anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zmiana paczkomatu docelowego przez system allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
ogrodnikkamil
#7 Wielbiciel#

Witam. Nie wiem, dlaczego allegro zmieniło (pewnie w czasie mojego zakupu, którego pewnie nie doczytałem) mój docelowy paczkomat.

Teraz dwie paczki jadą do innego województwa-dopiero przy trzecim zakupie zauważyłem, że coś się allegro popierdaczyło...nie zapamiętało "mojego" paczkomatu jako domyślnego i wybrało zupełnie z innej beczki. :(((((((((((((((((

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Mało prawdopodobne... Piszę na podstawie swoich wysyłek. Ponad 4500 wysyłek paczkomatowych i jakoś nikomu nic nie zmieniło. A tu nagle dwie paczki dziwnym trafem idą gdzie indziej? Musiało być tak wybrane. Raczej innej opcji nie ma. 

oznacz moderatorów
ogrodnikkamil
#7 Wielbiciel#

Mam odebranych około 150 paczek w paczkomacie i nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło.
Musiałbym szukać przecież na mapie i wybrać docelowo gdybym chciał zmienić (tak zrobiłem właśnie przy 3-poprawionym zakupie).
System nie zapamiętał, ja natomiast zakupiłem na pamięć... 😕

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

ogrodnikkamil taki mają finał bezmyślne zakupy .😁

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Allegro niczego nie zapamiętuje. Jak wybierasz paczkomat i finalizujesz transakcję to dyspozycja idzie od razu do Inpost. Dwie przesyłki i dwa razy ten sam błąd ? Serio - mało prawdopodobne, że to błąd. Sam wielokrotnie się naciąłem, że przy zakupach nie zauważyłem, że mam wybrany paczkomat inny w swoim mieście niż ten obok domu, do którego zawsze zamawiam. Trzeba dokładnie sprawdzać na mapie. Pomyłka paczkomatu w swojej miejscowości może być równa z pomyłką paczkomatu w województwie 🙂 🙂

Allegro samo z siebie nie zmienia paczkomatu. To opcja dla klienta. 

oznacz moderatorów
ogrodnikkamil
#7 Wielbiciel#

Dobrze, że allegro i inpost to nie ALI 😄 bo paczki musiałbym z Dubaju ściągać.

oznacz moderatorów
ogrodnikkamil
#7 Wielbiciel#

Widzę u siebie winę-ja podpisałem się pod zakupem (powinienem czytać) ale i tak zły jestem na allegro za tą zmianę.

oznacz moderatorów
ogrodnikkamil
#7 Wielbiciel#

Zauważyłem właśnie, że ostatnio zamawiałem na inny adres (w tym samym powiecie -innej gminie- do którego przypisany jest paczkomat) ale była to przesyłka kurierska i przejrzałem historię (wbrew samemu sobie)-nigdy nie korzystałem z tamtego paczkomatu. 😞

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Sam widzisz, że coś było w adresach "grzebane "   To nie tak, że allegro za Ciebie ustala miejsce paczkomatu. To raczej niemożliwe. Wpadki systemowe są normalnością ale jak wspomniałeś - 2 paczki raz po razie ? Nie. Nierealne. Był po prostu ustawiony taki a nie inny adres. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Myli się każdy, ale nie każdy się do tego przyznaję.

oznacz moderatorów
scoork
#7 Wielbiciel#

Dla Ciebie mało prawdopodobne - dla mnie FAKT!!! Dokładnie to samo zrobiło allegro podczas moich zakupów, więc proponuję na przyszłość powstrzymać się z komentarzem że ktoś tak wybrał. Dodanie nowego paczkomatu do puli potrafi zmienić docelowy paczkomat (samoczynnie - BEZ WYBORU UŻYTKOWNIKA) - w moim przypadku było to raptem 300m, ale mocno się zdziwiłem podczas odbioru, gdy udałem się do paczkomatu (z którego odebrałem ponad 100 paczek) i okazało się że paczka jest w innym / nowo otwartym / paczkomacie. Teraz zawsze wszystko sprawdzam 5 razy wiedząc i przyjmując za pewnik że coś zostało zmienione, a poziom mojego zaufania już osiągnął poziom z czasów afer "kartofla zamiast telefonu" i ciężarówki kupionej za 1/10 (albo 1/100) ceny.
(końcówki oznaczenia paczkomatów to 02A zostało zmienione na 14M)

oznacz moderatorów
auto474
#2 Obserwator#

jest prawdopodobne sam miałem taki przypadek mój docelowy paczkomat miał awarię o czym nie wiedziałem zrobiłem zakupy dostaję informację o odbiorze paczki a tu niespodzianka moja paczka została nadana do najbliższego paczkomatu który mieści się w innym województwie allegro powinno informować że docelowy paczkomat ma awarię i trzeba wybrać inny paczkomat 

oznacz moderatorów
auto474
#2 Obserwator#

jest prawdopodobne sam miałem taki przypadek awaria docelowego wybranego paczkomatu i allegro wysyła dane dla sprzedającego inny paczkomat  

oznacz moderatorów
traxaa
#8 Zapaleniec#

U mnie to samo. Miałem ustawiony paczkomat koło domu. Niczego w Allegro nie zmieniałem i nagle kolejne paczki zaczęły przychodzić do paczkomatu w innej części miasta. Musiałem się naszukać aby odnaleźć ten paczkomat. Na pewno ja nic nie zmieniałem. W Allegro musiała być awaria. 

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@traxaa  Wszystkie paczki są przekierowywane? Sprawdź na mailu/SMSach/aplikacji czy nie dostajesz informacji o możliwym przepełnieniu paczkomatu. Jest też szansa, że paczkomat ma awarię. To system InPostu przekierowuje paczki, nie Allegro. Zawsze możesz na infolinii podpytać czy Twój paczkomat funkcjonuje.

Przekierowanie może nastąpić do najbliższego paczkomatu lub POKu w odległości maksymalnie do 2km od docelowego paczkomatu.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

DarkStoorM POK - i z racji COVID nie obsługują paczek 😁🤣😂

oznacz moderatorów
surecc
#8 Zapaleniec#

Mam podobnie co poprzednicy: allegro prawdopodobnie dodało paczkomat, który jest bliżej mnie. Ja wybierałem zawsze nieco dalszy, ale z automatu czasami wskakuje ten niechciany. Niestety trzeba uważać i na samym końcu zmienić na właściwy. Przyzwyczailiśmy się do wygody, do automatów, ale nie zawsze robią to co byśmy chcieli...

oznacz moderatorów
CZAREKT
#7 Wielbiciel#

Czy udało ci się rozwiązać ten problem? Mam to samo, losowo przy zamawianiu allegro zmienia na inny paczkomat, jak nie zauważę, to trzeba zapylać do innego. Pewnie robi to dla mojego dobra. Ale cały rzad robi wszystko dla mojego dobra i już nie wydalam. Może zablokowanie lokalizacji da efekt?

oznacz moderatorów
surecc
#8 Zapaleniec#

Losowo się to dzieje. Czasami zamawiam 5 razy i sie nie zmienia. A czasami od razu. Nie ma reguły. Jedynie uważać i czytać pozostaje. Ciekawie jest też w **piiip**, gdzie automat wybiera droższe przesyłki. Każdy nas robi w konia, niestety 😞

oznacz moderatorów
komosa12345
#2 Obserwator#

U mnie dziś to identyczna sytuacja allegro sobie samo zmieniło mój paczkomat znpid bloku w Warszawie na jakiś w ŻYRARDOWIE, to już przegięcie, teraz trzecia paczka tam jedzie bo kupiłem z automatu i zrobiłem przelew i teraz bede musiał zapi.... Lać 30 km samochodem 

oznacz moderatorów