anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot a numer konta

MAMY ROZWIĄZANIE!
Baron9525
#7 Wielbiciel#

Witam

Mam w planach zwrócić produkt zakupiony opcją kurierem za pobraniem, czy mogę wpisać w opcji zwrotu przelewem bankowym numer konta oraz imię i nazwisko członka rodziny czy jestem zmuszony w takiej sytuacji założyć na szybko sobie konto bankowe pod swoje imię ?

Konta allegro nie mam potwierdzonego, nie mam nigdzie wpisanych tych danych.

Czy sklep bez problemu zwróci pieniądze na konto, które podam? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
LEW433
#21 Demiurg#

Tak zwróci na konto które podasz. Dobrze byłoby pogadać ze sprzedającym, ale nie ma z tym problemu.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Baron9525 
Skontaktuj się w tej sprawie ze Sprzedającym - bo ma on prawo odmówić zwrotu środków osobie trzeciej. A podanie w przelewie Twoich danych i numeru konta należącego nie do Ciebie ale do Twojego krewnego może spowodować wstrzymanie (i zwrot) przelewu przez bank.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Baron9525
#7 Wielbiciel#

Czyli mam teraz dwie sprzeczne odpowiedzi

Porozmawiam w takim razie ze sklepem, jeśli będę musiał założę konto bankowe na siebie pod swoje imię.

Ogólnie konto allegro jest na mnie a konto bankowe jest na rodzica, tak to wygląda. Nie posiadam typowo swojego, bo po prostu nie potrzebowałem.

Nie aktywowałem konta allegro, więc tych, danych nigdzie nie ma.

O to cała filozofia.

Dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Baron9525 
Jeżeli Sprzedawca zgodzi się na wysłanie środków za odstąpienie przez Ciebie od Umowy dane innej osoby - to ani Allegro, ani Ciebie nic więcej nie powinno obchodzić.
Jednak w przypadku gdyby Sprzedawcę ktoś chciał skontrolować (np. Urząd Skarbowy) to powinien on mieć jakąś "podkładkę" na odliczenie sobie naliczonych przy sprzedaży podatków.
W przeciwnym razie mógłby on zwracać kasę na konto swojego krewnego deklarując, że do transakcji z Klientami nie doszło i korygując sobie tylko na tej podstawie podatki do zapłaty.
Dlatego ostrożny Sprzedawca może (nie musi) odmówić zwrotu osobie trzeciej.
Rozwiązaniem jest zwrot środków w gotówce przekazem pocztowym na adres Kupującego.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Baron9525 W formularzu zwrotu możesz wpisać dowolne konto bankowe, nie musi to być Twoje konto. Sprzedawca będzie to miał na piśmie i bez problemu zwróci pieniądze. 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

możesz wpisać dowolne konto bankowe, nie musi to być Twoje konto

Formularz Allegro przyjmie (prawie) wszystko. Bank - niekoniecznie.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów