anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupy z Chin - dodatkowe opłaty

maatzey
#8 Zapaleniec#

Dlaczego Allegro nie wymaga na ofertach wysyłanych z Chin jasnej informacji o cle i podatku VAT? Czemu nie wiem ile zapłacę tych dodatkowych opłat? Czemu Allegro wysyła "informację" dopiero PO ZAPŁACENIU za towar? Czy to nie jest świadome wprowadzanie kupującego w błąd? Kupujący ma prawo znać cały koszt swojego zakupu w momencie, gdy się na niego decyduje! Dlaczego Allegro zgadza się na aukcje, gdzie opis pisany jest poprzez translator?

Czy można sobie zablokować oferty spoza UE?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

xyz96
#21 Demiurg#

@maatzey Zgodnie z regulaminem Allegro, ceny w ofertach powinny być cenami brutto, więc zasadniczo poza zapłaconą kwotą nie powinno być już żadnych dopłat.

Nie ma możliwości blokowania ofert spoza UE. Trzeba bardzo uważać, sprawdzać lokalizację sprzedawcy, sprawdzać opisy itp.

oznacz moderatorów

maatzey
#8 Zapaleniec#

To dlaczego Allegro przysyła maila o możliwych dodatkowych opłatach???

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jakby z góry podali jakie czekają kupującego opłaty z tego tytułu to by nie zrobił zakupu i zysku z prowizji by nie było zwłaszcza teraz jak doszły opłaty celne z krajów poza UE.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   zawsze mi się wydawało że cena powinna być ceną BRUTTO. Czy to prawda że faworyzujecie sprzedawców z Chin pozwalając im na omijanie tego?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@maatzey 

Dopóki allegro było, nazwijmy to, sprawą polską, to nie było takiego problemu. Jak się zaczęły pojawiać oferty bezpośrednio z Chin, a na dodatek przyjrzano się odgórnie bezcłowemu kursowaniu małych przesyłek do Polski - pojawił się problem z takimi dopłatami. Allegro ich raczej nie wywali, może najwyżej dopisze jakąś chmurkę informacyjną w takiej ofercie. Na e bayu też jest taki sam problem i jest to zasadniczo sprawa pomiędzy kupującym a sprzedającym. Ci drudzy zazwyczaj wklejają formułkę, że kupujący ma sobie sam sprawdzić ewentualną obsługę celną (a można się nieźle wkopać, jeśli nie będziesz znał kto jest dostawcą paczki w Polsce). Niektórzy uruchomione mają doliczenie takowych opłat celnych w rozliczaniu wysyłki, ale na starcie gorzej wyglądają w wynikach (po kosztach wysyłek z towarem).

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maatzey Cześć. Zakup towarów importowanych spoza Unii Europejskiej podlega opodatkowaniu VAT według stawki VAT obowiązującej w kraju, do którego zamawiasz te towary. Jest to rozliczenie zgodne z obowiązującymi przepisami. Informację o tym znajdziesz na stronie z ofertą (zakładka Dostawa)

ko_alka_0-1632738294907.png

W przypadku należności celnych zwolnione z opłat celnych są przesyłki, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 euro na przesyłkę.

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ko_alka To jest za mało czytelne. Powinien być duży. czerwony napis : TA CENA MOŻE NIE BYĆ CENĄ BRUTTO, MOŻESZ ZOSTAĆ POPROSZONY O ZAPŁATĘ VAT ORAZ OPŁAT CELNYCH.

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

maatzey
#8 Zapaleniec#

@ko_alka wszystko się zgadza, żeby dosadniej wyjaśnić przypomnę, że mówimy o samym końcu oferty, dodatkowo widnieje tam jak byk informacja "od 0,00zł" i dopiero po rozwinięciu widać (znowu niezbyt rzucającą się w oczy informację) o tym, że może być naliczone cło.

Informacja ta, przypomnę, jest też wysyłana mailem, a zatem jest na tyle istotna, że fatygujecie się z osobnym mailem. 

Podsumowując cena, nie jest ceną brutto, informacja o tym zaszyta jest na dole aukcji w zwiniętych opcjach a żyjemy w czasach, gdzie szybko kupujemy... nie czytamy wszystkiego i to właśnie wam bardzo pasuje, a zatem, żebyście nie mieli wielu zwrotów a i żebyśmy My klienci byli bardziej zadowoleni - informujcie nas "skutecznie" o możliwości wyższych cen, dajcie nam możliwość odfiltrowania ofert, których nie chcemy widzieć!

Ja osobiście czekam na rozwiązanie które będzie dla mnie satysfakcjonujące - obecne nie jest.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@maatzey 

Te info też jest w "dostawa" obok zdjęć, a więc nie trzeba zjeżdżać na dół ;] Przykład:

https://allegro.pl/oferta/kwarcowy-cichy-zegar-scienny-mechanizm-silnika-11081966882

O, znowu antyczny napęd zegara z Chin 😁

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ko_alka i pytanie bonusowe. Skoro ceny na Allegro już nie są cenami brutto, czy polscy sprzedawcy też mogą doliczac dodatkowe opłaty? Np ZAIKS (Bo idąc do paczkomatu/na pocztę itp słuchałem piosenek na smartfonie)? lub koszt "podróży" do w/w punktów? i czy też  bezie tylko wtedy taki mały bannerek inormujacy o tym kupujacych?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Albo chociaż koszt opakowań ? 😂

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Że tak zacytuję:

" W przypadku należności celnych zwolnione z opłat celnych są przesyłki, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 euro na przesyłkę."

Jest to oczywista nieprawda i wprowadzanie ludzi w błąd.

 

 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@eightbitclone2 

To jest z cytat nt. opłat importowych z sekcji dostawy - to się chyba akurat zgadza, bo tutaj tekst z innego źródła:

https://www.poczta-polska.pl/pakiet-vat-dla-e-commerce/

VAT doliczą (jeśli nie podlega zwolnieniu), ale cła już nie. Z opłatą za obsługę celną już chyba może być różnie, bo w zeszłym roku Fedex chciał mi dowalić opłatę większą od wartości towaru (a poza tym nie dowierzali w prawdziwość wpisanej kwoty).

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

To jest teoria . A praktyka wygląda tak że po w prowadzeniu od wakacji nowych przepisów Vatowskich  nikt nic nie wie, włącznie z gigantami typu DHL, Fedex . Jak to teraz obrabiać. U nich panuje nadal totalny bajzel. Za to,  co jest zabawne , paczki z Chin, (przeciw którym te przepisy wprowadzili ) nadal sobie ładnie przychodzą , nadal bez cła, za to  szybko i sprawnie 😉

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@eightbitclone2 

Na AE dolicza się VAT przy zakupie. Tak jak kiedyś zdarzyło mi się kupić tam parę sztuk drobnicy, tak teraz już specjalnie nie widzę w tym sensu (na allegro kupiłem prawie w tej samej cenie), zwłaszcza jak ktoś miałby mi niespodziewanie doliczyć za obsługę celną.

oznacz moderatorów