anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wygrałem aukcję, ale chce się wycofać. Jak to zrobić?

asiak1703
#7 Wielbiciel#

Jak w tytule. Wygrałem, ale nie doczytałem warunków dostawy. Chcę się wycofać ale nie wiem jak.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli to Allegro Lokalnie - nie musisz płacić. Tam, zgodnie z regulaminem, po pięciu dniach bez wpłaty transakcja jest uznana za niebyłą, a umowa kupna rozwiązywana. Licytacja odnowi się automatycznie z ceną wywoławczą. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji.

Jeśli to zwykłe Allegro i zakup od firmy, sklepu, możesz mailem wysłać oświadczenie o rezygnacji - też nie poniesiesz żadnych konsekwencji. Jeśli to zakup na zwykłym Allegro od osoby prywatnej, masz obowiązek zapłaty, ale do zapłaty zmusić Cię może tylko sąd. Sprzedawca zapewne do sądu nie pójdzie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@asiak1703 A jeżeli pójdzie do sądu? napisz i poinformuj o rezygnacji, zawsze warto.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

asiak1703 - to znaczy, że co? - Bierzesz udział w licytacji nie czytając jej warunków?

Co to znaczy "nie doczytałem warunków dostawy" - były niewidoczne lub ukryte?

Jak nie przeczytałeś opisu aukcji to po co licytowałeś?

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

xyz96 No to ja jutro zrobię 300 zakupów u jednego sprzedawcy i natychmiast z nich zrezygnuję. Fajna zabawa 🤣

oznacz moderatorów