anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana terminu wysyłki/ dostawy

MAMY ROZWIĄZANIE!
krzychu5g
#8 Zapaleniec#

Witam jak to jest z tymi przesyłkami Kupuje cos jednego dnia jest napisane ze przesyłka bedzie przykładowo 14-16 stycznia , następnie osoba ktora sprzedaje nie wysyła paczki w terminie a kilka dni poźniej przykładowo 14 tym samym czas dostawy ulega zmianie na stronie allegro przeskakując na 19-21 Tyle ze ja jako kupujący zamówiłem towar gdyz miał przyjsc na czas a teraz bez jakiejkolwiek możliwości zmiany akceptacji nowej daty dostawy czekam i czkam na Je****ną paczkę. 

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35
xyz96
#21 Demiurg#

@krzychu5g Dla Ciebie liczy się czas dostawy podany w momencie zakupu. Ten czas nie może się zmieniać, jeśli się zmieni w aktualnej aukcji sprzedawcy, zmiana dotyczy tylko następnych kupujących. Swój czas dostawy masz w zakładce Kupione. Jeżeli sprzedawca nie dostarcza paczki w terminie, możesz odstąpić od umowy.

oznacz moderatorów
krzychu5g
#8 Zapaleniec#

#21 Demiurg# W momencie zakupu w zakładce kupione czas dostawy był zaplanowany na 14-16 stycznia Paczka została wygenerowana w systemie i w sumie na tej podstawie została obliczona data dostawy z tym wyjątkiem ze po 3 dniach Paczka zmieniła status z utworzonej zdaje sie na przygotowaną do odbioru i wtedy zmienił sie termin dostawy w zakładce kupione na 18-21 stycznia . 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To jakiś cyrk. W momencie zakupu masz w zakładce Dostawa podany termin dostawy i to są warunki umowy. Jeśli czas dostawy z momentu zakupu został przekroczony i nie chcesz czekać, odstąp od umowy na podstawie art. 5431 Kc i domagaj się niezwłocznego zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów
krzychu5g
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak sie stało. Dzieki za odpowiedzi. Masz racje cyrk kupujesz sprzedający robi co chce na allegro nie ma nic aby to zgłosic tez mają gdzieś a tracą kupujący. Pozdrawiam. 

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@krzychu5g czas dostawy ustala Allegro na podstawie pobożnych życzeń, sprzedający nie ma na to wpływu. Jedyne co zależy od sprzedającego, to czas wysyłki. Jeżeli nie wysłał w terminie oznaczonym w ofercie, to wtedy możesz mieć pretensje do sprzedawcy.🙂

oznacz moderatorów
krzychu5g
#8 Zapaleniec#

To chyba wynika z tego co napisałem 😉 A czytając regulamin to sprzedający ma wpływ na czas przesyłki Określa ze przed sprzedażą ile produktów w jakim terminie zobowiązuje sie wysłąc i na tej podstawie allegro podaje czas dostawy. Poczytaj w regulaminie. 

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@krzychu5g to jest przewidywany czas dostawy bo nikt Ci nie zagwarantuje za przewoźnika kiedy dojdzie i jest podawany/wyliczany orientacyjnie przez allegro poniżej stanowisko allegro opublikowane na forum kiedyś tam 🙂

czs.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
krzychu5g
#8 Zapaleniec#

Jej no niby tak ale sprzedający ma czas realizacji zamowienia wyslania itp. Skoro czas dostawy ulega zmianie dzieje sie to w dzien roboczy gdzie w opcjach dostawy jest wysyłka 48 h a po takim czasie paczka zostaje dopiero nadana To ewidentnie zaniedbanie sprzedającego.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Żaden czas dostawy PO ZAKUPIE nie może się zmieniać. Obowiązuje czas dostawy podany na aukcji W CHWILI ZAKUPU. Jeśli ten czas się zmienia, tak jak piszesz, to jest jakaś kombinacja, wprowadzanie w błąd. Obowiązują warunki umowy Z CHWILI ZAKUPU!

Czas wysyłki to co innego. On też jest podany w zakładce Dostawa w chwili zakupu.

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@xyz96 Czas dostawy nie jest elementem umowy między stronami, bo jest parametrem dopisywanym przez allegro, a jak wiesz allegro nie jest stroną transakcji. Tylko czas wysyłki jest wiążący.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To nie jest prawda. Treść oferty ze wszystkimi jej elementami jest umową pomiędzy kupującym a sprzedającym.

Zwłaszcza tak istotne parametry jak cena, czas wysyłki i czas dostarczenia. Po przekroczeniu czasu dostawy można z tego powodu odstąpić od umowy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@krzychu5g tak ale prawdziwy czas wysyłki podany jest w zakładce u mnie jest to 3 dni robocze a allegro wyświetla klientom że wysyłam 24h dostawa we wtorek gdzie ja mogę zgodnie z tym co podałem nadać paczkę w środę i już się gryzą dwa terminy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
krzychu5g
#8 Zapaleniec#

Trochę to dziwne wszystko Przez wiele lat korzystałem z **piiip** nigdy nie było takich problemów. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@krzychu5g masz przykładową aukcję jak allegro wprowadza w błąd, temat wałkowany od kiedy to wprowadzili 😞 porównaj dwa zdjęcia i gdzie jest czas dostawy wprowadzony przez sprzedawcę 😞

kot.jpg

Zobacz na samym dole gdzie jest czas 3 dni 😞

kor1.jpg

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
krzychu5g
#8 Zapaleniec#

NIe no tak masz racje Allegro wprowadz w bład ale jest sprostowanie na dole Wiec wszystko niby jasne Ja u swojego kupującego nie widziałem takiej adnotacji.

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@krzychu5g Nie daj się choć tutaj wprowadzić w błąd. Ty pisałeś na samym początku o czasie DOSTAWY, czy czasie WYSYŁKI? To nie to samo. Czas DOSTAWY nie może się zmieniać.

Czas wysyłki podawany przez Allegro jest czasem średnim, w jakim dany sprzedawca wysyła towar. Wielu sprzedawców pisze, że wysyła w 3 dni, a w rzeczywistości wysyłają w 1 dzień - dlatego tak to wygląda w zakładce.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@krzychu5g no chyba że sprzedawca nie nadał w zadeklarowanym przez siebie czasie ( nie myl z przewidywana dostawą allegro ) to jego wina i masz prawo odstąpić od umowy i ocenić sprzedawcę 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@krzychu5g dla sprzedającego wiążący jest czas wysyłki, tylko na to ma wpływ. Niedotrzymanie tego terminu jest równoznaczne z niewywiązaniem się z umowy. 

oznacz moderatorów
krzychu5g
#8 Zapaleniec#

Ja juz wszystko wiem. Dzieki za udział z rozmowie Pozdrawiam wszystkich i milego dnia 🙂 

oznacz moderatorów