anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaginiona paczka

jedrzejkruk
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam jestem sprzedawcą i klient ode mnie kupiłem kamerę lecz wystąpił problem z dostawą bo jakby paczka (inpost) gdzieś się zapodziała i inpost nadal prowadzi dochodzenie w tej sprawie a kupujący poprosił o zwrot pieniędzy powinienem zwrócić pieniądze kupującemu czy poczekać aż sprawa z paczką się wyjaśnić?  

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

@jedrzejkruk Kupującemu należy się towar, więc musisz z nim to wyjaśnić, jak zgodzi się zaczekać to OK, nie to musisz szybko rozwiązać problem, zwróć mu środki skoro nie masz towaru.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@jedrzejkruk 
W sytuacji gdy przewoźnik uzna przesyłkę za zaginioną (utraconą) albo uszkodzoną, a kupującym był konsument - to masz obowiązek zwrócić pieniądze kupującemu (bo ryzyko zaginięcia lub przypadkowego uszkodzenia przesyłki - w takim przypadku jest po stronie sprzedawcy).
W chwili obecnej - nie mając informacji od przewoźnika o zaginięciu/utraceniu przesyłki - przesyłkę można uznać co najwyżej za opóźnioną.
Jeżeli przesyłka nie odnajdzie się w ciągu kilku dni - to możesz złożyć w InPost dyspozycję (na wypadek gdyby odnalazła się w terminie późniejszym): zwrotu jej do Ciebie, a z Kupującym uzgodnić: wysłać towar ponownie lub zwrócić zapłaconą cenę.
Zgodnie z:
Art. 52 PP
Przesyłkę, która nie nadeszła do miejsca przeznaczenia wskazanego w liście przewozowym w ciągu 30 dni od upływu terminu przewozuuważa się za utraconą.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A czy ktoś może podesłać informację, w jakiej wysokości przewoźnik InPost zwraca kwotę za zaginiony przedmiot? - przesyłka ubezpieczona - umowa z InPost na przesyłki typu Allegro...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów