anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem inny towar, niż na zdjęciach, a sprzedający odrzucił reklamację, co robić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Zbita_Szybka
#7 Wielbiciel#

dobry wieczór

Od lat robie zakupy jak również sprzedaję, ale raz na jakiś czas trafi się jakiś furiat który prawo praz powszechne zasady ma głęboko  "gdzieś"

Kupiłem używane tarcze hamulcowe na auakcji allegro które nijak miały się do zdjęć z aukcji którymi się zasugerowałem podczas zakupu

Po ich otrzymaniu otworzyłem dyskusję i napisalem do sprzedającego ze towar odbiega znacząco od zdjęć i chcę towar zwrócić i żadam zwrotu pieniądzy wraz z kosztami wysylek ( dwóch) 

Sprzedawca oczywiscie zaproponowal zwrot towaru w regulamionowym terminie 14 dni i odda pieniądze

Sęk w tym, ze zawodowo pracuje poza granicami kraju i nie mialem kiedy odeslać  a moja żona nie byal wstanie tego podnieść ( waga 29kg)

Odelslalem i skorzystalem z prawa do reklamacji

Bardzo proszę o Waszą pomoc i pytanie czy moge tutaj wkleic korespondencje z dyskusji która bardzo zaciekawila by Was oraz być moze któregoś "opiekuna" allegro bo ja już jestem bezsilny na działanie tego sprzedającego....

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
LEW433
#21 Demiurg#

Możesz wkleić ale czy będziemy mogli poczytać, zależy od moderatorów.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Zbita_Szybka Dyskusję wkleić możesz, ale bez danych osobowych. W zasadzie jednak nie ma takiej potrzeby. Odesłałeś towar w ramach reklamacji, więc domagaj się w Dyskusji wymiany towaru na zgodny z opisem i zwrot kosztów odesłania do reklamacji lub zwrotu wszystkich kosztów. Po każdej wypowiedzi sprzedawcy proś o pomoc pracownika Allegro - do skutku. Jeżeli jednak nie otrzymasz zwroty wpłaty, złóż wniosek o ich zwrot z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów
Zbita_Szybka
#7 Wielbiciel#

Odpisalem w dyskusji ze prosze o zwrot pieniadzy

dziekuje za pomoc

 

2 lipca 2021 19:08
Powód otwarcia dyskusji: otrzymałem zamówienie niezgodne z opisem
Dobry wieczór.
Chyba nastapila pomyłka, wysłaliście niewłaściwe tarcze hamulcowe które odbiegają parametrą podanym w opisie oraz zdjęciach na aukcji. ponadto moja prosba o odpowiednie zabezpieczenie przesylki na poczet podróży została zupełnie zignorowana ..
Nie ładnie
Prosze o wyjasnienia!

 

WRÓĆ DO DYSKUSJI
2 lipca 2021 19:08

ZDJECIA

WRÓĆ DO DYSKUSJI

2 lipca 2021 19:09

ZDJECIA


WRÓĆ DO DYSKUSJI
2 lipca 2021 19:10

ZDJECIA

WRÓĆ DO DYSKUSJI

2 lipca 2021 19:10

WRÓĆ DO DYSKUSJI
2 lipca 2021 19:10

ZDJECIA

WRÓĆ DO DYSKUSJI
2 lipca 2021 19:11
zdjecia po otworzeniu przesylki

SPRZEDAJĄCY  5 lipca 2021 10:51
nalot rdzy jest normalny, w tego typu czesciach. Kazda uzywana tarcza bedzie posiadac takie slady. Zdjecie w aukcji pokazuje czesc przez magazynowaniem. Towar oczywiscie sprawny jak najbardziej do ponownego montazu.
A jezeli nie odpowiada wizualnie przysluguje 14dniowe
prawo odstapienia od umowy

5 lipca 2021 16:33
Nieco wymijającą odpowiedź. Ponowie moje pytanie.
1.Czy posiadacie tarcze które oferowaliscie na aukcji ? Na tarczach jest podana grubosc 34mm odpowiadająca nowej tarczy. Na zdjęciach nie widać rantu ( bo to nie te tarcze do mnie dotarly - dotarly z zużyciem 33mm czyli 25% więcej niż deklarowaliscie) nominalna grubosc tarczy to 30mm czyli 1mm stanowi 25% zużycia
2. Czy macie tarcze które widziałem na aukcji za które zapłaciłem?


SPRZEDAJĄCY  5 lipca 2021 16:49
Niestety nie mam innych, wyslalem te ktore byly na aukcji.
Mam podobne od A8 ale tez podejrzewam beda juz z nalotem. Wiec watpie ze spelnia oczekiwania tych ze zdjeć.
zyrafa1982 5 lipca 2021 20:01

 

WRÓĆ DO DYSKUSJI

SPRZEDAJĄCY  5 lipca 2021 20:02

 

WRÓĆ DO DYSKUSJI

5 lipca 2021 23:36
Nie wysłał Pan tych z zdjęć z aukcji.
Na zdjęciach z aukcji oraz tych które Pan dodał do dyskusji z dnia 5.7 o godz 20.01 wyraznie widać, że umery katalogowe tarcz są nabite obok śrub kół ( zaznaczyłem czerwoną strzałka zdjęcie w zalaczniku - takie oznaczenia najczęściej stosuje producent tarcz na pierwszy montaż, nie koresponduje Pan z amatorem w temacie)
Natomiast tarcze które Pan wysłał numery katalogowe producenta oraz inne informacje są nabite na obrzeżach ( rantach zewnętrznych tarcz )
Wysłał Pan zupełnie inne tarcze i nadal upiera że to te same
Nadal nie otrzymałem odpowiedzi na temat grubości tarcz
Jeśli nie otrzymam w tej odpowiedzi wyjaśnień dlaczego grubość tarczy ma 33mm a nie 34mm jak jest napisane na tarczy z zdjecia aukcji poproszę pracownika allegro aby włączył się do dyskusji.
Jeśli nie ma Pan innych tarcz to znaczy że zostały wcześniej sprzedane a zdjęcia nie zostały zauktualizowane co nie jest zgodne z regulaminem allegro. Zostałem wprowadzony w błąd.


WRÓĆ DO DYSKUSJI
5 lipca 2021 23:39
Brak oznaczeń na przysłanych przez Państwa tarczach


WRÓĆ DO DYSKUSJI

SPRZEDAJĄCY 5 lipca 2021 23:44
Wyslalem tarcze z aukcji, numery zapewnie nie widoczne z powodu korozji.
Jak napisalem wczesniej przysluguje prawo do odstapienia od umowy. W terminie 14dni od daty zakupu.


SPRZEDAJĄCY 5 lipca 2021 23:46
Prosze zglosic zwrot towaru i odeslac przedmiot.

5 lipca 2021 23:53
Kupujący poprosił nas o pomoc. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

 6 lipca 2021 08:50
Przypominam, że kupujący ma prawo do reklamacji, a obowiązkiem sprzedającego jest jej rozpatrzenie i poinformowanie o swojej decyzji, odpowiednio ją argumentując. W przypadku reklamacji z tytułu rękojmi, może on żądać obniżenia ceny lub odstąpić od umowy z uwagi na wady przedmiotu, chyba że sprzedający niezwłocznie wymieni lub usunie wadliwą część przedmiotu. Dodam, że sprzedający w ramach reklamacji może w pierwszej kolejności oczekiwać odesłania przedmiotu. Jeśli reklamacja jest zasadna sprzedający powinien dokonać zwrotu wszystkich kosztów związanych z transakcją. Jeśli Kupujący wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi i reklamuje towar oraz odsyła go na własny koszt, a reklamacja zostanie przez Sprzedającego przyjęta, wówczas Kupujący powinien otrzymać zwrotnie wszystkie poniesione koszty, także za przesyłki. Proszę więc kupującego o przedstawienie swoich roszczeń. Sprzedawcę proszę wówczas o rzeczowe odniesienie się do nich.

13 lipca 2021 12:40
Składam reklamację na niezgodność towaru z opisem oraz zdjęciami na Pańskiej aukcji i żadam zwrotu pieniędzy za towar , przesyłkę oraz koszta odesłania towaru do Państwa.
Proszę o podanie pełnego adresu oraz jakim przewoznikiem mam odesłać towar.
Towar został zapakowany spowrotem w te same opakowanie jakie przyszło z towarem


SPRZEDAJĄCY 14 lipca 2021 15:37
WITAM, WIEC REKLAMACJA ZOSTANIE ODRZUCONA Z AUTOMATU BO OTRZYMAL PAN TOWAR ZE ZDJECIA I ZGODNY Z OPISEM.
JEZELI ODSTĄPI PAN OD ZAKUPU PROSZE ODESLAC TOWAR.
SZCZEGOLOWE INFORMACJE ODNOSNIE ODSYLKI PRZEDMIOTOW W ZAKLADCE REKLAMCJE/ZWROTY.

14 lipca 2021 16:10
Kupujący poprosił nas o pomoc. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

 14 lipca 2021 17:48
Sprzedający nie może w żaden sposób odmówić przyjęcia reklamacji. Przez pierwszy rok trwania odpowiedzialności sprzedającego istnieje domniemanie, że stwierdzona wada lub jej przyczyna istniała już w momencie sprzedaży. Obowiązkiem sprzedającego jest jej rozpatrzenie i poinformowanie o swojej decyzji, odpowiednio ją argumentując.


SPRZEDAJĄCY 14 lipca 2021 18:36
REKLAMACJA ZOSTALA ROZPATRZONA I JEST ODRZUCONA.
WYSLALEM TOWAR ZE ZDJECIA, INNEGO NIE POSIADAM. WIEC ZARZUTY KLIENTA ZE OTRZYMAL INNY PRZEDMIOT SA NIE DO PRZYJECIA.
TOWAR OCZYWISCIE MOGE PRZYJAC SPOWROTEM ALE NA ZASADZIE ODSTAPIENIA OD UMOWY.

 16 lipca 2021 19:11
Dyskusja trwa już 14 dni.
Kupujący  czy udało Ci się porozumieć ze sprzedającym?

Jeśli problem został rozwiązany, zakończ dyskusję. W przeciwnym razie możesz poprosić nas o pomoc, albo oznaczyć dyskusję jako nierozwiązaną i wystąpić o zwrot pieniędzy z Programu Ochrony Kupujących.

31 lipca 2021 08:42
Towar został wysłany zupełnie inny niż na zdjęciu. Nie rozumiem, dlaczego Pan tak sie zachowujei bezczelnie klamie. Tarcze kupiłem ponieważ ich potrzebowałem a zdjęcia wskazywały na towar uzywany krótko ponieważ jak juz wcześniej pisałem nominalny rozmiar/grubosc tarczy nowej to 34mm. I taki Pan podał w informacji na zdjęciach tak aby zachęcić klientów do zakupu. Przeczytałem pańskie komentarze z których wynika, że niemal co 10 klient jest niezadowolony. Czuję się oszukany i zmanipulowany Pańską ofertą. Chce zakończyć tą dla mnie fatalna i nieudana tranzakcje polubownie. Chcę odzyskać moje pieniądze w całości. Jeśli będę musiał zapewniam Pana, że skorzystam z porady prawnej , wtedy skontaktuje się z Panem listownie pełnomocnik w moim imieniu

31 lipca 2021 08:43
Kupujący oznaczył problem jako nierozwiązany.

 31 lipca 2021 08:43
Kliencie przykro nam, że nie udało się rozwiązać tej dyskusji.

Jednak nie wszystko stracone, możesz otrzymać zwrot pieniędzy w ramach Programu Ochrony Kupujących. Szczegółowe informacje.
WYSTĄP O ZWROT PIENIĘDZY
To zajmie tylko 1-2 min.

31 lipca 2021 08:43
Kupujący poprosił nas o pomoc. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

 31 lipca 2021 09:55
W przypadku odrzucenia reklamacji, to na sprzedającym spoczywa obowiązek udowodnienia, że towar jest zgodny z opisem. Proszę więc sprzedającego o udokumentowanie w dyskusji faktu, że przedmiot jest zgodny z ogłoszeniem.


SPRZEDAJĄCY 31 lipca 2021 17:05
NIE MOGE TEGO UDOKUMENTOWAC PONIWEWAZ TOWAR CIAGLE JEST U KUPUJACEGO.


SPRZEDAJĄCY 31 lipca 2021 17:11
WIDZE ZE MATEMATYKA U PANA NIE JEST MOCNA STRONĄ I TO BARDZO!!!!!!! PODEJRZEWAZM ZE ZMIERZYL PAN TARCZE TAK JAK OBLICZYL MOJE NEGATYWY!!!


SPRZEDAJĄCY 31 lipca 2021 17:12
MOJ PEŁNOMOCNIK CHETNIE ODPISZE NA PANSKA KORESPONDENCJE.

10 sierpnia 2021 08:46
Kupujący  czy pamiętasz, że możesz otrzymać zwrot pieniędzy za nieudaną transakcję w ramach Programu Ochrony Kupujących?

14 września 2021 08:59
w dniu dzisiejszym kurier DPD o numerze ................. zabierze przesylke ode mnie z waszym towarem który nie jest zgodny z zawartą umową
nr. konta na ktore nalezy zwrocic moje pieniadze to ...........................


SPRZEDAJĄCY 14 września 2021 11:28
NIESTETY ALE PRZESYLKA NIE ZOSTANIE ODEBRANA PROSZE JEJ NIE WYSYLAC. MINELO PONAD 2 MIESIACE!!!!!!!!

14 września 2021 19:56
Do pracownika allegro
To jest jakas kpina
Jak mozecie zezwalac na takie praktyki i pozwalac nadal sprzedawać temu sprzedającemu!
Czy wy w ogóle czytacie komentarze na karcie tego użytkownika?
Jaką ja mam w obecnej chwlili pomoc od was?
Zaplacilem moje ciezko zarobione pieniądze za tarcze które w ogole przyszly zupelnie inne zaplacilem za ich przesylke , teraz zaplacilem za odelsanie reklamacji, a wlassciel konta smieję się mi oraz wam w twarz!
Jesli jego konto nadal będzie aktywne informuję ze kopiuję cala korespondencję i bede ją udospędniał w innch mediach spolecznościowych
Do sprzedającego
Jesli Pan nie rozpatrzy reklamacji policzy się z Panem prawnik
Jak poczekam nawet kilka lat , ale zaplaci Pan finalnie wszystkie koszta nawet te sądowe
Jesli mysli Pan ze za 300zl niepofatygują się to się pan przeliczyl

14 września 2021 19:56
Kupujący poprosił nas o pomoc. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

14 września 2021 20:01
Do pracownika allegro
kopiuję tutaj komentarze z identyczną sytuacją jak moja
....................................

14 września 2021 20:08
w zalaczniku przesylam dowód nadania przesylki do sprzedającego

 

WRÓĆ DO DYSKUSJI

 
14 września 2021 21:03
Kupujący ma prawo reklamować towar z tytułu rękojmi do dwóch lat od momentu jego otrzymania. Proszę więc sprzedającego o odbiór przesyłki oraz weryfikację zgłaszanych wad.


SPRZEDAJĄCY 14 września 2021 21:59
Zglaszane uwagi zostaly juz przedyskutowane we wczesniejszych wiadomosciach ale jezeli klient sie upiera i chce odsylac towar to w porzadku przyjme paczke i jeszcze raz zweryfikuje roszczenia, ale zakonczy to sie tylko niepotrzebnymi kosztami wysylek i odsylek. Bo towar jest sprawny i jak najbardziej nadaje sie do ponownego montazu.


SPRZEDAJĄCY 14 września 2021 22:08
Do klienta: Prosze sie tak nie napinac bo jeszcze jakas żylka panu strzeli. KOmentarze mozna bylo czytac przed zakupem a nie po. Nikt nie zmuszal do zakupow u mnie. Jest wielu sprzedawcow. Przyjme przesylke i zweryfikuje pana problem. Tylko ze trzeba bylo je wyslac dwa miesiace wczesniej a nie teraz po takim czasie.


SPRZEDAJĄCY 15 września 2021 23:10
dotarły tarcze, nie wiem na czym polega problem.??


WRÓĆ DO DYSKUSJI


SPRZEDAJĄCY 15 września 2021 23:11
tarcze bardzo ładne, minimalny rant który nie ma nawet 1/4 mm!!!!!


WRÓĆ DO DYSKUSJI


SPRZEDAJĄCY 15 września 2021 23:11
wszystko jest z nimi ok.


WRÓĆ DO DYSKUSJI
 

SPRZEDAJĄCY  15 września 2021 23:13
reklamacja zostanie odrzucona prawdopodobnie, bo tarcze jak najbardziej nadaja sie do montażu. A zużycie jest znikome i jak najbardziej jest zbliżone do opisu z aukcji.


WRÓĆ DO DYSKUSJI


SPRZEDAJĄCY 15 września 2021 23:20
i sa to dokładnie te same tarcze ktorych zdjecia byly zamieszczone w aukcji, tylko posiadaja lekka korozje od magazynowania.


WRÓĆ DO DYSKUSJI


SPRZEDAJĄCY 15 września 2021 23:21
i nie posiadaja zadnych oznaczen o których pan wspominał. NIe wiem skąd pan sobie to wziąl ten zarzut ze tarcze były z jakimis oznaczeniami??????


WRÓĆ DO DYSKUSJI


SPRZEDAJĄCY 15 września 2021 23:25
Tarcze zostana jutro odesłane, jezeli nie zgadza sie pan z moja decyzja mozna poprosic Allegro o pomoc. Jestem bardzo ciekaw co zadecyduja!!!


SPRZEDAJĄCY 21 września 2021 14:34
prosze o decyzje w sprawie odrzucenia reklamacji !!

 21 września 2021 14:46
Widzę, że sprzedający zaproponował rozwiązanie problemu. Proszę kupującego o odniesienie się do jego propozycji.

21 września 2021 21:39
Takie rozwiązanie mojego problemu to kpina sprzedającego który już na samym poczatku dyskusji założył , że reklamacja będzie i tak odrzucona
Dostarczone tarcze są zupełnie inne niż na aukcji tego sprzedawcy ( zdjęcia zupełnie innego kompletu tarcz)
Proszę o zwrot kosztów zakupu tarcz oraz zwrot kosztów obu przesyłek

21 września 2021 21:39
Kupujący poprosił nas o pomoc. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Zbita_Szybka Pracownik już Ci zaproponował wniosek do POK, dlaczego z niego nie chcesz skorzystać tylko chcesz pójść do sądu, jeżeli możesz udowodnić że te tarcze są inne niż były w ofercie, zapewne wygrasz, ale wniosek do POK zaoszczędzi Ci czasu a twoje problemy ze sprzedającym przejmie Allegro: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów
Zbita_Szybka
#7 Wielbiciel#

nie wiem , obawiam sie ze odrzucą mój wniosek i będe miał zamknięto drogę od dalszej dyskusji..

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Przecież zaznaczyłeś dyskusję jako nierozwiązaną, więc Allegro już więcej Ci w dyskusji nie pomoże, składaj wniosek do POK, sąd zawsze zostaję sprawa otwartą( jak masz dowody).

oznacz moderatorów
Zbita_Szybka
#7 Wielbiciel#

We wniosku musze podac numer przesylki ( zaplacilem przy odbiorze) skad mam go wziąść ( nie zrobilem zdjecia listu przewozowego od sprzedajacego...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

 A nie masz w "Moje zakupy", szczegóły zakupu, rozwiń szczegóły dostawy?

oznacz moderatorów
Zbita_Szybka
#7 Wielbiciel#

niestety, jest tylko numer zamowienia  i  "kurier dpd pobranie"

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Zbita_Szybka

Allegro wymaga do POK numeru listu przewozowego przesyłki pobraniowej. Taki numer da Ci przewoźnik, kurier, do którego możesz się po to zgłosić.

oznacz moderatorów
Zbita_Szybka
#7 Wielbiciel#

a faktycznie jest  dziekuje!

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@Zbita_Szybka "Kupiłem używane tarcze hamulcowe" - jestem pod wrażeniem.

oznacz moderatorów
Zbita_Szybka
#7 Wielbiciel#

Masz coś wartościowego do dodania w tej dyskusji?

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@Zbita_Szybka Przecież to jest wbrew podstawowym zasadam bezpieczeństwa.

oznacz moderatorów
Zbita_Szybka
#7 Wielbiciel#

Acha, czyli zakup używanego auta z używanym układem hamulcowym jest niebezpieczne?

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@Zbita_Szybka tu masz na szybko

https://warsztat.pl/dzial/2-artykuly/artykuly/uzywane-klocki-czemu-nie-uklad-hamulcowy,51151

gdyby np: ubezpieczalnia się dowiedziała, że zamontowałeś używane tarcze czy klocki to mogłoby być powodem do niepłacenia odszkodowania

 

generalnie jakoś to dziwnie zrobiłeś

należało jeżeli to była firma złożyć reklamację odnośnie niezgodności towaru z umową

powód towar inny niż na zdjęciach, które są integralną częścią umowy

i odesłać towar

 

 a jak znam życie pewnie zacząłeś od negatywnego komentarza

 

oznacz moderatorów