anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot od firmy, laptop niezgodny z opisem opis wskazuje na niegodność Sprzęt nowy a UŻYWANY

sklep_kamo
#8 Zapaleniec#

#zwrotodfirmy #niezgodnyzopisem #laptopnowyaużywany 

prowadzę dg, kupiłam laptopa na aukcji ,  OPIS : "Sprzęt nowy, nieużywany, wyprzedażowy. Nie jest to jednak produkt fabrycznie nowy i fabrycznie zapakowany. Pochodzi z nadwyżek magazynowych i może posiadać drobne ryski na częściach roboczych obudowy, powstałe w wyniku przepakowania lub ekspozycji "
niestety nie dość że otrzymałam sprzęt innej marki (kupiłam Lenovo, wysłali Toshiba )  to sprzęt był ewidentnie używany, obudowa zniszczona, ślady po klejach detergentach, na pewno nie jest powystawowy,  nie jest to sprzęt zgodny z opisem, założyłam dyskusję,  jednak sprzedawca się zasłania ze jako firma nie mogę zwrócić, ale towar jest niezgdodny z opisem, jak to uratować, nie chcę utopić w stary używany sprzed 1400 zł, ich komentarze świadczą o tym, że nie jestem pierwsza (niestety czytałam dopiero teraz ), i niestety najczęściej robią to firmom bo nie mamy takich praw jak konsumenci. potrzebuje pomocy, teraz sprzedawca pisze, że wyślę właściwego laptopa niestety w korespondencji email mam : Tak naprawdę wysłaliśmy Pani laptopa o kilkaset zł droższy w tej samej cenie. Wysyłając tego Lenovo traci Pani na wydajności oraz jakości wykonania. Laptop kupiony na allegro jest bardzo delikatny, plastiki same z siebie się niszczą i stan tego laptopa jest dużo gorszy niż otrzymany laptop Toshiba.  czyli jak otrzymam lenovo będzie jeszcze gorszy a w opisie ze ma być NOWY, powystawowy  CZY TAK MOZNA ?????  potrzebuję pomocy, sama jestem uczciwym sprzedawcą na allegro, handluję juz 9 lat i pierwszy raz mam taki problem jako kupująca, czy po wszystkim mogę skorzystać z POK czy jak mi wyślą tego starego laptopa to już zamknie mi się ta droga ?????  na razie nie chcę by cokolwiek mi wysyłali dyskusja trwa, ale co będzie jak po prostu wyślą mi laptopa ? mogę nie odebrać przesyłki ??  

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

xyz96
#21 Demiurg#

@sklep_kamo W Dyskusji nie powołuj się na zwrot, tylko na reklamację ze względu na niezgodność z opisem i na wady towaru. Poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Proś go o pomoc po każdej wypowiedzi sprzedawcy. 

Nie zamykaj Dyskusji przed rozwiązaniem problemu. Jeżeli będzie to trwało zbyt długo, po minimum 14 dniach od założenia Dyskusji zakończ ją jako nierozwiązaną i złóż wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Masz szansę na odzyskanie całej wpłaty. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. 

oznacz moderatorów

sklep_kamo
#8 Zapaleniec#

czy przy reklamacji MOGĘ Otrzymac zwrot środków   ? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sklep_kamo Tak, możesz otrzymać zwrot środków. Jeśli ponownie wyślą Ci towar niezgodny z opisem, po raz kolejny reklamuj. Nie zamykaj Dyskusji. 

Na Allegro nikt nikogo nie może oszukiwać. Masz Dyskusję, pomoc Allegro i POK. 

oznacz moderatorów

sklep_kamo
#8 Zapaleniec#

sprzedawca twierdzi ze to jak najbardziej powystawowy produkt , szkoda, że tu zdjęć nie można załączyć .  i masa komenatrzy od kupujących  jako firma które jak ja zostały oszukane 

oznacz moderatorów

sklep_kamo
#8 Zapaleniec#

 prosze o Pomoc, 

 

 pracownik allegro się wypowiedział 😞  
co dalej 



Przykro mi w związku z zaistniałym problemem z urządzeniem. sklep_kamo zakupiła laptop nowy, a otrzymała używany, do tego inny model niż wskazany w ofercie. W tym momencie kupująca może skorzystać z reklamacji z tytułu rękojmi. Owszem została ona wyłączona dla przedsiębiorców, ale wyłączenie nie będzie skuteczne, jeśli wady towaru (laptop używany, inny model) zostały przez sprzedawcę zatajone. sklep_kamo oczekuje odstąpienia od umowy z uwagi na istotne wady i zwrot pieniędzy.

Sprzedawca zgodnie z przepisami może przy pierwszej reklamacji odrzucić to roszczenie na rzecz wymiany.
aloplaptopy, proszę o wskazanie dalszych kroków w procesie reklamacji, a następnie przedstawienie decyzji.  


wiadomo, że oni nie zgadzają się na  odstąpienie, ale wyślę mi laptopa z aukcji i on także zgodnie z ich komentarzami będzie używany ;/ boje się tego nie chcę już z nimi współpracować. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sklep_kamo gdyby sprzedający zdecydował się wymienić towar to może skorzystać z tej  możliwości tylko raz. Jeśli przesłany towar będzie niezgodny z opisem to możesz żądać zwrotu wpłaty i wtedy sprzedający nie będzie mógł zaproponować innego rozwiązania. Poczekajmy na decyzję sprzedającego, w razie problemów, poproś o pomoc Allegro ponownie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sklep_kamo
#8 Zapaleniec#

dziękuję, najbardziej mnie ciekawi czy dośle  zdjęcia i czy to faktycznie będzie NOWY  sprzęt . 

oznacz moderatorów

sklep_kamo
#8 Zapaleniec#


czyli nie ma mowy o żadnej rysie musi być nowy z papierami  a także nowym  opakowanień  ? czy nie musu tego mieć  ?  wolę zebrać wszystkie dostępne informacje by wiedzieć czego oczekiwać 


czy w dyskusji pojawi sie informacja , gdym otrzymała drugi raz POWYSTAWOWOEGO  laptopa to mogę bo bezzwłocznie odesłać   ? 
 

sprzęt musi być wyłącznie nowy bez rys ? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sklep_kamo powinien być taki jaki opisano w ofercie. Sprzedający mógł oznaczyć stan jako "powystawowy" ale tego nie zrobił, więc sprzęt powinien być nowy. Napisaliśmy w dyskusji, że sprzedający może albo zwrócić Ci wpłatę albo wymienić produkt na zgodny z opisem w ofercie czyli nowy, bez rys. Nie zamykaj dyskusji. Na razie jeszcze nie znamy decyzji sprzedającego, więc poczekaj proszę co on zaproponuje 🙂  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sklep_kamo
#8 Zapaleniec#



kupujący chce wysłać towar  bardzo proszę by udzieliła się Pani w dyskusji, i potwierdziła czy to faktycznie NOWY  czy powystawowy towar, ja chcę otrzymać zwrot środków , 

jak przed wysyłką zweryfikować sprzedawcę czy ma nowy towar no i najważniejsze czy wysyłany towar ma wewnętrzne nalepki z parametrami czy jest to towar jakiś podkręcany, odnawiany itd ...  czy w NOWY  może byc aktualizowany system czy nie ?  czy cokolwiek mogą w nim robić ?  

czy może Pani poprosić o zdjęcia NOWEGO TOWARU ? 

dziękuję i proszę o pomoc 


oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sklep_kamo My nie wypowiadamy się w dyskusjach. Robią to inni pracownicy Allegro. Możesz poprosić o ich interwencję, wybierając taką opcję w samej dyskusji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

sklep_kamo
#8 Zapaleniec#

😉

oznacz moderatorów

sklep_kamo
#8 Zapaleniec#

a co będzie jak wyślę mi kolejnego laptopa ???  i czy naprawdę mogą wystawiać takie aukcję w których oszukują klientów 


oznacz moderatorów

sklep_kamo
#8 Zapaleniec#

Decyzją sklep_kamo w ramach przysługującego roszczenia jest odstąpienie od umowy z uwagi na wady. alo........... proszę niezwłoczne rozpatrzenie reklamacji oraz wydanie rzeczowej i merytorycznie uargumentowanej decyzji reklamacyjnej.

no to czekamy, napisałam tak jak  Państwa Rada 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

sklep_kamo najważniejsze to .... przygaś emocje , jesteś przedsiębiorcą i musisz się zachowywać godnie . Odpowiadaj w dyskusji rzeczowo i spokojnie , nie daj się wyprowadzić z równowagi , cała reszta ułoży się po Twojej myśli .

oznacz moderatorów

sklep_kamo
#8 Zapaleniec#

dzięki,  to pierwsza taka sytuacja która mnie spotyka jako przedsiębiorę, a sprzedaję i kupuję ponad 9 lat .  

oznacz moderatorów

samur_aj
#9 Pomysłodawca#

Prosze o informacje jak zakonczyla sie sprawa. Wyglada to na wiekszy przekret. Jestem kolejna osoba ktora dala sie nabrac na pewien schemat. Zakup na firme i klauzura na jaki cel co skutkuje pozbawieniem sie jakich kolwiek praw. Nastepnie telefon i laptopa jaki chcialem nie ma i ze przysla lepszy. Nic o tym jaki bedzie jego stan. Laptopa jeszcze nie otrzymalem mimo to iz mija kolejny dzien. Telefony milcza, na meila odpowiedzi szczatkowe nie zwiazane z tematem. Przejrzalem wiele stron i wiele wpisow i wyglada na to iz takich jak ja przybywa. Ja na dodatek oplacilem zakup z allegro pay wiec sprzedajacy otrzymal przelew na drugi dzien. 

https://www.pkt.pl/firma/progres-1-przemyslaw-kmiecik-5119184

 

Na chwile obecna mimo tego iz nic nie otrzymalem nawet nie moge odstapic od umowy. Boje sie co kolwiek odbierac by potem sie nie szarpac z osoba na drugim koncu kraju. 

Doszukalem sie 4 kont zarejestrowanych na ten sam adres. Prosze przejrzec opinie negatywne i za kazdym razem jest ten sam schemat. 

https://allegro.pl/uzytkownik/aloplaptopy
6 opini 19:46
https://allegro.pl/uzytkownik/wwwprogres24pl
5 opini 19:51
https://allegro.pl/uzytkownik/alatpdm
3 opinie 16:34
https://allegro.pl/uzytkownik/twojoutlet
2 opinie 19:49

 

Piwyzsze linki prowadza do tej samej firmy. Widac nawet date i godzine logowania, jak widac sa bardzo zbierzne. Podalem tez negatywne opinie tylko z tego roku. Przez ok 40 dni chandlowych ta firma dorobila sie 17 negatywnych wpisow. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@samur_aj 
Opinie o sprzedającym (niekoniecznie tylko na Allegro) co do zasady: analizuje się PRZED dokonaniem zakupu.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

sklep_kamo
#8 Zapaleniec#

hej ja miałam Fart, trafił mi się klient który chciał kupić laptopa  ode mnie, wiec  kupiłam u nich POWYSTAWOWY  laptop dell, ale na innej aukcji nie kończąc tej dyskusji,  najpierw przed wysyłką otrzymałam zdjęcia  dokładnie wiedziałam co kupuję .. gdyby nie to nie wiem co bym zrobiła ;/  współczuję,  było to dla mnie jedyne sensowne wyjście .  ale aukcja z dell tez niby nowy ... a faktycznie powystawówka    3mam kciuki 

oznacz moderatorów