anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę zgłosić sprawę na policję, aby otrzymać rekompensatę z POK?

PYRKAYTYT
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

Jestem na Allegro od ponad 2 lat ale po raz pierwszy znalazłem się w sytuacji, gdzie po zgłoszeniu sprawy do Programu Ochrony Kupujących, aby wnioskować o zwrot kosztów zakupionego przedmiotu należy złożyć na Policje Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Mam rozumieć, że bez zgłoszenia sprawy na policję nie ma możliwości otrzymania rekompensaty z POK? Czy Allegro naprawdę uważa, że sprawa takiej wartości jest warta czasu policji? Koszta złożenia sprawy jak i później jej oddalenia (niska szkodliwość) jest niewspółmierna do wartości. 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@PYRKAYTYT Czasem Allegro wymaga zgłoszenia, ale nie w każdym przypadku. Odwołaj się, napisz do Allegro i poproś aby rozpatrzono Twój wniosek bez zgłoszenia, odpowiadając na otrzymane powiadomienie lub pisząc tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b...

Jeżeli to nie pomoże, złóż zawiadomienie. Policja ma obowiązek je przyjąć. W większości przypadków wystarczy do POK sam dokument potwierdzający zgłoszenie, bez względu na to, jak policja zgłoszenie rozpatrzy. Gdyby Ci utrudniano przyjęcie zgłoszenia, wyślij je pocztą, otrzymasz od policji odpowiedź będącą potwierdzeniem zawiadomienia.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PYRKAYTYT czasami prosimy aby zgłosić sprawę na policję, widocznie w Twoim przypadku takie zgłoszenie będzie konieczne, aby rozpatrzyć wniosek. Tutaj znajdziesz informację jak to zrobić, natomiast nie musisz czekać na decyzję organów ścigania, prześlij nam proszę dokument potwierdzający zgłoszenie sprawy na policję, wówczas Twój wniosek będzie rozpatrzony ponownie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów