anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup anulowany przez sprzedającego

MateuszCywka
#7 Wielbiciel#

Witam, kupiłem przedmiot na allegro po czym sprzedający poinformował mnie że zwróci pieniądze ponieważ sprzedał na innym portalu. Trochę to niepoważne z jego strony, czy zakup na allegro nie powinien być dla niego wiążący ? Jak to wygląda z perspektywy prawa ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pinkpink11
#12 Orędownik#

Ale czego Ty oczekujesz skoro sprzedający nie ma już tego towaru?

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@MateuszCywka jeżeli odda pieniądze to nic nie zrobisz. Musisz uwzględnić to, że mamy 2022 rok a nie np. 2002 i są różne inne portale sprzedażowe dostępne na rynku.

Zawsze warto przed zakupem od prywatnego sprzedającego (zapewne taki w tym przypadku jest) zapytać np. poprzez centrum wiadomości czy towar jest dostępny. Podam ci mój przykład (już pisałem kiedyś wcześniej)

W tamtym roku pytałem się o zasilacz jednego sprzedającego przed kliknięciem kup teraz. Facet odpisał, że już go sprzedał około miesiąc temu i zapomniał po prostu wycofać aukcję.

Poszukaj u innego sprzedającego potrzebnego przedmiotu.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MateuszCywka Tak, jest wiążący i tak - to trochę niepoważne.
Opcje są dwie:
Pierwsza: można wykazać zrozumienie i zapomnieć o sprawie, wszak no - zdarza się, nikt nie jest nieomylny.
Druga: Możesz iść do sądu i może on zmusić sprzedającego do wydania rzeczy (której nie posiada). Czy warto? Odpowiedz sobie sam.

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

@komis-bellsąd nie zmusi sprzedającego do wydania rzeczy. Sądowym rozwiązaniem takich sytuacji jest zwrot pieniędzy za sprzedany towar którego nie ma na stanie ale to sprzedający już zrobił.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@MateuszCywka Jeżeli zakup na zwykłym możesz go ocenić, na AL nie ma ocen, możesz tylko iść do sądu. Sprzedający nie może anulować tylko dogadać się z tobą.

oznacz moderatorów