anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

Idź do rozwiązania
domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
97 ODPOWIEDZI 97
Client:44052296
#17 Koryfeusz#

Może ktoś przez przypadek dodał Twój nick do CL. Albo jak to mówię  "MĄDRY ma szczęście" i trafiłeś na jakiegoś sprzedawce któremu zalazłeś za skore.

oznacz moderatorów
vonNogay
#14 Krzewiciel#

@Adnaruk Sprzedawcy dzielą się nickami uzytkowników, którzy zaniżają oceny, albo subiektywnie wg kogoś są problematycznymi kupującymi. Możesz więc trafić na czarną listę sprzedawcy, z którym nie miałeś do czynienia. Sprzedawcy robiąc to działają wbrew swoim interesom - bo Allegro z powodu tych nadużyć niedługo tę opcję w ogóle usunie (stawiam dolary przeciwko orzechom, że stanie się to w ciągu najbliższych 2 lat) i nie będzie można zablokować użytkowników, którzy naprawdę powinni tam trafić.

---------------
oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@Adnaruk poprzyj pomysł całkowitej likwidacji czarnej listy kupujących https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/likwidacja-czarnej-listy-kup... 

a odpowiedź na pytanie jak trafiłeś na listę "trudnych klientów" jest prosta - [edycja] wymieniają się swoimi czarnymi listami w internecie przy okazji oczerniając kupujących . jest to całkowicie niezgodne z regulaminem allegro i co najmniej wątpliwe prawnie , ale allegro nic sobie z tego nie robi i jeszcze ułatwia [edycja] ten nielegalny proceder dając im do ręki blacklist management w api .

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
Adnaruk
#8 Zapaleniec#

Co do wymiany listy - teraz to sprawdziłem na własnej skórze. Postanowiłem w innym sklepie dokonać zakupu i ten sam problem - czyli czarna lista. Wskutek tego przypomniała mi się jedna transakcja z przeszłości, która w 99 % była przyczyną tego, że trafiłem na czarną listę. Dawno temu kupowałem film pt. Układ zamknięty - przy zakupie nie doczytałem, że wysyłka jest dopiero wtedy i wtedy - czyli po premierze DVD. Po tygodniu nakładłem im w mailu ile wlazło. Po mojej refleksji, że błąd leży po mojej stronie (czyli doczytaniu w aukcji, że termin wysyłki jest opóźniony) - wysłałem przeprosiny...tak sobie teraz myślę, że pewnie temu trafiłem na czarną listę, która jak mówisz jest rozsyłana - ale dziwię się w jakim sensie to czynią ?

No cóż...nie mój cyrk , nie moje małpy.

oznacz moderatorów
Adnaruk
#8 Zapaleniec#

Sprawdziłem w pozostałych (6) sklepach i w pięciu zmowa czarnolistowa.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Adnaruk A może po prostu wszystkie te konta należą do jednego sprzedającego?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Adnaruk
#8 Zapaleniec#

Też to brałem pod  uwagę jednak jest dla mnie niesmak, że płacę za coś ( smart) a nie mogę z tego korzystać. Akurat w tej aukcji ta pozycja jest dostępna tylko w sześciu ofertach - z czego w 5 mam bana. Ban jeżeli już powinien być to tylko u jednego sprzedawcy, no ale cóż...Allegro wysłało napomnienie, z którego sprzedawca pewnie nic sobie nie zrobi ( lotto mi to) ale słowem nie zająknie się na temat tego, że usługa Smart nie jest w pełni realizowana.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@Adnaruk To są skutki brak szacunku do pracy sprzedawców  przez wystawienie "subiektywnych" ocen.

Nikt nie płaci sprzedawcom za użeranie ze rożnego maści kombinatorami , krętaczami oraz "wysokiego lotu intelektualistami."

Czarna lista to ich właściwe miejsce.

oznacz moderatorów
br.
#16 Inspirator#

@aragil  "To są skutki brak szacunku do pracy sprzedawców ..."

Zapomniałeś napisać:  do ciężkiej pracy..  albo: wytężonej pracy sprzedawców..

Na pewno  zabrzmiało by to bardziej  "na czasie".

Można było napisać jeszcze:  Bardzo dobre oceny im się po prostu należały!...

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

br. Dla mnie osoba nie wykazująca szacunku do pracy innej osoby jest warta mniej niż ZERO, niezależnie od rodzaju pracy, zrozumiałeś proszę Pana?

oznacz moderatorów
br.
#16 Inspirator#

@aragil  Zrozumiałem,  zrozumiałem...

Rozumiem że  tylko sprzedający bardzo ciężko pracują, ot tacy wolontariusze, należy im się szacuneczek  o pieniądzach zapomnijmy... 

A na poważnie: powinna być również  czarna lista sprzedających,  byłoby sprawiedliwie, czy nie tak?  Bo niektórzy coś  kiepsko pracują, zdarzają im się wpadki, oj zdarzają...

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

br. Proszę czytać ze zrozumieniem -"niezależnie od rodzaju pracy".

Co do czarnej listy sprzedających jestem za, chociaż są liczne żale od kupujących które  wystawili negatywna ocenę o sprzedawcę ,zostali dodane na CL jednak  nadal chcą robić u niego zakupy.😄

oznacz moderatorów
br.
#16 Inspirator#

@aragil  "Proszę czytać ze zrozumieniem..."

Staram się  czytać bez zrozumienia,  nie chcę  być zaliczonym do  "Intelektualistów"  - proszę pana...

oznacz moderatorów
Adnaruk
#8 Zapaleniec#

Przepraszam, że wtrącę się po raz kolejny.

 

W moim przypadku jest mi to OBOJĘTNE, że sprzedający, który obraził się po moim mailu i, który nie przyjął później przeprosin ( za co jest ban) , jednak NIE jest mi OBOJĘTNE, że on po prostu "handluje" moimi danymi.

Chciałem kupić towar, który jest tylko dostępny na 6 aukcjach. Wśród tych sześciu sprzedających, jest jedna firma, która mi dała bana kilka lat za brzydkiego maila ( dowiedziałem się dopiero później jak sprawdzałem wszystkie oferty). Finalizując zakup u sprzedawcy, u którego jestem pierwszy raz, dowiaduje się, że jestem na czarnej liście.

Dopiero po jednym wpisie na społeczności zacząłem sprawdzać pozostałe aukcje. Okazało się, że wśród tych pięciu są cztery sklepy, gdzie w ogóle nie kupowałem ani raz w życiu.

oznacz moderatorów
Adnaruk
#8 Zapaleniec#

Tak na marginesie - w moim przypadku - był to mail, w którym brzydko napisałem do sprzedawcy - moja wina, moja wina - po prostu nie doczytałem, że wysyłka będzie później. Mój błąd, za który w następnym mailu przeprosiłem. Tyle tytułem wyjaśnienia.

Wziąłem to na klatę, że ktoś nie chce mnie obsługiwać...jego prawo, ale jakim prawem na sześć ofert - 5 jest dla mnie niedostępnych - tym bardziej, że na setki zakupów oddałem 3 czy 4 produkty i za wszystkie płaciłem od razu z góry.

Nawet gdybym był pieniaczem to i tak nadal mam prawo do korzystania z programu Smart w pełnej okazałości..

oznacz moderatorów
br.
#16 Inspirator#

@aragil  "Nikt nie płaci sprzedawcom za użeranie ze rożnego maści kombinatorami , krętaczami oraz "wysokiego lotu intelektualistami."

Ja też uważam że  wszelkiej maści  intelektualiści  i inne  wykształciuchy  powinny mieć zakaz korzystania z Allegro.  Od razu podczas  rejestracji powinien być  test  IQ i element niepożądany powinien być na wstępie eliminowany.

Czy Ty może  Kościół Wiecznego Ognia  reprezentujesz?

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

br. Czy masz jakież wewnętrzne kompleksy antykościelne?

Czy jesteś taki śmiały tez w przypadku innych religii?

oznacz moderatorów
StarCars_
#7 Wielbiciel#

Sprzedający nie może zmienić adresu w przesyłce "allegro inpost". Można zmienić tylko numer telefonu. W przypadku paczkomatów można zmienić paczkomat, w przypadku mini paczek i kuriera można ruszyć tylko numer telefonu. Jedyna opcja, żeby sprzedający zmienił adres to wygenerowanie całkiem nowej przesyłki, która już siłą rzeczy nie podchodzi pod smarta. Druga opcja to musisz kupić jeszcze raz ale wybrać dobry adres. System jest walnięty pod tym względem.

oznacz moderatorów
domkar04
#12 Orędownik#

Dokonując transakcji, akceptujesz także koszt wysyłki. Jeżeli jest on dla ciebie za wysoki, po prostu nie dokonujesz zakupu. Ale najwyraźniej go akceptujesz, skoro opłaciłeś transakcję i chcesz jeszcze zrobić ponowne zakupy. Tylko dlaczego w takim razie obniżasz ocenę?

oznacz moderatorów
vonNogay
#14 Krzewiciel#

@domkar04 

Ma prawo obniżyć ocenę, bo nie jest to ocena zgodności kosztów wysyłki z cennikiem przewoźnika, tylko subiektywna ocena wysokości kosztów przesyłki. Kupujący moze ocenić, że ten koszt jest za wysoki nawet jeśli będzie to 1 zł. (tylko darmowa wysyłka to uczciwa cena i wtedy jest z automatu "5")

Inna sprawa, że ocena kosztów wysyłki to opcja **piiip**yczna. Równie dobrze mogłaby być opcja "koszt towaru" i kupujący w skali od 1 do 5 oceniałby czy cena była OK, czy też może przepłacił. Ale skoro taka opcja (jaka głupia by nie była) istnieje to kupujący może a nawet musi (bo inaczej nie wystawi komentarza) ocenić..

---------------
oznacz moderatorów