anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot srodkow po zwrocie towaru

jonatande78
#8 Zapaleniec#
  • Kupilem telefon , okazało się po około 2 miesiącach ze telefon był kupiony na raty a sprzedajacy nabył go od kogoś.  Mnie o tym nie poinformował. Telefon jeszcze działa ale nie wiadomo czy pierwszy nabywca będzie spłacał regularnie raty. Postanowiłem go zwrócić sprzedającemu,  mam takie prawo i on ciężkiej dyskusji postanowił przyjąć reklamacje . Telefon oczywiście mu zwrócę co prawda juz nie nowy ale w idealnym stanie.
  • Pytanie .
  • Co jeśli sprzedajacy odbierze przesyłkę sle uzna iz nie zwróci kasy .
  • Na co mogę liczyć w takiej sytuacji
  • Dziękuję 
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@jonatande78 Prawo do zwrotu bez podania przyczyny masz tylko wtedy, gdy kupujesz od firmy-sklepu. Prawo do zwrotu w ramach reklamacji z powodu wad fizycznych i pranych masz zawsze, także gdy kupujesz od osoby prywatnej. Jeśli sprzedający uznał Twoją reklamację, możesz spokojnie odesłać telefon. W takiej sytuacji sprzedawca musi Ci zwrócić wszystkie koszty, czyli cenę telefonu + koszt wysyłki do Ciebie + koszt odesłania.

Gdyby sprzedawca nie oddał pieniędzy, złożysz wniosek o ich zwrot z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

jonatande78
#8 Zapaleniec#

Dzieki 

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@jonatande78, widzę, że prowadzisz ze Sprzedającym Dyskusję w tej sprawie. Otrzymałeś także zapewnienie od pracownika Allegro, że jeśli reklamacja jest zasadna, Kupujący powinien otrzymać zwrot wszystkich poniesionych kosztów. 

Gdyby tak się nie stało, możesz w kontynuacji Dyskusji poprosić o pomoc pracownika Allegro.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

jonatande78
#8 Zapaleniec#

Tak, czekam na brakujące dane do wysyłki i odsyłam telefon . 

Czy nagrać film z pakowania telefonu aby mieć dowod ze urządzenie nie jest uszkodzone.

 

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@jonatande78 

Nagrywaj! Przezorny zawsze ubezpieczony! 😁

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

musisz nagrać z widocznym nr IMEI, bez żadnych cięć, od momentu pakowania do odbioru przez Kuriera. Nie ma gwarancji że nagrasz film jak pakujesz telefon, a potem rozpakujesz i wyślesz przysłowiową "cegłę".

Tylko tak.

🙂

oznacz moderatorów