anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wycofanie oferty z licytacji

MAMY ROZWIĄZANIE!
never0411
#8 Zapaleniec#

Witam, w dniu dzisiejszym w godzinach poranny przebiłem licytacje. Niestety jakiś czas po tym wydarzyła się w moim życiu sytuacja, która uniemożliwia mi zakup tego produktu. Sprzedający w dniu dzisiejszym nie pracuje, nie odbiera telefonu oraz nie odpisuje na maile. Czy w takiej sytuacji, jeśli wygram licytacje mogę od razu zwrócić ten produkt nie ponoszą żadnych odpowiedzialności finansowych oraz innych? Co zrobić w takiej sytuacji? Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
xyz96
#21 Demiurg#

To licytacja na Allegro Lokalnie? Jeśli tak, po jej wygraniu i upływie 5 dni bez wpłaty, umowa będzie automatycznie rozwiązana i nie poniesiesz żadnych konsekwencji.

Jeśli to Allegro zwykłe i zakup od firmy, będziesz mógł natychmiast po wygranej wysłać mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy i nie płacić.

Jeśli zakup od osoby prywatnej, umowa będzie obowiązywała i pozostanie tylko porozumienie ze sprzedającym. Możesz też zalicytować ponownie i zmniejszyć swoje maksimum tak, aby przebicie było minimalne, tylko o kwotę postąpienia - być może ktoś Cię przelicytuje.

oznacz moderatorów
never0411
#8 Zapaleniec#

Jest to zwykłe Allegro oraz licytacja od firmy. Czy jeśli od razu wyślę mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy będą z tego tytułu jakieś konsekwencje prawne lub finansowe? Oraz takie oświadczenie znajdę w szczegółach zakupione produktu, tak? (kupione -> szczegóły -> zwrot części lub całości towaru)

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, w tym przypadku możesz natychmiast po wygranej zrezygnować bez żadnych konsekwencji.

Odstąpienie od umowy zakupu przedmiotu.

Po zakupie;

 

Sprawdź, czy będzie dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie będzie takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też zwyczajnie, zgodnie z przepisami, wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu.
oznacz moderatorów
never0411
#8 Zapaleniec#

Super! Ślicznie dziękuję za pomoc! Bardzo to doceniam! Ostatnie pytanie ile godzin/dni mam na odstąpienie od umowy? Licytacja kończy się dzisiaj za kilka godzin.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@never0411, spróbuj jeszcze przez ten link co podałem, może się uda wycofać z poziomu kupującego 🙂

oznacz moderatorów
never0411
#8 Zapaleniec#

Wysłałem prośbę do sprzedającego od razu po sytuacji, która nastąpiła. Niestety jak pisałem to firma i dzisiaj nie pracują, nie odbierają telefonu oraz nie odpisują na maile 😞 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Zgodnie z przepisami 14 dni od odebrania towaru. Jeśli go nie opłacisz i nie obierzesz, najlepiej zrób to jak najszybciej, choć nic się nie stanie, jeśli odstąpisz od umowy po kliku dniach.

oznacz moderatorów
never0411
#8 Zapaleniec#

Ślicznie dziękuje za pomoc! Otrzymałem pomoc, której oczekiwałem. Dziękuje 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Jeżeli aukcja kończy się nie-w-weekend, to sprzedający jeszcze zdąży cię z niej usunąć 🙂
A jak tak, to pewnie jeszcze się pojawi 🙂

A czekaj czekaj.. wejdź tu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/licytuje

 

@xyz96, zwykle tematy AL są w Allegro LOLkarnie -> Dyskusje Kupujących 🙂

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Bardzo dziękuję za przypomnienie 🙂

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Czy firma może brać udział w licytacji?

oznacz moderatorów