anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot rozpakowanego basenu

kotek075
#7 Wielbiciel#

Witam,

Zamówiłem basen, rozpakowałem, stwierdziłem że mi nie odpowiada bo jest za wysoki, produkt odesłałem , sprzedawca dzwoni że nie przyjmuje zwrotu gdyż produkt był rozpakowany i zdjęta folia. czy ma do tego prawo?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

pinkpink11
#12 Orędownik#

Jeśli zdjąłeś z niego folię zabezpieczającą to sprzedający ma prawo przypuszczać, że produkt był używany. Jak ma komuś innemu sprzedać towar w takim stanie?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kotek075 
Nie. Sprzedawca nie ma prawa odmówić przyjęcia zwrotu z powodu "bo był rozpakowany i zdjęta folia" (to nie jest produkt higieniczny w rozumieniu Ustawy).
Może natomiast zwrócić Ci nie całą zapłaconą kwotę, ale tylko tyle ile jest wart używany, rozpakowany basen.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Masz prawo sprawdzić towar dokładnie tak jakbyś to zrobił w sklepie stacjonarnym- tj bez niszczenia zabezpieczeń.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Czyli co jest wyższy jak był w opisie ? 

oznacz moderatorów

kotek075
#7 Wielbiciel#

Nie , jest zgodny z opisem. Natomiast po rozłożeniu stwierdziłem że jest za wysoki(kwestie użytkowe)

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kotek075 Skoro znałeś wysokość to nie mogłeś sprawdzić przed zakupem czy będzie Ci pasował. Teraż narażasz sprzedającego na koszty, bo Tobie nie chciało się pomysleć przed zakupem. I pewnie będziesz chciał zwrotu pełnej kwoty ? Bezpostawnie.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kotek075 Jeśli był to zakup konsumencki (kupujący osoba prywatna a sprzedający przedsiębiorca) to sprzedawca nie ma prawa odmówić Ci zwrotu.
Ma jednak pełne prawo potrącić ze zwrotu kwotę o jaką obniżyła się wartość towaru a w przypadku takiego basenu może to nie być mała kwota.

oznacz moderatorów