anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zatrzymanie przesyłki w Urzędzie Celnym, co robić?

hardrock68
#7 Wielbiciel#

zakupiłem towar 25 wrzesnia od firmy [edycja] do tej pory nie otrzymałem zakupionego towaru otrzymałem 3 dni temu powiadomienie ze towar jest u przewoznika poczta polska w czoraj otrzymóje wiadomosc ze moja przesyka nie opósciła kontroli celnej co jest grane 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Kupowałeś pewnie z Chin lub innego kraju z poza UE .Takie przesyłki dochodzą do miesiąca a czasem dłużej i są teraz objęte kontrolą celną gdzie pewnie przyjdzie ci opłacić cło lub jak nie przejdzie odprawy to jej wcale możesz nie otrzymać .Sprawdź jaki był czas dostawy w aukcji ,jeśli jest przekroczony możesz otworzyć dyskusję ze sprzedawcą lub odstąpić od transakcji.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@hardrock68 Cześć. 1 lipca 2021 roku na terenie Unii Europejskiej weszły w życie nowe regulacje celno-podatkowe. Wszystkie przesyłki z krajów innych niż unijne muszą przejść odprawę celną (w większości za pośrednictwem Poczty Polskiej).
Po zatrzymaniu paczki przez Urząd Celny powinieneś otrzymać list, w którym zostaniesz poproszony o dokonanie zgłoszenia celnego (czyli przesłanie dokumentów potwierdzających zakup towaru). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ko_alka Czyli cena w aukcji nie była ceną BRUTTO??? A powinna bo tak mówi regulamin Allegro....

szach-mat

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

@pinsplash a czy sprzedawca coś doliczył kupującemu?

Płatnikiem VAT przy imporcie jest kupujący i tyle

Czy oferta  sprzedaży laptopa za 2000zł  wystawiona przez osobę prywatną jest ceną brutto czy netto?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@owady  w przypadku ceny brutto nie ma znaczenia czy sprzedawca coś dolicza kupującemu czy nie. Tylko jaką cene widzi klient.

A  oto definicja ceny brutto :

Cena brutto - jest to cena towaru z uwzględnioną, zależną od stawki, kwotą podatku. (Rogoda B, s. 81)

Cena brutto zawiera w sobie podatki pośrednie, takie jak:

 

żródło : https://mfiles.pl/pl/index.php/Cena_brutto

 

Czyli zgodnie z regulaminem oraz def9inicja ceny brutto cena jaką widzi klient na allegro powinna byc cena ostateczna jaką zapłaci ( podatki: VAT, CŁO, AKCYZA) nie powinny go obchodzic.

Moim zdaniem pytanie @pinsplash  bardzo trafne.

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

@_Likos_ 

...Czyli zgodnie z regulaminem oraz def9inicja ceny brutto cena jaką widzi klient na allegro powinna byc cena ostateczna jaką zapłaci ( podatki: VAT, CŁO, AKCYZA) nie powinny go obchodzic...

 

To wytłumacz to Urzędowi Celnemu, ze wszystkie podatki już zapłaciłeś

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@owady  tu nie ma nic do tłumaczenie urzedowi celnemu lecz

1) albo trzeba odpowiednio zmienic regulamin aby byl zgodny z przepisami

2) albo nie dopuszczać do sprzedaży ofert niezgodnych z regulaminem tzn takich które mogą nieśc dodatkowe opłaty. Chocby własnie ze wzgledu na wysyłke z poza obszaru UE

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@owady Udajesz, czy nie chcesz zrozumieć? 🤔 Na Allegro cena podana powinna być ceną ostateczną. Koniec kropka. Sprzedajacy łamie regulamin Allegro. UC to inna sprawa i oni słusznie to clą - ale co to ma do rzeczy z wymogiem podania ceny całkowitej na Allegro?

Kupujący z Chin " bo taniej" to już inna historia...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

@pinsplash Ja wszystko rozumiem, bo od 30 lat sprowadzam i cle towar.

Dobra gosciu poda cenę z Vatem i cłem, i co dalej.

 

Albo ogłoszenia z samochodami to cena brutto czy netto?

 

oznacz moderatorów

Puch2
#8 Zapaleniec#

Przepisy mówią wyraźne że obowiązek VAT-u spoczywa na firmie (platformie) świadczącej usługi pośrednictwa w sprzedaży więc teoretycznie sprawa rozliczenia VAT-u powinna spoczywać na Allegro i to oni powinni tak zmodyfikować swoją platformę aby każdy produkt którego wysyłka jest z poza UE był objęty VAT-em. Natomiast jeśli tego nie zrobili to przy odbiorze paczki pocztowej możemy opłacić 8,5+ vat lub prawdopodobnie dostaniemy pocztą z UC powiadomienie o konieczności uiszczenia opłaty VAT . @ko_alka  wprowadza w błąd publikując tylko część poprawnej odpowiedzi.

oznacz moderatorów