anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup od osoby prywatnej a zwrot

wujstefan
#8 Zapaleniec#

Mam taką sytuację: kupiłem przedmiot od osoby, która miała oznaczoną opcję zwrotu z opisem:

Nie przyjmuję zwrotów od firm (nie dotyczy jednoosobowych działalności gospodarczych w przypadku, o którym mowa w art. 38 a. Ustawy o prawach konsumenta w zw. z art. 385(5) kodeksu cywilnego)

Nie przyjmuję zwrotów nadanych za pobraniem

Otrzymałeś gratis? – w przypadku zwrotu towaru odeślij go również do nas

Kupiłem przedmiot z dostawą paczkomatem, ale przyszła zapakowana tak fatalnie, że nawet jej nie otwierałem, a tylko wypisałem zwrot, pobrałem kod nadania zwrotu w paczkomacie i wysłałem w drogę powrotną tak jak była. Zwrot odesłałem bez podania przyczyny. Teraz sprzedający nie chce przyjąć zwrotu przedmiotu, bo "nie przyjmuje zwrotów bez podania przyczyny " (ani słowa o tym w aukcji / warunkach zwrotu), "Transakcja została dokonana i zapłacił Pan już za produkt" oraz "Jestem osoba prywatną i nie mam obowiązku zwrotu bez podania przyczyny". Jak to jest?

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Osoba prywatna nie ma obowiązku przyjmowania zwrotów a Twoje zachowanie... bez komentarza. Tracisz czyjś czas i pieniądza żeby odesłać bo opakowanie ci się nie podoba?

oznacz moderatorów

wujstefan
#8 Zapaleniec#

@starling_shopnie do końca. Ale dzięki za kilka ciepłych słów.

Mowa tutaj o karcie graficznej, która przyszła bez pudełka i usztywnienia zawinięta tylko folią z napisem za pomocą markera "Nie rzucać". Mogę Ci podpiąć zdjęcia, oceń czy zdecydowałbyś się w ogóle na jej rozpakowanie. Mam ją wpinać w nową płytę główną i liczyć że mi nic nie zepsuje?

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Z takim podejściem to najlepiej niczego nie kupować ani stacjonarnie ani przez internet, bo w magazynach zdecydowanie z produktami nie obchodzą się jak z jajkiem. Nawet jeśli końcowy sprzedawca zapakuje w kartonik.

oznacz moderatorów

wujstefan
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem Twojego agresywnego dojścia do tematu.

Mówimy tutaj o elektronice pracującej co prawda na niskim napięciu, ale na ogromnym prądzie. Nie chodzi tylko o to, czy produkt jest zepsuty, a o to, czy sam nie spowoduje zwarcia i nie upali mojej własności. Ja nie zdecydowałem się podejmować tego ryzyka. Nie mam do tego prawa?

Nadal, jak bardzo nie chciałbyś mnie jeszcze czymś obrzucać - w sumie nie wiem skąd takie podejście w stylu "przecież i tak w magazynach tym rzucają to co szkodzi że końcowy sprzedawca ciska to po błocie" - nie chciałbyś czegoś takiego dostać w takiej formie. I jesteś ogromnie stronniczy z jakiegoś powodu. Mnie interesuje jeden konkretny fakt - czy mam prawo zwrotu skoro sprzedający taki zwrot określił w aukcji czy też nie.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Uważasz moje odpowiedzi za agresywne tylko dlatego, że wątek nie idzie w takim kierunku jak byś sobie tego życzył?

Jeśli dostałeś uszkodzony produkt to zgłaszasz reklamację. Jeśli paczka była uszkodzona to zgłaszasz reklamację.

Zgłaszając zwrot bez podania przyczyny oświadczasz, że odsyłasz produkt w nienaruszonym stanie. Jeśli paczka nawet z powodu tego kiepskiego opakowania dotrze uszkodzona do sprzedającego to jesteś w D bo może jej wartość wycenić na 1 zł choćby nawet był sklepem, bo od momentu odebrania paczki to Ty jesteś odpowiedzialny za jej zawartość i sposób pakowania.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@starling_shop: jak będziesz się musiał użerać z bezczelnymi handlarzami w kwestiach reklamacji to zapewniam Cię, że Twoje nastawienie bedzie inne.

Zawsze twierdze, ze kazdy jest mądry kiedy jego coś nie dopadnie.

Kilka dni temu byl post odnośnie uszkodzonego obiektywu. Spzredający wydymał kupującego a Allegro z tym swoim słynnym AP też nie stanelo na wysokosci zadania.

I kupującym został z łajnem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

No i się raczej udupiłeś na własne życzenie nie trzeba było odbierać paczki i sporządzić protokuł szkody albo otwierać przy kurierze. Odebrałeś paczkę za zapakowanie zwrotu odpowiadasz ty jak się paczka do końca rozdupczy i zawartość szlag trafi sprzedawca ci przyśle pismo że nie zabezpieczyłeś zwrotu więc wycenia kartę na 1 grosz i możesz dostać 1grosz lub kartę za opłatą za przesyłkę do ciebie drugi raz. Trzeba było zgłosić ze zdjęciami problem sprzedawcy w dyskusji że paczka przyszła rozwalona i od razu reklamować kuriera a teraz nie masz możliwości ani zwrotu bo nie podałeś przyczyny np paczka uszkodzona tylko nie napisałeś nic więc nie zgłaszałeś problemu, ani nie masz możliwości reklamować bo nie zgłosiłeś uszkodzenia, po 3 sprzedawca prywatny nie musi przyjąć zwrotów

oznacz moderatorów

wujstefan
#8 Zapaleniec#

A to ciekawe. W sumie nie pomyślałem o tym, a możesz mieć rację. Obfotografowałem paczkę po odbiorze i odesłałem ją w dokładnie tym samym opakowaniu, ale teraz jak o tym pomyślę chyba nie powinienem był od razu tego pakować z powrotem w paczkomat.

Dyskusję ze sprzedającym mam oczywiście otwartą, zgłaszałem problem z pakowaniem, ale sprzedający odpisał tylko "proszę się nie przejmować". To w sumie też istotny drobiazg.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@wujstefan: i dlatego trzeba unikać AL. I używanych rzeczy!

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@wujstefan 

Wrzuć link do aukcji.  Jeśli faktycznie sprzedający miał ustawione zwroty to masz prawo towar zwrócić. Nie ma znaczenia, że to prywatny sprzedający.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

wujstefan
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@wujstefan  No i jest OK,  sprzedający udostępnia odstąpienie od umowy, więc nie ma o czym dyskutować.  Po prostu odesłałeś przedmiot, teraz czekaj na zwrot pieniędzy. Dyskusja powinna  problem rozwiązać.

Mam nadzieję że nie reprezentujesz firmy i nie kupowałeś z fakturą?

oznacz moderatorów

wujstefan
#8 Zapaleniec#

To było zwyczajne allegro, nie AL.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

No wiesz nie powinienes byl to fakt bo po 1 inpost dla przykladu reklamacje powyzej tygodnia odrzuca z automatu a do reklamacji musisz miec protokół szkody wypełniony a pewnie parę dni minęło od kiedy odesłaleś a sprzedający dostał więc skoro nie zglosiłeś od razu tzn że pewnie już  nic to nie da, po 2 jak pisalem za zabezpieczenie paczki ze zwrotem odpowiadasz ty a sam stwierdziles ze przyszla jakby przeszla wojne, teraz udowodnij sprzedajacemu lub allegro skoro nie zglosiles protokolu uszkodzenia do kuriera i reklamacji ze od momentu dostania paczki do reki a obfotografowaniem jej nie zagrales nia mecza w pilke nozna, nie masz opcji nie zglaszales problemu od razu. Po 3 powod zwrotu nie napisales np paczka uszkodzona podejrzenie uszkodzenia zawartosci co daloby ci powod do reklamowania u sprzedawcy ale nie napisales nic wiec teraz prywatny sprzedawca nie musi przyjac zwrotu ale gdy zechce to moze i wezmie ta karte i podlaczy a ona sie nie zalaczy i jestes udupiony kasy nie bedzie, nawet nie sprawdziles sprzetu czy dzialal wiec nie wiesz czy sprzedawca wyslal ci bubla, czy kurier tego nie rozwalil w transporcie, czy w druga strone to sie nie rozdupczylo do reszty. Sprzedawca zglosi uszkodzenie paczki i bedzie ze ty nie zapakowales tego nalezycie i **piiip** zbita. Zostaje sie modlic by karta dzialala to w optymistycznym przypadku odesle ci ja za ponowna wysylka w bardzooptymistycznym zgodzi sie na zwrot

oznacz moderatorów

wujstefan
#8 Zapaleniec#

Porobiłem zdjęcia przy odbiorze paczki (z widoczną etykietą, żeby była jasność że to nie jest już wypakowany towar - tutaj Wam wrzucę z odwrotu żeby nie podawać danych sprzedającego) oraz przy wysyłce zwrotnej (ta sama paczk z naklejoną naklejką z numerem i przekreśloną etykietą).

IMG_20221116_184416611.jpgIMG_20221116_184421138.jpg

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

I jak zamierzasz udowodnić, że to nie Ty ją zniszczyłeś w międzyczasie?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To raczej chodzi o czas 

1 jakbys nie odebral paczki ipowiedzial kurierowi ze z przyczyny ze jest uszkodzona i tam jest elektronika to on by wpisal powod u siebie i masz dupe kryta wiec albo sprzedawca do kitu spakowal albo kurier ja tak zalatwil

2 jakbys zglosil np 12.15 masz na trackingu ze odebrales paczke a 12.20 juz klepiesz dyskusje do sprzedajacego paczka wyglada jak po wojnie to ci nikt nie zarzuci ze np minelo pol dnia a ty zglaszasz ze towar rozwalony paczka rozpirzona ergo co ty mogles z nia robic w miedzyczasie np 5h to ani sprzedawca ani kurier nie wnika 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie masz obowiązku robienia protokołu szkody, ale należało odebrać bo kto wie co tam było(teraz nie wiesz), odebrałbyś a zrobiłeś zdjęcia i byś reklamował i sprawa byłaby jasna, teraz prowadź dyskusję tam wszystko opisz> dołącz zdjęcia i zobaczymy, masz tam pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Zdjęć nie widać, musi zatwierdzić moderator.  Ale to bez znaczenia, deklaracja odstąpienia od umowy jest wiążąca,  zwrot  wykonany prawidłowo.

I nie  wypisujcie tutaj o jakimś kurierze, przecież napisał że dostawa paczkomatem, tam nie ma opcji dyskusji z dostawcą,  Jest tylko opcja odbierz, a potem ewentualny zwrot.

oznacz moderatorów