anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wystawienie opinii negatywnej produktowi - zabronione

magdalenab8
#9 Pomysłodawca#

Kupiłam fabrycznie  wadliwe  produkty, w dwóch zakupionych sztukach,  napisałam opinie  negatywną  "  Zakupione klimatyzatory przeciekają, co uniemożliwia użytkowanie,  są nieużyteczne." 

  Niestety  Allegro nie akceptuje  negatywnych opinii, nie można ostrzec  innego konsumenta.   Allegro powinno chronić kupującego ujawniając  zły produkt. 

o sprzedającym  wystawiłam  pozytywny  komentarz, gdyż nie jest producentem, a serwis był doskonały.  Opinia o produkcie  nie jest opinią o sprzedawcy, a  allegro  tego nie rozróżnia. Nie jest obiektywny.

oznacz moderatorów
95 ODPOWIEDZI 95

xyz96
#21 Demiurg#

W jaki sposób uniemożliwiono Ci wystawienie oceny produktu? Wystawiłaś i usunięto, czy nie dało się wystawić?

Na drugi raz wystawiaj za coś takiego ocenę sprzedawcy - nie jest producentem, ale zgodnie z prawem to on odpowiada względem kupującego za sprzedawany towar.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Zagalopowałeś się Waćpan!!!! Przeczytałeś co autorka napisała? ..."o sprzedającym wystawiłam pozytywny komentarz, gdyż nie jest producentem, a serwis był doskonały." Za co, do licha, ma karać sprzedawcę???!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Za sprzedaż "nieużytecznych, przeciekających klimatyzatorów".

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

@xyz96 

Rozumiem że kupując od osoby prywatnej produkt który Cie nie zadowoli to też negatywa wstawiasz 🤣

Znajdź gdzieś w sobie namiastkę człowieczeństwa i przestań być prawnym robotem wklepującym regułki prawne i robienie dyskusji o wszystko, gdybyś myślał o drugiej stronie tj. sprzedawcach do których odsyłasz większość klientów z forum do założenia dyskusji o byle co, to byś wiedział i może zauważył że oni też są ludźmi, w większości to są uczciwi sprzedawcy, którzy czasami jak ludzie popełniają błąd typu. opóźnienie dostawy/wysyłki, brak zwrotu wpłaty z zapomnienia itp.

Chillout 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Adekpol, haha 😄 oczekujesz niemożliwego 😄 całe AG może mu to wypominać,
a on i tak będzie robił swoje, inaczej wyraźnie nie potrafi niż w ten sposób 🙂
Gdyby to było forum TYLKO dla kupujących, to bym mógł zrozumieć, ale nie jest 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Adekpol 

Za ten wpis zaraz dostaniesz 47 wpunktów od allegrowych „biznesmenów”, a zwłaszcza od jednego znanego forumowego przygłupa. Ja wiem, że boicie się dyskusji, bo to bardzo skuteczna metoda rozwiązywania problemów transakcyjnych. Uczciwi sprzedawcy nie mają się czego obawiać, a jeśli nawet otworzy się im dyskusję, to oni błyskawicznie rozwiązują problem.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Jestem przygłupem, przyznaję 😄 a nawet clownem 🤡 😂

Nikt się nie boi dyskusji, sam do nich namawiam, zamiast od razu oceniać 🙂
Tu chodzi jedynie o twoje zachowanie, nie potrafisz wyluzować, tyle 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@magdalenab8, poczekaj dzień-dwa, czasem ocena produktu pojawia się dopiero po czasie,
nie wiem czemu tak jest 😮 sprzedawca super, a produkt też by się przydało ocenić nieraz 🙂
sprzedawca nie jest producentem, więc bardzo dobrze zrobiłaś,
oceniłaś go nie przez pryzmat produktu 🙂

oznacz moderatorów

magdalenab8
#9 Pomysłodawca#

krytyka produktu,  nastąpiła po   wystawieniu oceny     doskonałej sprzedającemu.   

oznacz moderatorów

magdalenab8
#9 Pomysłodawca#

a uprzedzenie  sprzedajacego o wadliwości sprzedawanego przez niego produktu , chroni go przed problemami, bo inny kupujący może nie rozumieć, że to sprzedawca, a nie producent.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@magdalenab8 To Ty nie rozumiesz, że za towar odpowiada sprzedawca. Gdyby wszyscy oceniali przedmioty poza oceną sprzedającego, to sprzedawcy tandety mieliby same pochlebne oceny i kupujący nie byliby ostrzegani przed zakupem bubli. Na szczęście mało kto myśli tak jak Ty i w komentarzach zazwyczaj znajdują się oceny wadliwych towarów.

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

@xyz96  uważam że jesteś w błędzie, sprzedawca nie może odpowiadać całkowicie za wadliwy towar tylko producent. Gdyby sprzedawca sprawdzał każdy produkt ( pod kątem sprawności mechanicznej) to ja mam prawo uważać że produkt jest używany!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@White_Dove_ Owszem, względem kupującego odpowiada całkowicie.

Art. 556 i 5561 Kc.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

całkowicie znaczy, że odpowiada za wygląd przedmiotu i moc silnika,
noo nie, odpowiada w stopniu serwisowo-gwarancyjnym jedynie 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Zdaje się, że nasz sprzedawca zachował się jak należy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

rękojmia się kłania . ty odpowiadasz i dochodzisz się z producentem . Klient ma otrzymać towar pelnowartościowy

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Wybacz, ale ocena czy coś jest bublem, czy nim nie jest, nigdy nie będzie obiektywna. Dla jednego Toyota Rav4 będzie wymarzonym autem, a dla innego koszmarnym nieporozumieniem.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Nie musi być obiektywna, zgodnie z regulaminem oceny są subiektywne 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Tak, wg regulaminu subiektywna, czyli nic niewarta 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów