anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru na fakture na firme

Idź do rozwiązania
88MaJa
#1 Nowicjusz#

nie bardzo rozumiem nowy zapis, który miał wejść od początku tego roku (nie jestem pewna czy wszedł)mianowicie, kupiłam przedmiot na fakturę (na firmę- nie jako osoba fizyczna) i gdy okazało się, że jest zła to sprzedawca nie chce przyjąć zwrotu. Nigdzie nie jest u niego na aukcji napisane, że zwrot nie jest możliwy w przypadku wystawienia faktury. Nie rozumiem w czym tkwi problem, aby wystawić fakturę korektę tym bardziej, że na aukcji było napisane" pasuje do większości modeli" i oczywiście do mojego modelu nie pasuje...

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
serwis-texas
#13 Ambasador#

@mdrogeria  A co jak prowadzi ktoś rzeźnie?  🙂

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

serwis-texas dobre pytanie , ale odpowiedź prosta . Kupuje zwierzęta rzeźne odstąpić nie może , ale kupujac nóż -tak .

oznacz moderatorów
serwis-texas
#13 Ambasador#

@mdrogeria    Nie doprecyzowałem. Chodziło mi o drzwi obrotowe, prawoskrętne, wejściowe. Zaznaczam że częściej będę nimi wchodził niż wychodził, do rzeźni 🙂

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

🤣serwis-texas😂😁 Drzwi dla rzeźnika nie są produktem stanowiącym przychód . To koszt uboczny .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@www-lapkom24-pl Nie wiem, trzeba by było dokładnie sprawdzić profil działalności. Zasadniczo zakup laptopa może być związany z każdym rodzajem działalności.

oznacz moderatorów
vonNogay
#14 Krzewiciel#

A jaki to towar? Firma, na którą wzięłaś FV to jakaś spółka czy jednoosobowa działalność?

---------------
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@88MaJa " pasuje do większości modeli"  jeśli handlujesz meblami to nie możesz zwrócić 😞  a jeśli masz sklep z zabawkami i to do regału sklepowego możesz zwrócić o ile jesteś jednoosobową działalnością 🙂

Art. 38a. Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym rozdziale stosuje
się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością
gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby
charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej
przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o
Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów