anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaznaczyłam, ze chce fakture do wysylki. U sprzedawcy jednak nie istnieje taka informacja, dlaczego?

MAMY ROZWIĄZANIE!
anita_95
#8 Zapaleniec#

Zaznaczyłam przy zakupie, że chcę fakturę VAT do przedmiotu. Sprzedawca twierdzi, że u niego w profilu nie ma takiej informacji i nie wystawi mi faktury z wczoraj. 

IMG_20210402_115122.jpg

Screenshot_2021-04-02-11-51-57-741_pl.wp.wppoczta.jpg

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
xyz96
#21 Demiurg#

Zobacz w zakładce Kupione, czy zaznaczyłaś opcję faktury. Jeśli tak, sprzedawca musi Ci ją wystawić. Jeżeli będzie się upierał, otwórz spór i poproś o pomoc Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Zdjęcia niewidoczne dla innych, widzisz je tylko Ty.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Jeżeli przy zakupie zaznaczyłeś że chcesz fakturę i dostałeś e-mail z potwierdzeniem że kupiłaś i tam są dane do faktury to sprzedawca Ci ściemnia lub nie wie gdzie takiej informacji szukać

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

W mailu od allegro ,, kupiłaś ........ ,, są dane ,które otrzymuje sprzedawca . Zweryfikuj proszę . W panelu ,, moje zakupy ,, - szczegoły również sprawdź .

oznacz moderatorów
anita_95
#8 Zapaleniec#

W mailu od allegro dotyczącej kupna tego przedmiotu są również podane dane do faktury

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

przecież wyraźnie widać że Kupujący nie zaznaczył że chce fakturę

 

oznacz moderatorów
piotr12352
#7 Wielbiciel#

Ja 2 raz z rzędu w ciągu ostatniego tygodnia miałem ten sam problem - zawsze miałem zaznaczoną opcję, że chcę fakturę - a ostatnie 2 zakupy przyszły z paragonem i nie jest widoczna informacja, że chciałem fakturę - jakiś błąd chyba jest na allegro!

oznacz moderatorów
anita_95
#8 Zapaleniec#

Sprawa już wyjaśniona. Sprzedawca przyznał się, że była zaznaczona opcja faktury i przeprosił za konsultanta. W rezultacie i tak nie dostałam faktury bo nie wystawiają na osoby fizyczne. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

anita_95  nie wystawiają na osoby fizyczne. ?przecież  to jakaś brednia . Przedsiębirca ma obowiąązek wystawić dokument sprzedaży nie taki jak sam uważa tylko jaki potrzebuje klient . Nie poddawaj się i żądaj wystawienia dokumentu zgodnie z zmówieniem !!!!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@anita_95 Nie znasz się, FV może dostać także osoba fizyczna, sprzedawca mija się z prawdą, więc skoro Ci mówi nieprawdę należy wystawić odpowiedni komentarz albo zwrócić towar, możesz także zażądać FV niech się teraz poci z poprawkami.

oznacz moderatorów
anita_95
#8 Zapaleniec#

@LEW433 wiem, że są wystawiane na osoby fizyczne faktury. Miałam na myśli to, że oni się tak tłumaczyli. Dyskutowalam z nimi, tym bardziej , że fakturę potrzebuje do fundacji a tam paragonów imiennych który mi wystawili nie uznają. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@anita_95  jedyną różnicą pomiędzy pelną f-vat , a f- na osobę fizyczną jest brak NIP-u odbiorcy . Do takiej faktury należy podpiąć paragon fiskalny jeśli sprzedawca posaiada kasę fisk. Ich tłumaczeniue jest bezpodstawne , domagaj się w dyskusji wydania właściwego dokumentu , poproś pracownika allegro o pomoc .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@anita_95 Jak miał być FV to żądaj jej od sprzedawcy, jego problem jak to zrobi.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

anita_95 jedno jeszcze mi przyszło do głowy . Pod miniaturką na stronie oferty są parametry . Tam jest określone czy sprzedawca wystawia F-vat czy nie . Jeśli wystawia to musi się z deklaracji wywiązać bez względu na rodzaj faktury 

oznacz moderatorów
owady
#11 Animator#

@mdrogeria ale jeśli jest firmą to ma obowiązek wystawienia faktury na życzenie klienta. A co tam sobie zaznaczył na aukcji nie ma znaczenia

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

owady a skąd wiesz , że jest firmą ? Po co opcja w formularzu ,, wystawiam F-vat , lub nie ??

oznacz moderatorów
owady
#11 Animator#

@mdrogeria jesli nie jest to nie ma dyskusji.

ale widziałem już w "o sprzedającym" dane firmy, i zaznaczone, że nie wystawia faktury

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

owady firma może być , ale nie koniecznie musi być  płatnikiem VAT

oznacz moderatorów
owady
#11 Animator#

@mdrogeria to wystawia faturę bez VAT, ale wystawia

oznacz moderatorów