anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot towaru z powodu uszkodzenia po 20 dniach użytkowania roweru

coupee36
#7 Wielbiciel#

Witam ..25.05 2020r zakupiłem rower karbonowy...3 dni temu mój rower sie uszkodził ...pękła górna rura ramy..zero wypaku ...zreo stłuczeń roweru ..wjechałem na muldę w jedni i trzask...czy ktoś moze mi pomóc..sprzedajacy twierdzi ze to moja wina ...że miałem wypadek itp

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

exoryna
#14 Krzewiciel#

Ale z czym ci pomóc? Co chcesz osiągnąć? 

oznacz moderatorów

coupee36
#7 Wielbiciel#

Chcę odzyskać pieniądze albo dostać nową ramę

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@coupee36 Złóż pisemną reklamację z tytułu rękojmi, napisz, że odstępujesz od umowy na podstawie art. 560 Kc. ze względu na powstałą wadę, która jest istotna. Reklamację wyślij mailem. Sprzedający nie ma obowiązku reklamacji uznać, a jeśli jednak uzna, może zamiast zwrotu pieniędzy dokonać naprawy lub wymiany. Jeżeli sprzedawca reklamację odrzuci twierdząc, że uszkodzenie powstało z Twojej winy, możesz skorzystać z pomocy rzeczoznawcy, który na Twój koszt wykona ekspertyzę. Potem już tylko rzecznik konsumentów i ewentualnie sąd, gdzie w przypadku wygranej odzyskasz koszt ekspertyzy. Rzecznik konsumentów pomaga bezpłatnie. Możesz reklamację złożyć w Dyskusji; https://allegro.pl/dyskusje/nowa , w której pewnego wsparcia udzieli Ci pracownik Allegro, jednak i on nie może zmusić sprzedawcy do uznania reklamacji.

oznacz moderatorów

coupee36
#7 Wielbiciel#

dzieki 12 Orędownik za podpowiedź co mam robić...plus dla Ciebie 🙂

oznacz moderatorów

coupee36
#7 Wielbiciel#

Witam ponownie ...wczoraj wieczorem firma która sprzedała mi wspomniany rower stwierdziła że muszę sam robić przeswietlenie ramy i włókien ramy...tylko jest jeden mały problem że firma która to moze zrobić ma wolne terminy dopiero na jesień...co dalej począć???

 

oznacz moderatorów