anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy otrzymam zwrot kosztów przesyłki?

kosiareczka_2009
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

Zwracam zakup przy którym tez płaciłem za przesyłkę. Korzystając z funkcji zwrotu wyliczyło mi kwotę zwrotu równą kwocie samego przedmiotu. Czy kwote przesyłki powinien zwrócić mi sprzedający sam? Czy odbywa sie to jakoś systemowo? Czy powiniennem w tym celu upomnieć sprzedającego na przykład po przez dyskusje?

Pozdrawiam

Paweł

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Client:44052296
#21 Demiurg#

@kosiareczka_2009  a to był zwrot konsumencki czy reklamacja?

Jak zwrot konsumencki to koszt zwrotu jest po Twojej stronie. Jeżeli reklamacja to sprzedawca powinien zwrócić Ci również koszt odesłania.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kosiareczka_2009 Formularz zwrotu tak działa, czyli nie są uwzględniane koszty wysyłki, ale sprzedawca ma obowiązek zwrócić Ci cenę przedmiotu + koszt wysyłki, więc to zrobi. Dopiero gdyby okazało się, że jednak nie zwrócił, rozpocznij Dyskusję.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kosiareczka_2009 
Sprzedawca powinien (w przypadku odstąpienia przez Kupującego od Umowy z Art. 27 UoPK) zwrócić także koszt najtańszej opcji dostawy w tej ofercie
Jeżeli wybrana przez Ciebie opcja dostawy była najtańszą otrzymasz również pełen zwrot kosztów dostawy. Jeżeli nie była najtańszą: otrzymasz mniej (lub nic - z zapłaconych kosztów dostawy - gdy w tej ofercie dostępna była darmowa dostawa, której nie wybrałaś).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów