anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowanie możliwości zakupu przez sprzedającego

parsifal_pl
#7 Wielbiciel#

Witam,

Kupiłem pokrowiec na stół ogrodowy, który po otrzymaniu i przymiarce okazał się obejmować tylko stół, bez krzeseł. Został uszyty tak jakby na zamówienie, w oparciu o podane przeze mnie wymiary. Stąd, po zwrocie sprzedający nie uznał reklamacji i ją odrzucił. W opisie aukcji znajduje się z jednej strony informacja, że należy podać wymiar samego blatu stołu (jest odpowiednie zdjęcie), z drugiej, że pokrowiec jest na stół i (uwaga!) 6 krzeseł. Założyłem więc, że sprzedający dodaje od siebie nadmiar tak, aby pokrowiec obejmował wszystkie meble. Niestety, jak wspomniałem, tak nie było. Wymieniłem ze sprzedającym uwagi, a następnie otworzyłem dyskusję, ponieważ uważam że opis jest mylący, co za tym idzie otrzymałem produkt niezgodny z opisem. Sprzedający twierdzi, że to ja źle podałem wymiar, ponieważ powinienem podać taki, żeby obejmował stół razem z krzesłami. Na prośbę, aby mi wskazał gdzie w ofercie jest to napisane, już nie odpowiedział. To oczywiste, że nie miał jak odpowiedzieć, ponieważ w opisie aukcji takiej informacji nie ma. Jak się można domyśleć sprzedający się wypiął, a samo Allegro niewiele może. Uznałem, że odpuszczę i kupię nowy pokrowiec podając poprawne wymiary. Tymczasem okazuje się, że sprzedający mnie zablokował i nie mogę kupić nowego pokrowca. Czyli foch. Czy sprzedający może tak zrobić?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Ziolko39
#21 Demiurg#

@parsifal_pl Podaj link do oferty. A tak przy okazji to może cię wpisac na CL > po co chcesz kupować u niego po raz drugi > nie ma innych na Allegro

oznacz moderatorów

parsifal_pl
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@parsifal_pl Allegro się wypięło jak oferta była niezgodna z opisem?  a składałeś wniosek do POK? Oferta nie może wprowadzać w błąd. @Kh-YorF @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@parsifal_pl Podałeś 3 wymiary długość, szerokość i wysokość ?

oznacz moderatorów

parsifal_pl
#7 Wielbiciel#

Allegro się wypięło w sensie "nie możemy nic zrobić". Wyjaśniam, żeby nie było że coś mieszam. Tak, podałem wymiary, a nawet dałem sprzedającemu link do mojego stołu zakupionego w IKEA. Zostałem poinformowany, że mogę złożyć wniosek do POK, tylko musi upłynąć 14 dni. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@parsifal_pl Tak, sprzedający ma prawo do umieszczenia Cię na liście kupujących, którzy nie korzystać z jego ofert. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@parsifal_pl 1 > w opisie nie ma informacji, że należy podać wymiary samego blatu ani nie ma takiego zdjęcia. Jeżeli piszesz o zdjęciu nr 5 to są to przykładowe wymiary po założęniu pokrowca > nie widać co jest pod spodem > to tylko Twoje przypuszczenie

2 > w opisie oferty jest informacja "- dla jednego stołu z sześcioma krzesłami" 

oznacz moderatorów