anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiłem grę na steam lecz moja karta graficzna jest za słaba, więc na 2 dzień zrobiłem zwrot.

djstone17
#1 Nowicjusz#

Jak mogę zwrócić ten produkt żeby otrzymać pieniądze

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

br.
#21 Demiurg#

@djstone17  Na Steam jeśli grałeś krócej niż 15 minut możesz zwrócić grę i zwrócą ci pieniądze.

Oczywiście  musisz się zalogować itd....

Jesli kupiłeś  tak zwane konto poprzez Allegro no to te obowiązki spadają na  faktycznego właściciela konta  czyli na sprzedawcę.  Otwierasz dyskusję,  sprzedający ma obowiązek  załatwić ten problem za ciebie.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@djstone17 kupiłeś od osoby prywatnej czy od firmy? To ma kluczowe znaczenie.

Jednak również firma może odmówić przyjęcia zwrotu na podstawie art. 38 UoPK, choćby ze względu na punkt 13:
"o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy"

@br. jeśli kupił konto od osoby prywatnej, to takowa osoba nie ma obowiązku przyjmowania zwrotów.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@medalik_2009  " jeśli kupił konto od osoby prywatnej,..."

Od kiedy to  portal Steam jest osobą prywatną?

Jesli kupił tak zwane "konto"  nawet od osoby prywatnej to w interesie prywatnego sprzedającego jest jak najszybciej załatwić problem.  Przecież handel kontami jest niedozwolony,  sprzedawca powinien mieć zawieszone konto.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

A kupujący bana na internet dopóki rozumu nie nabierze . Kolejne hodowanie patologi i kolejnych tych co im sie "należy" .  Nie dość że kupił nielegalne konto to jeszcze woła żeby mu pieniądze zwrócić..  😉 Tu trafił swój na swojego . Szkoda mi ich bardzo i bardzo mi ich żal 😉

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@br. no to miej pretensje do Allegro, że pielęgnuje patologię.

"Od kiedy to portal Steam jest osobą prywatną?"

Od kiedy portal Steam sprzedaje przez Allegro? Gdzie jest konto to nie ma znaczenia. Kupujący mógłby coś egzekwować z zasad obowiązujących na Steamie, gdyby zakupu dokonał na Steamie.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@medalik_2009 , @eightbitclone2   Prawdę mówiąc jestem zaskoczony i mocno zniesmaczony waszym podejściem  do pytania uzytkownika.

O jakiej patologii  tutaj mówimy?

Problem jest sporadyczny, ja zaglądam tutaj od bardzo dawna i naprawdę nieczęsto się pojawiają tego typu pytania.  Bo nawet jeśli są problemy  to  sprzedający i kupujący załatwiają te sprawy po cichu, między sobą.

Twórca wątku nie napisał nawet czy kupił na Steam  czy kupił dostęp do gry.  Więc skąd takie domysły o patologii, nieuczciwości?

Nawet jeżeli kupił dostęp do konta i nie może z niego korzystać to dla udostępniającego konto nie ma żadnej straty, blokuje mu dalszy dostęp i szuka następnego klienta. Jaki w tym problem, nic przecież nie zostało "ukradzione", lub zużyte.

Naprawdę w kupujących na Allegro widzicie tylko patologię?  Może powinniście profil działalności zmienić?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@br. nie może korzystać bo... nie sprawdził wymagań gry? To do kogo pretensje? Jestem zniesmaczony podejściem Twoim i Kupującego, że sprzedawca wszystko, łącznie z fajtłapowatością klienta ma brać na klatę.

A dlaczego mowa o patologii? Bo Allegro nie przestrzega własnego regulaminu - https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/1:

16. oprogramowanie naruszające licencję producenta, w wersji testowej, freeware, shareware, abandonware

42. Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta lub innego zbioru zasobów (zbliżone do kont) w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, umożliwiającego obsługę i granie w gry komputerowe, gry na konsole lub gry mobilne lub obejmujące inne funkcjonalności i usługi związane z tymi grami, takie jak ich nabywanie, instalacja, przechowywanie, recenzowanie, śledzenie statystyk, jak np. Steam, Epic Games Store, GOG, Ubisoft Connect, Origin, PlayStation Network, Xbox Live. Zakaz, o którym mowa w niniejszym pkt. 42. nie dotyczy sprzedaży kont lub innego zbioru zasobów w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, które umożliwiają korzystanie wyłącznie na zasadzie klienta wyłącznie z gier komputerowych, albo gier na konsole lub gier mobilnych, z których korzystanie jest w każdym czasie nieodpłatne dla wszystkich osób;

43. Wszelkiego rodzaju usługi lub funkcjonalności, które są oferowane lub realizowane za pośrednictwem konta lub zbioru zasobów, o których mowa w pkt. 42. powyżej;

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@medalik_2009   Już nie wydziwiaj  tak,  to nie ma sensu:


"...nie sprawdził wymagań gry?"

Nie każdy użytkownik  musi robić doktorat z wydajności kart graficznych,  ja niby sie trochę orientuję, ale  i tak nie nadążam za pomysłowością producentów w tworzeniu niby "ekonomicznych" wersji.  Nazywanie kupującego "fajtłapą"  bardzo  ładnie świadczy  o twoim podejściu do kupujących.

Tutaj nie chodzi o branie czegokolwiek "na klatę"  tu chodzi o kulturalne załatwienie  prostego problemu.  Udostępnił konto,  klient nie może skorzystać - zwrot kasy, a może inna oferta, coś w zamian.  Co tu jest  "na klatę"??

Jeśli chodzi o regulamin to przecież użytkownicy mają przestrzegać regulamin, nie Allegro. Allegro tworzy regulamin dla użytkowników, chyba to logiczne.

Ja nie bronię Allegro, ja też widzę że dzieje się  nie najlepiej. Zgoda  że  problem jest w tym że nikt  nie kontroluje wystawionych ofert sprzedaży,  ale tak jest chyba nie dlatego że nie chcą kontrolować, ale dlatego że to jest  technicznie niewykonalne. Tam chyba po prostu nie ma kto tego robić, ile osób trzeba by zatrudnić aby sprawdzać wszystkie setki tysięcy ofert:  czy zgodne czy nie. Więc sprawdzają dopiero jeśli ktoś naskarży, przecież tak działa wiele instytucji i jakoś świat się kręci.

Nie rób już problemu z prostej banalnej sprawy, to bez sensu.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@br. nie robię problemu bo go tu nie widzę. Widzę za to bzdurne rady typu:

"Otwierasz dyskusję, sprzedający ma obowiązek załatwić ten problem za ciebie."

Sprzedający, po pierwsze, nie ma takiego obowiązku jeśli przedmiot zamówienia jest zgodny z ofertą. Po drugie, nawet jakby był niezgodny, to Allegro w dyskusji raczej nie pomoże a POK nie przysługuje bo... to oferty łamiące regulamin i skorzystanie z takiej oferty wyłącza odpowiedzialność Allegro i POK.

Czy teraz zaczynasz kumać dlaczego w interesie wszystkich użytkowników Allegro jest przestrzeganie zapisanych w tym regulaminie zasad i tego by takowe oferty tępić?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@djstone17 a w zakładce zwroty  sprzedawca określił warunki zwrotu?

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Ja nie wiem co to jest "steam". Ale gra to chyba treść cyfrowa. 

A może się mylę, i gra to nie jest treść cyfrowa...

A jak karta graficzna za słaba - to może trzeba kupić lepszą? Tak, żeby obsługiwała ta grę i wszystkie następne? - Bo podejrzewam, że za chwilę będą dalsze zakupy i zwroty z powodu - "mam za słaby sprzęt", żeby grać na nowych grach....

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ELMIXAGD_pl  No właśnie,   cała tajemnica tkwi w nazewnictwie...

Dam przykład:  jeżeli kolega w pracy poprosi cię o możliwość skorzystania z twojego telefonu to udostępniasz mu telefon  czy treści cyfrowe? Też możesz mu doradzić żeby sobie kupił lepszy telefon...😂 🤣 😅

Inny przykład:  Zamawiasz sobie nocleg w hotelu.  Czy kupujesz hotel?  A może kupujesz pokój w hotelu?  Oczywiście  że  kupujesz tylko usługę: nocleg.

Podobnie jest z grami na platformach typu steam. Kupuje się tylko dostęp do platformy w  ściśle określonym zakresie.  Fizycznie ani cyfrowo gry się nie posiada.

Nasi Allegrowi sprzedawcy doskonale umieją upiększać teksty ogłoszeń. Niedawno był tu wpis klienta:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/a-co-z-nieuczciwymi-sprzedaj%C4%85cymi-ko...

Czy wszystko jest w porządku?  Czy tak jak sugeruje @medalik_2009  powinno się najpierw prosić szanownego cwaniaka o  możliwość odstapienia, a może o dosłanie brakujących elementów?   Zakładanie dyskusji  nazwał  bzdurą...

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

heh... nadal do mnie to nie dociera w 100%

Temat gier - to dla mnie normalnie totalny "absurd". Owszem, nie ukrywam, że przez aż 10 lat byłem "uzależniony" od "BW" - jak ktoś wie o co chodzi. Jednak bez jakich akcji typu "kupowanie kont" itp. Od 2 lat - wyleczyłem się z tego, po prostu czas poświęcony na "BW" postanowiłem przeznaczyć dla swojej rodziny. To samo proponuję innym graczom - przejdźcie do "realnej" rzeczywistości, poczytajcie książki, pomóżcie rodzicom w obowiązkach domowych, dla dorosłych - zajmijcie się swoją rodziną. Życie jest tylko jedno, a wirtualna rzeczywistość - to fikcja. Nikomu to na dobre nie wyjdzie.

 

oznacz moderatorów