anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot farby

MAMY ROZWIĄZANIE!
Adramel
#10 Popularyzator#

Sprzedawca wystawił na sprzedaż farbę, w dopiskiem że farbę za dopłatą można barwić. Nie skorzystałem z tego, kupiłem tak jak wystawił na Smart Kup Teraz. Kupiłem jedną farbę na zapas. Nie sprawdziłem dokładnie przed zakupem, ale teraz widzę że czas na zwrot jest 0 dni.
Farba była wystawione przez sprzedającego jako normalna sprzedaż, nie na moje zamówienie. Znalazłem pasujący mi kolor i go kupiłem nie rozmawiając wcześniej ze sprzedawcą.
Czy sprzedawca ma prawo odmówić mi prawa zwrotu mówiąc że to była farba którą zrobił specjalnie dla mnie?
https://allegro.pl/oferta/tikkurila-optiva-matt-5-lateksowa-9l-ncs-s-1000-n-11335625708

Sam zwrot udało się wyklikać (mam nr zwrotu i kod do paczkomatu) ale pojawił się komunikat "rzeczy wyprodukowane na indywidualne zamówienie kupującego, według jego wytycznych – na przykład koszulka z zaprojektowanym przez kupującego nadrukiem nie mogą być zwracane"
Sprzedawca dziś do mnie zadzwonił mówić że nie przyjmie zwrotu bo sprzedawca twierdzi że miesza kolory na zamówienie klienta.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
LEW433
#21 Demiurg#

@Adramel Jeżeli na twoje indywidualne zamówienie i taka była oferta, to ma prawo nie przymocować zwrotu bez podania przyczyny. Ja bym się jednak zastanowił czy ta oferta jest zgodna z tym że jest robiona na indywidualne zamówienie, niczego w opisie nie takiego, otwórz dyskusje ze sprzedającym, opisz sytuacje, uzasadnij, ma 24 godz. na odpowiedź, po tym czasie masz prawo poprosić Allegro o pomoc: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

Przeczytaj co napisałem. Nie kontaktowałem się wcześniej że sprzedawcą. Kupiłem to co wystawił na aukcji. Znalazłem tę ofertę i kupiłem. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Wprowadzasz w błąd. To nie była produkcja według specyfikacji, wzoru KUPUJĄCEGO. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 A ty nie będziesz notorycznie wprowadzał tu w błąd i kopiował cudzych postów, wklejając je jak własne. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Adramel otrzymałeś prawidłową informację , w ofercie nie ma udostępnionych zwrotów .

oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

Na jakiej podstawie?

Nawet w treści oferty nie ma nic że to na indywidualne zamówienie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Adramel To nie ma znaczenia, że sprzedawca nie udostępnił zwrotu. Jeśli zrobił to bezprawnie, masz mimo to prawo do zwrotu. Otwórz Dyskusję. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Adramel Jeżeli to był standardowy produkt, który nie był wykonany według Twojej specyfikacji, według Twojego wzoru, Twojego projektu, masz pełne prawo do zwrotu. Nie miałbyś prawa wtedy, gdyby sprzedawca wystawił na przykład farbę białą, a Ty poprosiłbyś o zabarwienie jej na kolor żółty według Twojej specyfikacji, czyli gdybyś przesłał sprzedającemu swój wzór koloru. Gdyby sprzedawca stwarzał Ci problem ze zwrotem, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś w niej o pomoc Allegro.

Nie ma znaczenia, że towar jest produkowany dopiero po złożeniu zamówienia. Jeśli jest produkowany według specyfikacji sprzedawcy, jeśli na aukcji były podane wzory dostępnych kolorów, masz prawo do zwrotu. 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Adramel Cześć. Na tym koncie nie widzę żadnego zamówienia od tego sprzedającego - czy zakupu dokonywałeś na innym koncie?

Skonsultuję tę sprawę z działem prawnym i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

Tak, zakupu dokonała moje partnerka z konta pral****B

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Adramel Wskazana przez Ciebie oferta narusza regulamin. Supersprzedawca odmawia prawa do zwrotu standardowego produktu, który nie jest wykonany według specyfikacji kupującego. 

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Wiesz jak powstaje farba wg koloru z palety?

Do standardowej bazy dodaje się barwników w ilości wymaganej do stworzenia danego koloru z palety. Jeśli klient wybiera dany kolor z palety to przekazuje sprzedawcy specyfikację wg której ten miesza farbę. To nie jest farba gotowa typu "niebieskie lato", "zielony groszek" itp.

To jest specyfikacja kupującego - kolor wybrany z palety.

Idź do Castoramy - wymieszaj farbę w danym kolorze z palety i spróbuj dokonać zwrotu. Powodzenia!

oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

Nic nie wybieram. To jest oferta z gotową farbą:
Kolor: NCS S 1000-N

Nie wybierałem koloru z palety, wybrałem gotową ofertę. Z mojego punktu widzenie to była gotowa farba 1000-N

Sprawdź tę ofertę, tam jest tylko dopisane że MOGĘ wybrać inny kolor za dopłatą. Nie wybierałem innego koloru, nie dopłacałem, kupiłem to co oferował sprzedawca.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nawet gdybyś zażyczył sobie inny kolor, ale ze wzorów oferowanych przez sprzedawcę, miałbyś prawo do zwrotu. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@atechnik_sklep Oczywiście błędna informacja. Kolor dostępny na aukcji nie jest kolorem zaprojektowanym przez kupującego. Kupujący wybiera kolor z oferowanych przez sprzedawcę. Towar jak najbardziej można zwrócić. 

Prosty przykład z koszulkami. Sprzedawca wystawia koszulkę i pokazuje wzory nadruku, które można sobie wybrać na tę koszulkę. Towar podlega zwrotowi. Kupujący sam sobie projektuje nadruk, który na koszulkę nanosi sprzedawca. Towar nie podlega zwrotowi. 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Adramel Otrzymałam odpowiedź: jeżeli wybrałeś kolor dostępny w ofercie, to nie można nazwać tego produktem nieprefabrykowanym, wykonanym pod indywidualne zamówienie. Wobec tego to wyłączenie nie jest zasadne. Możesz otworzyć Dyskusję: https://allegro.pl/dyskusje/nowa 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Adramel cyt.,,Znalazłem pasujący mi kolor ,, czyli co ? ...wskazałeś sprzedawcy kolor ,który Ci pasuje , a on wykonał go dla Ciebie używając mięszalnika... czego jeszcze oczekujesz ??

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Niech go sobie sprzedawca wykonuje jak chce, kiedy chce. To był kolor dostępny na aukcji. Kupujący nie wskazał żadnego swojego koloru, tylko wybrał farbę w kolorze dostępnym w ofercie. 

oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

Nie. Nie wskazywałem koloru. Nie kontaktowałem się przed zakupem ze sprzedawcą. Znalazłem ofertę sprzedaży z farbą o kolorze który mi odpowiadał. Kupiłem to co oferował sprzedawca. 
Czytałeś całość tego co napisałem, czy tylko pierwsze zdanie?

oznacz moderatorów