anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Zablokowane konto

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

Wczoraj chciałem dokonać zakupu , a okazało się ,że mam zablokowane konto. Zadałem pytanie dlaczego i w ciągu dzisiejszego dnia czekałem na odpowiedz. Odpowiedzi nie ma. Czy na Allegro zablokowali mi konto i nie wiedzą dlaczego to zrobili? Napisali we wcześniejszym mailu , który znalazłem dzisiaj, że nastąpiło naruszenie regulaminu. Ale regulamin ten jest tak rozległy, że nie wiadomo dlaczego. Ponadto jak naprawić swój nieświadomy błąd, czy posypać się publicznie popiołem i wysmarować smołą? Może zapłacić odszkodowanie. W związku z powyższym mam pytanie jak długo czeka się w Allegro na odpowiedz?  Ponadto wypadałoby wcześniej podać konkrety powód , a nie powoływać się na cały regulamin ,  z którego niewiele wynika i można się do wszystkiego przyczepić.

Odp.: Zablokowane konto

Idź do rozwiązania
Moderator
Moderator

@Client:35089057 widzę, że Twoje konto jest zablokowane z powodu łamania regulaminu i wysyłania niewłaściwych maili. Informacje o powodzie blokady na pewno otrzymałeś za swoją skrzynkę mailową.

Klaudia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

Niestety  ale nie poinformowano mnie o powodzie , ale zasłoniono się nic nie mówiącą formułą o złamaniu regulaminu. Dopiero teraz się o tym dowiaduję. Ponadto co to znaczy niewłaściwe maile? Czy chodzi o jakiś konkretny mail, czy może o wszystkie? W regulaminie nie ma określenia jakie maile są właściwe , a jakie nie. Ponadto zanim komuś się zamknie konto , to trzeba wcześniej uprzedzić, że  jakiś konkretny mail jest niewłaściwy uzasadnić aby była możliwość ustosunkowania się i pouczyć , a nie zamykać konto, bo inaczej jest to samowolne łamanie prawa użytkownika Allegro. Mam opłaconą opcję smart i nie mogę z niej korzystać , co również narusza moje prawa jako użytkownika i uważam za równie bezprawne i nieuzasadnione. Czy takie zamknięcie konta jest dożywotnie, bo komuś się mail nie spodobał? Nadal nie mam odpowiedzi  od Allegro o możliwości odwieszenia konta, mimo ,że zabiegałem o taką możliwość. Może Pani moderator użyje swoich wpływów i zrobi coś , aby taka odpowiedz była udzielona? Co również byłoby celowe i wymagane. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
Moderator
Moderator

@Client:35089057 napisz do nas w tej sprawie przez formularz kontaktowy i tam kontynuuj rozmowę z naszym konsultantem, w celu wyjaśnienia sprawy.

Klaudia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

Napisałem na ten formularz dwa dni temu i już dwa dni czekam na odpowiedz. Nie wiem jaki jest czas oczekiwania na odpowiedz na Allegro  może 14 dni, czy miesiąc? A chciałem coś kupić. Nikogo nie obraziłem, ani nie popełniłem żadnego przestępstwa , więc pewnie chodzi o jakieś nieporozumienie. Jaki jest czas oczekiwania na odpowiedz? Może trzeba pisać na ten formularz po raz drugi albo trzeci zanim ktoś się zainteresuje? Jak się kogoś odłączy należy wyjaśniać wątpliwości , bo w przeciwnym razie mamy do czynienia z naruszeniem prawa użytkownika przez pracowników obsługi Allegro, co w złym świetle stawia firmę i źle jej rokuje na przyszłość.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
Moderator
Moderator

@Client:35089057 

@Client:35089057 odpowiedź dostałeś od nas w dniu wczorajszym o godzinie 12:16.

"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. 

Pana konto zostało zawieszone na czas nieokreślony na podstawie art. 10.1 oraz 13.5 Regulaminu Allegro. 

Doszły do nas sygnały, iż jeden z Użytkowników Serwisu otrzymuje od Pana wiadomości z udostępnionymi linkami (spam). 

Prosiłabym zatem o wyjaśnienie wspomnianej kwestii. 

Życzę miłego dnia."

Klaudia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

Nie wiem kto otrzymuje takie wiadomości , bo ja żadnego spamu nie wysyłam , Może jest to zwykłe pomówienie. Ponadto w jaki sposób mam wyjaśnić sprawę jak nie mam kontakty z pracownikiem allegro? Ani nie pokazano mi wiadomości która jest określona jako spam. Czy tzw. sygnały stanowią podstawę  żeby zawiesić konto. Sygnały nie stanowią żadnego dowodu w sprawie. Może ktoś się mści , bo otrzymał niepochlebną opinię za niedostarczony towar, albo niepełnowartościowy. Nastąpiło tutaj samowolne i nieuzasadnione zawieszenie konta. Kidy mogę się spodziewać kontaktu z pracownikiem Allegro? Bo to jest tutaj najważniejsze w sprawie?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

W jaki sposób mam wyjaśnić sprawę jak nie wiem kto dostaje tego typu wiadomości , ani nie wiem jak taka wiadomość wygląda , bo nikt mnie nie poinformował o zastrzeżeniach wcześniej, tylko mi zamknął konto? Ponadto wiadomość od pracownika Allegro znalazłem w Spamie . Zatem jakie są procedury załatwienia sprawy na Allegro gdy brak danych , a pracownik Allegro nie jest zainteresowany pomocą w wyjaśnieniu sprawy tylko opiera się na bliżej nieznanych mi pomówieniach?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
Moderator
Moderator

@Client:35089057 wyjaśnij tą sprawę, pisząc do nas w odpowiedzi na maila, którego otrzymałeś.

Klaudia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#10 Popularyzator#

Przy okazji tej sprawy przyszło mi na myśl, iż nasza firma nazywa się temporalis.pl

Czy w takim razie w korespondencji z kupujacymi nie możemy używać nazwy firmy?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
Moderator
Moderator

@temporalis_pl Nie, jeśli to jest Twój login i tak nazywa się firma, nie ma przeciwwskazań, abyś jej nie używała. 

Ola
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#10 Popularyzator#

Super, dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

Wczoraj odwieszono mi konto. Okazało się ,że ktoś na mojego maila wysyłał spam. Nie wiem jak to się robi technicznie, ale na pewno nie czyniłem tego ja. Wystarczyło zwykłe oświadczenie w sprawie. Chciałem podziękować Pani moderator i pracownikom Allegro za zajęcie się sprawą i jej załatwienie. Dziękuję.

Odpowiedz
Ładowanie...