anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
92 ODPOWIEDZI 92

BDU_TM
#8 Zapaleniec#

Tak wiem, kupujący ma zawsze rację. Panie br. miałem również i takie oferty gdzie podniosłem cenę o 5 zł i darmowa wysyłka dla wszystkich i co, i nic. Cena z wysyłką 15 zł Pół roku sprzedaż 0 szt. Za to ten sam towar z kosztami wysyłki 10zł +8,99 zł sprzedawał się a później obniżone oceny za wysyłkę. Dla uzmysłowienia, to miałem wtedy ogromną ilość asortymentu całe 9 pozycji. Więc niech mi Pan nie pisze o ociężałości umysłowej.

oznacz moderatorów

aragil
#14 Krzewiciel#

@br. "kupił  przedmiot za 3 zł  ma prawo oczekiwać że  sprzedający nie będzie tworzył absurdów i znajdzie sposób na obniżenie kosztów wysyłki".

Proszę o podanie postawy prawnej.

oznacz moderatorów

br.
#16 Inspirator#

@aragil  Dowcipne .. 🤣.   A ja poproszę o podanie podstawy prawnej że ziemia jest płaska, albo kulista, zresztą  wszystko jedno jaka,  ale poproszę o podstawę prawną.

@BDU_TM  To tak bywa  jeśli się oskarża  innych o  nierozumienie. Wiadomo  zawsze szuka się  winnych  własnych  kłopotów nie u siebie lecz obok, u innych.

Przykro mi jeśli ktoś poczuł się dotknięty moimi uwagami, przepraszam.  Szcześliwych Świąt życzę,  szczęśliwych tych ostatnich kilku  świątecznych godzin.

oznacz moderatorów

BDU_TM
#8 Zapaleniec#

Kupujący, który wybrał dostawę np. za 8,99 i tyle za nią zapłacił nie powinien obniżać oceny bo mu się wydaje, że można taniej. Sprzedawca i tak dokłada do tej przesyłki co najmniej 2 zł. Skoro kupujący zaznacza niższą ocenę, to wyświetla się, że sprzedający zawyżył cenę wysyłki, czyli na tym zarobił nieuczciwie zawyżając cenę wysyłki. A to już jest pomówienie. Stąd moje oskarżenie o "nierozumienie" wyświetlających się komunikatów. Przecież zaakceptował cenę towaru i koszty wysyłki.

Rozumiem jeśli kupujący zapłacił np: 30 zł za wysyłkę a rzeczywiste koszty były znacznie niższe to sprzedającemu należy się obniżenie oceny. Ale w przeciwnym przypadku to jest to złośliwość ze strony kupującego.

Jeśli jest więcej takich co im się "wydaje" to sprzedający traci tytuł super sprzedawcy a w dalszej kolejności możliwość oferowania darmowej wysyłki smart.  Pozdrawiam i życzę  wszystkiego najlepszego w tych trudnych dla nas czasach.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. ""Szanowny pan kupujący" który kupił  przedmiot za 3 zł  ma prawo oczekiwać że  sprzedający nie będzie tworzył absurdów i znajdzie sposób na obniżenie kosztów wysyłki.  Tylko tyle i aż tyle. Może  na przykład  sprzedać za 12 zł z darmową wysyłką." - czy przypadkiem 3 + 8,99 to nie jest tyle samo co 12 + 0 (z różnicą jednego grosza)?😁
Ale ja tam w sumie nie wiem, ja matmy uczyłem się w innych czasach😏

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

br.
#16 Inspirator#

@Knowhere  Hmmm...  czy w tamtych czasach nie uczyli zaokrąglania kwot?

A w przykładzie jak pamiętam nie rozchodziło się o wysokość kosztu przesyłki, lecz o zlikwidowanie problemu poprzez  całkowite zlikwidowanie kosztu przesyłki.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. Czy się zaokrągli, czy nie zaokrągli, to i tak w praktyce wychodzi 12 zł, więc taki trudny "klient" przyczepi się wtedy tego, że cena towaru za wysoka😏

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

andrew1919
#9 Pomysłodawca#

To sam zobie zadaj pytanie Po co chcesz u niego kupowac kolejny raz u niego skoro ma dla Ciebie za drogie przesyłki. Kup u tego gdzie ma tańsze i po problemie.

oznacz moderatorów

aragil
#14 Krzewiciel#

andrew1919 Pewne ma w summę(towar+ wysyłka) najtaniej.😄

oznacz moderatorów

Ta_ni
#7 Wielbiciel#

Dla mnie żeby komuś dać gwiazdkę za wysyłkę i jej koszt to trzeba być nienormalnym. Przecież wysyłkę i jej koszt ustala przewoźnik...

oznacz moderatorów

andrew1919
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie !! Kupujący myślą, że sprzedający chce jeszcze na wysyłce zarobić i dlatego oceniają tak nisko a co on ma do kosztów to nie on je reguluje ! Na przełomie 3 miesięcy koszty kuriera DHL przy miesięcznej ilości paczek około 600 ceny wzrosły o 3 zł !! Jak ktoś kupuje to akceptuje te koszty zatem ocena kosztów wysyłki powinna być wyłączona bo kupujący najczęściej obniżają na tym bardzo mocno ocenę krzywdząc tym samym sprzedającego i to celowo !!

Sprzedający zablokował i według mnie nie zrobił nic złego już wiadomo, że przy kolejnej transakcji kupujący zrobi to samo zatem po co ma się użerać i denerwować za "parę groszy" i później walczyć miesiąc na odbudowanie standardu.

oznacz moderatorów

bike-R-
#8 Zapaleniec#

Czy przed zakupem nie wiedziałeś ile zapłacisz za wysyłkę?

oznacz moderatorów

matu122
#1 Nowicjusz#

Tak trzeba eliminować czarne owce.😁

oznacz moderatorów