowy. A ja jak frajer zostałem bez prezentu z nerwami i muszę czekać na zwrot środków. A allegro umywa rączki i czeka co będzie dalej. Blokowanie kont to jakiś żarcik i niczego nie zmienia. Czego wy jako serwis sprzedażowy jesteście gwarantem dla kupującego. Jesteście bezradni jak małe dzieci. Teraz tylko jego dobra wola spowoduje zwrot środków. Ciekaw jestem jakie były by tłumaczenia allegro gdyby szło o kwotę 10 000 zł

Pozdrawiam wszystkich.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mistralv, sprzedający otrzymuje dane, które wskazujesz przy finalizacji zakupu. Jeśli chodzi o zwrot na Allegro Lokalnie, to gdy kupujesz od osoby prywatnej, która tam sprzedaje, nie ma ona obowiązku przyjmowania zwrotu towaru. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mistralv
#8 Zapaleniec#

I takich właśnie mamy moderatorów. Napisałem co w przypadku kiedy będzie możliwy zwrot towaru a nie że sprzedający nie ma obowiązku. Czy potrafi pani czytać....... ze zrozumieniem.

Właśnie sfinalizowałem zakup i podałem numer paczkomatu i co? A pan wysłał mi też z paczkomatu? A co kiedy paczka idzie pocztą?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mistralv, jeśli sprzedający (będący osobą prywatną) zgodzi się na przyjęcie zwrotu, wszystkie szczegóły powinniście ustalić między sobą. Możesz wskazać mu dane do wysyłki zwrotu.

Nie do końca rozumiem Twoje drugie pytanie - sprzedający ma dostęp tylko do tych danych, które zdecydujesz się mu udostępnić (np. w formularzu dostawy).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mistralv
#8 Zapaleniec#

To było w nawiązaniu do poprzedniej wypowiedzi.

Już nie będe przytaczał praw konsumenckich, ale

Każdy kupujący ma prawo wiedzieć od kogo kupuje.

oznacz moderatorów

mistralv
#8 Zapaleniec#

A jeżeli pani tego nie rozumie to życzę pani jakiegoś niefortunnego zakupu. I być może wtedy poczuje pani tą "bezradność"

oznacz moderatorów

mistralv
#8 Zapaleniec#

Szanowna pani moderator.

Jak sprzedaje pani np rower to na umowie kupna sprzedaży widnieje tylko adres kupującego?

oznacz moderatorów

mistralv
#8 Zapaleniec#

Gdzie tak naprawdę jest numer aukcji na allegro lokalnie?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Numery aukcji są na samym dole strony za aukcją.

oznacz moderatorów

mistralv
#8 Zapaleniec#

Witam.  Dzięki już się dowiedziałem.

Ale moderatorzy którzy sami tworza te strony sami nie wiedzieli 

oznacz moderatorów