anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na licytacji i sprzedający z "przeszłością"

MAMY ROZWIĄZANIE!
andrew47
#3 Debiutant#

Witam,
Przed wygraną na licytacji nie miałem wiedzy o tym, że sprzedający (osoba prywatna) posiadał wcześniej inne konto i jest ono zawieszone, o czym się dowiedziałem po drobnym śledztwie. Zgodnie z regulaminem Allegro nie wolno tworzyć kolejnego konta chyba, że Allegro zezwoli na to. W związku z tym mam obawy, że sprzedający nie dotrzyma umowy albo spróbuje mnie oszukać. Czy w takiej sytuacji jestem zwolniony z obowiązku dopełnienia zakupu do czasu wyjaśnienia tej kwestii przez sprzedającego?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
LEW433
#21 Demiurg#

@andrew47 Zakup na AL, nie płacisz i nie kupujesz.

oznacz moderatorów
andrew47
#3 Debiutant#

Licytacja była na klasycznym Allegro, a tam jak pamiętam była taka zasada, że sprzedający nie musi wyrazić zgody na rezygnację.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Masz takie prawo ,jeśli nie jesteś przekonany do tego sprzedawcy napisz przez przez formularz allegro że rezygnujesz z tej transakcji.

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

@mwmonety czy ta odpowiedź została przemyślana?

Czemu to zostało oznaczone jako rozwiązanie?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@andrew47 Nie, została zawarta prawnie wiążąca umowa i jest obowiązek zapłaty. To, że inne konto sprzedawcy było zawieszone, nie ma tu nic do rzeczy. Oczywiście jeśli nie zapłacisz, nikt głowy Ci nie urwie, a sprzedawca raczej do sądu nie pójdzie.

oznacz moderatorów